На море в Турция - тема 75

  • 62 898
  • 735
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 114
Има въжен мост, но май не работи всеки ден или трябва предварително да се попита, не съм сигурна за принципа на работата му. Има аквапарк с 6 пързалки, които поне според мен са супер ( ние с мъжът ми много обичаме аквапарковете, нищо че гоним 30 и го посещаваме всеки ден😀😀) . Лунапарк мисля, че няма. Има детски център, в който има люлки , пързалки и други подобни съоражения + мишини с игри( не съм сигурна , че така се казват), отделно има детски басейн , който не е малък с много съоръжения и огромна кофа с вода, която се изсипва върху децата и до този басейн има още един обект отново с различни съоръжения от които излиза вода нагоре, настрани абе много интересно дори и за мен! В градините има игри от типа на панаирните , стреляне, хвърляне и тема подобни + има много дървени игри тип състезателни за точки. Амфитеатър няма, има две сцени , като всяка вечер има различни събития първо за децата а след това и за възрастни ( музикални групи, циркови артисти и т.н) Има и тинейджърски клуб, където има джаги, билярд, дартс и т.н. И всеки ден има различни организирани събития за деца и възрастни от типа на йога, медитация, водни танци, стреляне с лък, плажен волейбол, рисуване за децата, моделиране с глина, космонавтско събитие и други.И навсякъде има спасители. Басейните без детският са 4 , като 1 от тях се нарича тихият и е като все едно си на вила в планината , защото има много дървета и атмосферата е такава.
. И така вече трети ден сме в хотел IC Santai Family в Белек, за който прочетох противоречи мнения, но буквално сме очаровани от всичко, като започнем от чистота, през храна, забавления, природа, зеленина, плаж , обслужване и всичко останало, което се сетите. Но като цяло този хотел е предназначен за семейства с деца, защото има ужасно много забавления и организирани събития за децата. Ще пиша подобен разказ след края на нашата почивка. Само да се оплача от ужасната влага, с която е трудно да се свикне , но може би сме избрали неподходящо време.
Желая прекрасни и безпроблемни почивки на всички! 😊😊

Може ,ли да споделите има ли въжен мост за децата?Както и лунапарк,аквапарк и амфитеатър?

# 271
  • Мнения: 1 521
Чакам с нетърпение октомври. Дано някой сподели отзив за Ефталия Марин от тази година!
Благодаря за темата!
Живот и здраве ние ще почиваме там от 09.09. Ще напиша отзив.
Ако дамата с резервация 09.09 е в темата ще очаквам разказа и с нетърпение. Ние сме от 16.09 и ще съм благодарна за,, прясна,, информация. Знам, че аквапарка на Оушън вече е разделен и не може да се ползва от Марин(преди Ковид, можеше) какви ли още изненади ще има..

# 272
  • София
  • Мнения: 4 884
Някой да е попадал на ласт минит оферта със самолет за началото на септември?

Търся нещо хубаво на добра цена.

# 273
  • Мнения: 425
Чакам с нетърпение октомври. Дано някой сподели отзив за Ефталия Марин от тази година!
Благодаря за темата!
Живот и здраве ние ще почиваме там от 09.09. Ще напиша отзив.
Ако дамата с резервация 09.09 е в темата ще очаквам разказа и с нетърпение. Ние сме от 16.09 и ще съм благодарна за,, прясна,, информация. Знам, че аквапарка на Оушън вече е разделен и не може да се ползва от Марин(преди Ковид, можеше) какви ли още изненади ще има..
Дааа, аз съм. Живот и здраве ще дам отзив. Пътуваме на 09.09 с чартър на Емералд. Платихме по 43 е горивна такса на човек, ние сме 2+2. Полетът е в 15,40 ч., както беше обявено на Летище Варна още през април, а до днес на страницата си стоеше 14 ч. Понеже имат и втори полет от 11ч., попитах, дали не може да пътуваме с него, е може, срещу 230 е.   Да не бяхме резервирали толкова рано.... Понеже като пристигнем в хотела, ще трябва да си лягаме, питах каква е цената на индивидуалния трансфер, имат го като опция, за 2+2 е 200 е, ако някой го интересува.... И така, за догодина ще помисля, дали ще пътуваме пак с Емералд.

# 274
  • Мнения: 66
И при нас е така, ще летим с късния полет. Тези с ранния са записали по-късно. Разликата е, че на късните резервации цената на нашия хотел беше с 4-500 лв нагоре.

# 275
  • Мнения: 1 521
Чакам с нетърпение октомври. Дано някой сподели отзив за Ефталия Марин от тази година!
Благодаря за темата!
Живот и здраве ние ще почиваме там от 09.09. Ще напиша отзив.
Ако дамата с резервация 09.09 е в темата ще очаквам разказа и с нетърпение. Ние сме от 16.09 и ще съм благодарна за,, прясна,, информация. Знам, че аквапарка на Оушън вече е разделен и не може да се ползва от Марин(преди Ковид, можеше) какви ли още изненади ще има..
Дааа, аз съм. Живот и здраве ще дам отзив. Пътуваме на 09.09 с чартър на Емералд. Платихме по 43 е горивна такса на човек, ние сме 2+2. Полетът е в 15,40 ч., както беше обявено на Летище Варна още през април, а до днес на страницата си стоеше 14 ч. Понеже имат и втори полет от 11ч., попитах, дали не може да пътуваме с него, е може, срещу 230 е.   Да не бяхме резервирали толкова рано.... Понеже като пристигнем в хотела, ще трябва да си лягаме, питах каква е цената на индивидуалния трансфер, имат го като опция, за 2+2 е 200 е, ако някой го интересува.... И така, за догодина ще помисля, дали ще пътуваме пак с Емералд.
и при нас същата история ние сме 5+2 обаче. Резервацията е ранна и при нас, полета е обявен 14.40 при нас, а предният път беше в 07.30 сутринта. Мисля, че ще ни е за последно и на нас с тях. Лошото е че любимата ми агенция работят с тях. Ако всичко е ок към 19 часа ще сме в хотела, това при желязна организация и без непредвидени обстоятелства

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 00:18 от Веве

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Не са само в Емералд е така с полетите.Писали сме и преди ,че всички тур.оператори едно пишат в договорите а после се сменят часове на полети.А и с тези проблеми по летищата в цял свят нещата са непредвидими.Но въпреки всичко самолета си остава най доброто средство за предвижване.

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Опитвам се да разбера какъв е принципът на почивката със самолет, понеже никак не ми се ще да пътуваме с автобус. Дали правилно разбирам, че освен заплатената цена за почивката, ще има доплащане за гориво, което като сума става ясно в последния момент? И това с часовете на полетите - на практика губите ден от почивката, понеже полетът е с променен час от сутринта за вечерта? Това са някакви специални чартърни полети ли?
Колко е дълъг полетът до турските курорти? Според Гугъл до Анталия е над 4 часа, което ми се струва страшно много.

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 3 782
Полетът до Анталия е 1,20-1,30 минути. Часовете на чартърите за съжаление често се променят. Доплащането за горивна такса е заради по-високите цени на горивата. Допреди 2-3 години нямаше доплащане. И въпреки всичко самолетът си остава най-бързият и комфортен начин за придвижване (поне за мен).

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Много благодаря! 1.30мин звучи съвсем добре, Анталия остава в потенциалните възможности тогава. Планирам почивка в началото на септември догодина, по кое време започват да излизат ранните оферти и има ли хубави отстъпки за Турция, ако резервираш до март?
Засега съм набелязала Megasaray Club Belek като възможен хотел.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Полетът до Анталия е 1,20-1,30 минути. Часовете на чартърите за съжаление често се променят. Доплащането за горивна такса е заради по-високите цени на горивата. Допреди 2-3 години нямаше доплащане. И въпреки всичко самолетът си остава най-бързият и комфортен начин за придвижване (поне за мен).

така си е ОБАЧЕ , като следствие от войната и пандемията кашата във въздушния транспорт е огромна и като цени и като отменени полети . Преди 2 дни имаше оплакване за отменен полет САЛЕД ЧЕКИРАне И ТО С БЕЗУМНОТО оправдание малко пътници и вследствие неизгоден полет. А това ас късното пристигане и ранното връщане се губят ДВА дни и съответно стотици евро. Автобусните пътувания така се нагласяват че се пристига сутрин( пристигали сме дори 05 30 ) и късно тръгване поне в 14 00 а не рядко и в 17 00 часа и по този начин се получават 8 ПЪЛНИ  дни , а не 6. Като се сложи и далеч по ниската цена ( често отиване и връщане с автобус е колкото горивната такса ) и става разбираемо защо дори пускат допълнителни автобуси. Спомням си една екскурзия до Истанбул по времето на лалетата се говореше за 150 автобуса за въпросните 3 дни. Simple Smile

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Аз за догодина ще изключа опцията самолет...1.2-30ч. полет, ама с висене по летищата, закъснения трансфери и т.н. наистина си губиш 2дни...пък с тия горивни такси в последния момент да не говорим...нагласил си някакъв бюджет(съответно самолетните програми винаги са по-скъпи) и изведнъж бааам 40евро на човек допълнително...не е малка сума, особено за 4-членно смейство. Ако пък ти се падне и някакъв кофти полет, не мерси...

# 282
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Аз за догодина ще изключа опцията самолет...1.2-30ч. полет, ама с висене по летищата, закъснения трансфери и т.н. наистина си губиш 2дни...пък с тия горивни такси в последния момент да не говорим

дето се вика всеки плюс си има и минуси и обратното
на всичко отгоре и фобиино маса хора са забравили за самолета
има и точки до които самолета е невъзможен и безмислен
как със самолет за хилядите сърфисти на Гьокчеада които носят и поне 2 сърфа Simple Smile Simple Smile
или пък места до които трансфера СЛЕД полета е по дълъг от полета
за  цената вече казахме - разликата спокойно стига 5-6 ПЪТИ

# 283
  • София
  • Мнения: 4 884
След всяка почивка с автобус се заричам, че следващата година ще пътуваме със самолет. След загубата на два дни и висенето по летищата пък си казвам, че никога повече няма да пътувам със самолет.

И така си вървят нещата.... Simple Smile

# 284
  • София
  • Мнения: 11 765
След всяка почивка с автобус се заричам, че следващата година ще пътуваме със самолет. След загубата на два дни и висенето по летищата пък си казвам, че никога повече няма да пътувам със самолет.

И така си вървят нещата.... Simple Smile

Баш... Тази година ни беше 12 часа цялото удоволствие от вкъщи до хотела със самолет... Излезнахме в 10:00 настанихме се в 20:00... Вземи този час и половина полет, с 1 час закъснение + 1:30 мин закъснение от летището до хотел и ей на 12 часа... На връщане тръгнахме в 7 и пристигнахме вкъщи в 16:00.

Общи условия

Активация на акаунт