Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 421

  • 29 630
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 489



Burkina  Two Hearts
Благодаря за мнението. Още снощи след серията имах намерение да си изкажа и аз казването, но реших да отложа за тази сутрин /то пък ми излезе неотложна работа/ и чак сега имам възможност да пиша.
Това отлагане ми даде време отново да премисля някои неща и понеже от онзи ден си спомняме за Керим и изминалите години от началото на излъчването на "КВФ" - та се сетих нещо, което е общо и в двата проекта и същевременно различно представено от екипите СЦ.
И двата екипа са от жени.  
В "КВФ"  Фатмагюл, едно най-обикновено селско момиче, незавършило дори образованието си беше принудено да изживее един жесток кошмар, който промени живота ѝ на 180 градуса. Всичко което имаше ѝ беше отнето за миг. Беше принудена да живее с един от мъжете от този кошмар. Но историята беше така развита във времето, че показа и най-вече извади доброто, извади надеждата и вярата в предстоящето бъдеще. И всичко това беше подплатено с любовта на семейството и приятелите /изключая злобната и завистлива снаха Мукадес/,  които  бяха като стожери около нея.
И моментът на който искам да акцентирам - Керим към Фатмагюл   "Дори ти да ми простиш, аз няма да си простя никога" и нейният отговор " Ще се справим заедно".
А снощи в "ДП" - на въпроса на Санджар  " Няма да ми простиш, нали?"  отговорът беше "Не мога".  И малко по-късно "Ти самият ще си простиш ли?" Естествено, че човекът Ефе никога няма да прости първо  сам на себе си, после и на този който е наранил някой от близките му. Акън  нарани и Зехра.
Но, с това изискване на което легна развитието на цялата история " Откажи се да го преследваш!" и последващото от евентуалното му залавяне, че и двамата /Акън и Санджар няма да живеят/ дойде всичката обърканост и нелогичност в поведението на Наре.
 Т.е.  имаме сблъсък на културни и социални различия, както и чисто човешки.
СЦ даваха заявка, че ще видим една силна жена, ама нищо подобно.
Интересно ми е обаче нещо друго -  тези които гледат сега и не знаят причините за напускането на Неслихан и Ураз, как ще приемат развитието на историята.
 

Съвсем точен и верен анализ, благодаря ти, Марта. Да, има много неща, заради които можем да сравняваме двата сериала и ако трябва да сме честни - в много отношения разликата между "Каква е вината на Фатмагюл" и "Дъщерята на посланика" е от земята до небето в полза на КВФ. Изключвам, разбира се, актьорската игра. Затова ме е яд, че заради слабия сценарий и задкулисните интриги Енгин никога няма да получи заслуженото признание за образа на Санджар, който за мен е може би върхът на актьорските му постижения.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 16:05 от Burkina

# 706
  • Мнения: 2 281

Момичета Heart!
Имаме стори от Енгин!
Говори за сериала Бягство!

# 707
  • Мнения: 23 361

Момичета Heart!
Имаме стори от Енгин!
Говори за сериала Бягство!

Е-е, това си е ново и актуално!
Добре изглежда нашия човек!

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Ето какво казва Енгин:
Историята на Мехмет, Зейнеп, Илкер.. можем да кажем, че в сериала "Бягство" е историята на всички нас... Сериалът "Бягство", с всичките му епизоди в платформата на Disney Plus.




Освен Енгин - Лейла, Онур и Арас ни съобщават, че всички епизоди са на платформата Дисни+.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 20:44 от mariana51

# 709
  • Мнения: 23 361


Ето какво казва Енгин:
Историята на Мехмет, Зейнеп, Илкер.. можем да кажем, че в сериала "Бягство" е историята на всички нас... Сериалът "Бягство", с всичките му епизоди в платформата на Disney Plus.

И пак е започнал да пуска брадата…

# 710
  • Мнения: 2 281
Дисни+,и те репостнаха Енгин!

# 711
  • Мнения: 9 380
Привет и честит празник!

 
Скрит текст:
Онзи ден изписаха майка ми от болницата след едномесечен престой и днес се прибрахме във Варна. Щастлива съм ,че се закрепи. Не е перфектно положението , но вярвам и се надявам да се подобрява  Hands Pray
 
Относно ДП какво да кажа ,тегава история от самото начало, а после и проблемите с колежката съвсем прецакаха всичко. Но какво да се прави,случват се грешна преценка и стечение на обстоятелства,който не работи, той не греши. Въпреки всичко, както винаги Енгин, даде всичко от себе си за образа наа Санджар - един мъж със сложен характер, на моменти тежък, с добро сърце, но бързо избухлив,прекалено емоционален и импулсивен, но смел и жертвоготовен.Като всеки човек - малко или много - с комплексите от миналото, борещ се да ги преодолява. Не се спираше да се бори за хората ,които обича, да им помага и обгрижва. Радвам се ,че в крайна сметка имаше добър край и намери спокоен пристан Санджар в лицето на Мави и децата си.
За Наре - по-объркан и неврозен образ не бях гледала, чак и аз имах нужда от мента,глог и валериан да им гледам отношенията със Санджар , толкоз пък да си личеше ,че тука нищо няма да се получи. Ама дай да вадим изпод вола теле, много объркан сценарий. Изобщо за повечето герои им беше мъгла как да се развият, хвърляха се от една крайност в друга, пълна шизофрения Simple Smile Но пък от друга страна , хората до голяма степен и действително са такива - с едни се държат по един начин, с други -по друг ,според ситуацията и кой стои отсреща.
  Добре че бяха тези двамата да пооправят горчивия вкус


Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 23:03 от araselia

# 712
  • Мнения: 23 361


Араселиа Two Hearts
Абсолютно съгласна.
В телеграфен стил съм, че съм на работа.

П.П. Здраве на майка ти.

# 713
  • Мнения: 9 380
Благодаря,Марта Purple Heart

  Леко дежурство на теб

 

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Добро утро в неделя, успешна да е.
Вчера видяхме Енгин, но искаме и новини.
Дано скоро ги получим.

# 715
  • Мнения: 23 361


Добро неделно утро!
Времето рязко захладня, есента  направо  дойде без много-много "подсказки".
Ние търпеливо чакаме новини, те също ще дойдат  "якънда" ама яваш-яваш.
Дотогава - на линия ни е Санджар Ефе.
Да разберем и Беренчето в какъв сериал ще участва. Бих  загледала заради нея.

# 716
  • Мнения: 2 281

Добро утро!
Спокойна неделя на всички!

# 717
  • Мнения: 23 361


Момичета Two Hearts
Не е работа, да работиш нощно време.
А като се сетя как и в  професии нямащи нищо общо с тези изискващи 24 часов режим на работа е напрегнато...  Как се заснема серия 2 часа и половина за 7 дни? Даже и по-малко, че има и монтажна работа след това. А ние се сърдим за някои недоглеждания накрая.
Затова днес ще съм в пълен релакс.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Гледанията растат, релакса на ниво...

# 719
  • Мнения: 23 361


На Санджар му приличаше да кара такива мощни коли.

Общи условия

Активация на акаунт