Прибиране на корем след секцио с голямо бебе

  • 1 264
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 029
Не става дума за килограми. Аз казвам за пълно връщане в изходна позиция.
Килограмите са много относително нещо. Зависят от начина на хранене, от гените, от начина на живот и движение, от броя раждания. И т.н.
Четвъртото раждане ми беше на 40 и си излязох от болницата във вид като на нераждала, но след третото на 33 ми трябваше година. Разликата беше, че четвъртата бременност не я усетих, а третата изкарах на легло. Първите 2 не ги броя, защото бях млада и тогава възстановяването е бързо. В момента съм с огромен корем и страшно подпухнала от жегите и съм на 47, та ще видим колко време ще ми отнеме възстановяването.
Въпросът не е само в килограмите. След втората бременност бях по-малко килограми след раждането, отколкото преди забременяването, но фигурата ми беше различна.

# 16
  • Мнения: 5 257
Е, моите са само две, но ненсъм се разширявала на таз с никоя от тях. Затова смятам, че е въпрос на организъм и как той понася бременността. Моят е тесен, даже и при раждането ме мериха и двата пъти и заключението беше че е леко тесен. Въпреки това първото ми раждане беше нормално, ама за второто не се престраших, при това едро бебе. То се роди почти двумесечно на размер. Да...знам, че някои раждат 6 килограмови бебета нормално. Да си раждат...

# 17
  • Мнения: 1 033
Абсолютно е вярно, че тялото няма да е същото, а и е нормално все пак е отгледало друг организъм, а и е минало през операция. Въпреки, че за 2 месеца отслабнах толкова пак си имах корем, а и все още имам (1г, мина). Отслабването беше от недоспиване, недохранване, умора. Сега съм 50кг, но пак си имам "сланинки" 😀 Вея ги напред, назад, 😀 не ми е проблем.

# 18
  • Мнения: 6 764
Бебето, плацентата, водите, уголемената матка също тежат. След като си качила минимални килограми, след раждане едва ли ще остане нещо за сваляне. Аз бях качила 10 кг, които оставих в болницата с бебе над 4кг.
Коремът си се прибира естествено. Трябва време на матката да се свие и прибере. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт