Вярно ли е, че при 90% от раждалите секцио кърмата не слиза

  • 1 836
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Присъединявам се към "отбора". На мен кърмата ми слезе чак на четвъртия ден, а преди това дори и коластра май нямах (поне нищо не излизаше при стискане и ме болеше зверски от "дърпането на сухо" на бебето). Но за сметка на това така се подух, че едни 24 часа откарах в изцеждане между кърменията на бебето. То не беше тръшкане, не беше шашкане и чудо. Ама оцелях. И кърмих две години, три месеца и половина - до момента, в който дъщеря ми се отказа сама - изведнъж и безвъзвратно  Cry

Опитът ми, обаче, показва, че ако майката няма достатъчно желание или нещо в кърменето я притеснява, колкото повече я навиват околните, толкова по-склонна е да се откаже. И в края на краищата, смятам, че това е нейно право. Така, че според мен разпечатването на темата едва ли ще има кой знае какъв положителен ефект. Но все пак ти стискам палци!

# 16
  • Мнения: 1 369
Моето бебенце се роди със секцио. Поради трагичния завършек на моята бременност,най-хубаво щеше да бъде наистина да не потече кърма. Докторката се погрижи и ми изписа някакви хапчета,които аз чинно изпих и наистина ми подействаха до 4я ден. На 5я ден ме изписаха и като се прибрах вкъщи изведнъж гърдите ми ужасно се подуха и даже потекоха. Обадих се на д-рката и тя ми каза да поизцедя малко,докато никъде няма бучки. Изцедих малко...100 мл!!!Сигурно имаше още толкова!!! После 1 месец пих други лекарства,за да не потече пак.
Та така-хем секцио,хем хапчета-кърмата си идва и това си е.
Моят съвет е да направи всичко възможно,за да кърми...това е най-доброто за детенцето!

# 17
  • Мнения: 5 877
Кърмата ми слезе на втория или на третия ден, не помня. Другите две момичета в стаята ми също бяха със секцио, на тях им тръгна по-бързо.
Няма връзка със секциото. Има връзка с хормоните и оттук нататък според мен със стимулацията. Ако не се стимулират гърдите (сучещо бебе, помпа) достатъчно активно, ще тръгне по-трудно.
При раждане със секцио бебето обикновено не е при майката, което първо пречи на прилива на хормони, второ няма кой да суче.
На мен бебето ми го дадоха на десетия ден. Междувременно яка работа с помпата. Първия ден се уплаших, че нямам, на десетия можех да извъртя по един крем-карамел на цедене, само яйца и захар да имах Simple Smile
бтв мисля, че цеденето с помпа помогна да се отпушат хубаво каналчетата и да няма проблеми нататък. Знам, че не е много естествено, но за второ бебе пак бих ползвала и малко помпа в началото, да съм сигурна, че всичко е отпушено, а после пак ще си се саморегулира количеството мляко.

# 18
  • Мнения: 2 019
не е вярно,ще слезе Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 686
На мен ми слезе сигурно на осмия или деветия ден. Дотогава само коластра имах. Цедях се много, но кърма така и не потече, докато бебето не почна яко да си суче - това разбира се в къщи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 567
Ех тези лекари. Какви са тези проценти, какви са тези смешки.
Само за протокола, аз също бях секцио и досега почти 5 месеца дъщеря ми е единствено и само на кърма!
Коластра имах няколко часа след операцията, а кърмата ми слезе на 2 ден още.

Но все пак кърменето е въпрос на личен избор, ако няма  мотивация нищо няма да помогне.
Но ако има желание, тогава подкрепата на съпруга и роднините е безценна. А и ако можеш да намериш някой лекар/акушерка, които да са фенове на кърменето най-добре.

# 21
  • Мнения: 5 393
Няма такова нещо-просто слиза по-късно кърмата.При мен на 3 тия ден.Кви са тия лекари дето плещят такива глупости незнам. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 22
  • Мнения: 229
Не, всички, които познавам и са раждали секцио имат кърма. Wink

# 23
  • Мнения: 1 104
Няма такова нещо. Имам приятелка, която роди секцио по спешност през септември и досега се нърмат с бебето. При нея кърмата е дошло на 3 ден, но си я има.
А това което се е случило със снаха ти за мен е голям шок. Ама че лекари.

# 24
  • Мнения: 390
Боже,аз ли съм единственият случай и то раждала нормално?и аз си мислех че кърмата се образува от само се бе си и като се махне плацентата тръгва,ама нейсе-не ми тръгна до 4-тия ден и нямаше да тръгне въобще,затова го предизвиках с помпане.Затова съм по-склонна да мисля че не е само това-хормони,плацента и т.н.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тц, не слиза, избива през носа.

# 26
  • Мнения: 8 462
Аз съм "късметлийка"!При мен слезе въпреки секциото!Чета все едни и същи легенди за кърмата,що ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  Аз също съм секцио и нямах проблеми и нямам с кърмата.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 425
И аз  Peace Секцио и все още се кърмим дори и само нощем де  Mr. Green

Важна е нагласата...ако майчето не иска да кърми не би трябвало да се чувства виновна за това...просто всеки сам си решава  Peace

Успех!!!

# 29
  • Мнения: 277
Да се запиша в тия странни 10%.  Rolling Eyes И аз, а и другите две мами в стаята с мен, си закърмихме децата около 18 ч. след операциите ( в Шейново чак тогава дават децата на оперираните родилки). Двете мами имаха кърма от раз, а аз само коластра до 3тия ден, когато млякото си дойде доволно и предоволно даже и с малката се кърмим изключително и до ден днешен и дай Боже още поне година да е така.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт