Прибиране на корем след секцио с голямо бебе

  • 1 192
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, 36+2г.с. съм и планирам да раждам секцио.
Всички доктори ми казват, че бебето ми е много голямо защото още от самото начало на бременноста (към 9с.) изглеждаше, че върви с към 3с напред.

Знам, че тези измервания не винаги са напълно коректни и има разминавания, но всеки един доктор и уред през който съм минала (в 3 различни държави) така твърдят и все коментират размера на бебето особено в сравнение с моята миниатюрна фигура, а аз съм с доста голям корем още от към 20тата седмица въпреки че досега съм качила общо 7кг и преди да забременея бях под нормата.

В точно 34с. бебето беше вече малко над 2.5кг и нямам гестационен диабет. А бебето го чуствам да се движи доста още от 14с. въпреки че ми е първа бременност. Така че мисля, че са си прави за размера.

Тялото ми изобщо не се е променило освен корема, който е наистина вече огромен. Моят таз и цялата ми костна структура са също малки и ми казват няколко доктора, че ако се опитам да родя нормално ще трябва минимум епизиотомия и не знаят дали ще успея да го изкарам толкова голямо бебе естествено и за съжаление съм съгласна с тях.

Опасявам се обаче, че от самото секцио ще ми бъде много по-трудно след това да си възстановя корема. Аз така или иначе сега се чудя как изобщо ще си възвърна фигурата, въпреки че никъде на друго място нищо не съм качила. Преди нямах изобщо никакъв корем, а сега и с това секцио се притеснявам че възстановяването на самата кожа и форма/мускули ще бъде трудно.

Някой има ли съвети? Колани за прибиране на корем работят ли и колко време ви отне на вас да си приберете корема? Нямам проблем да спазвам диети и режими, дисциплинирана съм. Просто съм адски отчаяна и се притеснявам. Съжалявам за мрънкането.

# 1
  • Мнения: 1 123
Моята кожа след секциото се прибра сама, през бременността се мазах с един крем на Палмърс, но не много редовно.
Факт е, че стрии по корема нямам. Не съм носила и ластични колани защото  имах усещането, че ми пречет на операцията. Корема ми се прибра напълно след около 9м.
Не се притеснявай, нека мине първо раждането, да се възстановиш, а след това ще се погрижиш за корема.
Успех! Flowers Hibiscus

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ох много се дразня като чуя, че бебе с подобни мерки е определено като голямо. Напълно нормално бебе си е. Имам позната, която роди по естествен път бебе 6 кг.

По темата: щом сте дисциплинирана и нямате проблем да спазвате режими, ще си върнете формата без проблем. Simple Smile

Успех и леко раждане. Flowers Cherry Blossom

# 3
  • Мнения: 4 196
4,650 кг се роди моя голям син. До последно ме мъчиха да родя нормално, после секцио по спешност.
Много бързо ми се прибра корема и то без диети/упражнения. Просто си гледахме с ММ сами детето.
Имам и два курса физиотерапия с цел предотвратяване на сраствания. Нямам стрии. Използвах някакъв крем по препоръки на АГ, но вече не помня марката.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 654
След 2 естествени раждания и 2 секцио нямах корем, освен леко отпусната коремна стена. Спортувам много обаче. Ще видим след 3-тото секцио, но надали изведнъж ще висне, след като се мажа и се движа.

# 5
  • Мнения: 116
Цитат на:  =topic=1467152.msg45073929#msg45073929 date=1658410573
Ох много се дразня като чуя, че бебе с подобни мерки е определено като голямо. Напълно нормално бебе си е. Имам позната, която роди по естествен път бебе 6 кг.

С видеозона мериха главата на бебето, сравниха с таза ми, все пак съм слаба и решиха, че има опасност за бебето.
Всеки случай си е различен.

Кофти са случайте на заклещено бебе..

Все пак лекарят е отговорен за 2 живота.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 654
Главата може да е голяма спрямо таза ти, но бебето не е едро. Около 2,5 кг. за 34-35 г.с. си е съвсем стандартно.

# 7
  • София
  • Мнения: 241
Главата може да е голяма спрямо таза ти, но бебето не е едро. Около 2,5 кг. за 34-35 г.с. си е съвсем стандартно.

Главно ме притеснява главата, казват че върви 3-4с. по-голяма на обиколка или нещо такова, а аз съм наистина дребна.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 654
Това няма какво да те притеснява. Щом лекарят е решил секцио, раждаш си секцио и няма проблем.
Пропуснах за колан след секциото. Не е препоръчителен. Изчакваш си 40-тия ден и прегледа, за да видиш дали всичко е наред и си почваш спорт за стягане.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Фигурата на майката (дали е дребна или едра) няма връзка с диагнозата "малък таз". Това е поредния мит покрай естественото раждането, който отново има за цел по-лесно убеждаване към секцио. 

Не казвам, че при вас е такъв случая, а просто искам да се разбие мита "дребна жена = малък таз". Това нещо се случва на всякакви жени с всякакви форми. Дори 2 метра едра жена скандинавка може да има малък таз и да не може да изкара бебе през него.

Стана малко офтопик. Вас все пак са ви мерили специално за това + имате и второ мнение, значи наистина по-добре да се вслушате в лекарите и да си родите секцио. Има толкова майки, на които въобще не им личи, че са раждали месеци след появата на бебето. Стига да има мотивация и желание човек - ще го постигне. Hug

# 10
  • Мнения: 5 201
Нашето второ се роди 37 см обиколка на главата седмица преди термин. Секцио, 4370. Аз съм слаба и по време на втората бременност в края даже бях отслабнала на крака и задни части, за сметка на корема. Родих секцио. Коремът се прибра, даже въпреки възрастта ми (вече 40+) . Родих преди 3 години почти.
Стрии нямам, според мен е въпрос на кожа, щото хич не бях редовна с мазането.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 23:50 от brumm

# 11
  • Мнения: 1 027
Започнах бременноста 48кг, преди раждането бях 87кг. 2 Месеца след раждането, бях 41кг. "Тайната" - гледахме с таткото сами бебето, но той ходеше и на работа по 12ч. Имам само стрии, но това изобщо не ме притеснява, приемам тялото си такова каквото е след бременноста.

# 12
  • Мнения: 2 352
Корема се прибира след време. Не имайте нереалистични очаквания, че за 2 месеца ще си върнете старата фигура. Килограмите може и да върнете, но на кожата и ставите им трябват повече време. Аз , въпреки че си бях върнала килограмите, не можех да си закопчая дънките Grinning заради разширения таз. След 3-тия месец вече успях да ги закопчая. Корема ми още не се е прибрал(5месеца), но този път имам диастаза. Ще станат по- бавно нещата.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 654
Около година отнема пълното възстановяване. Все пак, цели 9 месеца тялото се е променяло и няма как да стане същото. Винаги остава и по някой "спомен" - някоя стрия, смъкнат свод на стъпалото и т.н.
След секцио винаги има и няколко седмици или месеци (според индивидуалните особености на жената), в които долната част на корема е безчувствена или с усещане като при силна мускулна треска.
Нормално е и не бих очаквала да съм същата след раждане. След всяко едно дете досега съм имала някакво изменение на тялото, въпреки почти запазеното изходно положение отпреди всички деца. Важно е жената да приема и обича тялото си и да се грижи за добрия си външен вид, а леките несъвършенства да отиват в графата "жизнен опит".

# 14
  • Мнения: 5 201
Не е варно това с килограмите. Месец след второто раждане, както казах не съм първа младост, си влязох в старите дрехи. Корем все още имах малко, но не беше болка за умиране. След първото раждане корема ми се прибра по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт