На море в Турция - тема 75

  • 62 231
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 412
В кой турски курорт е най-удачно да се почива в началото на юли (например от 1-ви докъм 10-ти юли), предвид жегите, които предполагам стартират в повечето им курорти?

Не съм почивал по това време, но логично по-северните. Кушадасъ, Йоздере или Дидим

# 256
  • Мнения: 523
В кой турски курорт е най-удачно да се почива в началото на юли (например от 1-ви докъм 10-ти юли), предвид жегите, които предполагам стартират в повечето им курорти?
Тази година от 1 до 7 юли бяхме в Белек. Според мен температурата си беше супер - нормална лятна, приятна вода в басейните и в морето (не беше много топла).

# 257
  • София
  • Мнения: 4 736
Здравейте,имаме резервация за Starlight Resort Side и ще бъда благодарна ,ако има скоро почивали там.Сериозно се притесних от отзивите, които прочетох днес в Трипадвайзър. Седя и се ,чудя какво да правя.Платили сме капаро и доплащането ще е в началото на септември.Последните отзивите са основно за непочистване ,за неработещи климатици и лоша храна.Чудя се има ли вариант да сменя хотела и дали на някой му се е случвало подобен проблем и как процедират туроператорите?Три семейства ще пътуваме, а резервацията ни е с Белпрего .Притесних се здраво Disappointed Relieved  ,защото аз ги накарах да отидем в Сиде и не ми се иска да останат разочаровани .Дайте съвет какво мога да направя и изобщо мога ли нещо да направя в случая?

Аз бих ви препоръчала да се свържете с агенцията и да попитате колко би струвало да смените хотела и какви са вариантите. Вместо да се тревожите или да биете път, за да попаднете на кофти място и компанията да ви гледа накриво, по-добре проучете.
На бг групите много не вярвам- за мен повечето хора са необективни, масово не са пътували досега и другаде, а имам съмнение че някои отрицателни отзиви даже не се одобряват. Ако кажеш кофти нещо за някой хотел, десет лели ще дойдат да ти кажат как много било хубаво всичко и т.н
А за това дали се чисти всеки ден или подобни неща- ами като си дал 4-5 хиляди за почивка, каквито са цените в момента за  сравнително добрите хотели (не топ) в Анталия е нормално да очакваш да изчистят.

# 258
  • Мнения: 156
Включвам се в темата с резервация за Мармарис, хотел Тюрбан нещо си за началото на септември, UALL с чартър. Била съм в Турция, но не и на почивка. Не сме му мислили много, много като избирахме мястото и хотела. Паспорти си имаме и ще пътуваме с тях. Ще споделя отзиви.

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 3 694
Magi Mei, не го мислете много, въпреки, че напълно Ви разбирам и знам какво е да си организатор, и всеки да ти мрънка за най-малкото нещо. За Ваше успокоение питайте в агенцията какво могат да предложат (с добри отзиви във Вашия ценови клас), проверете новото предложение и тогава решавайте. Въпреки, че и за новото няма гаранция. Кофти е, когато ти си този, които е ровил, търсил и избирал, и накрая се намери някой да мрънка, че  искал добър хотел с марков алкохол и морска храна, на добра цена, пък видиш ли то нямало. Simple Smile На ФБ групите (особено тези на Турс клуб) изобщо не им вярвам. Там можеш само да хвалиш, но не и да се оплакваш.
Скрит текст:
След последния случай на мрънкане най-спокойно заявих, че следващият път аз ще съм тази, която ще очаква предложения. И мрънкането рязко спря. Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 11 700
Magi mei ние сменихме в последния момент хотел заради лоши отзиви, от предни години нямаше никакви лоши за хотела и бам тази чревен вирус, съвсем случайно разбрахме. От Емералд съдействаха и избрахме друг без доплащане. Та не се притеснявай поне да говориш с агенцията за допълнителни предложения.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 68
Magi mei ние сменихме в последния момент хотел заради лоши отзиви, от предни години нямаше никакви лоши за хотела и бам тази чревен вирус, съвсем случайно разбрахме. От Емералд съдействаха и избрахме друг без доплащане. Та не се притеснявай поне да говориш с агенцията за допълнителни предложения.
За кой хотел става въпрос, че и аз имам притеснения за Ephesia holiday beach club...

# 262
  • Мнения: 419
Magi mei ние сменихме в последния момент хотел заради лоши отзиви, от предни години нямаше никакви лоши за хотела и бам тази чревен вирус, съвсем случайно разбрахме. От Емералд съдействаха и избрахме друг без доплащане. Та не се притеснявай поне да говориш с агенцията за допълнителни предложения.
За кой хотел става въпрос, че и аз имам притеснения за Ephesia holiday beach club...
Ние сме ходили в Ephesia, но преди 2 или 3 години. Беше много хубаво, бяхме доволни и е много удобно за деца. Сега нз. Също я гледаме всяка година, но тя държи висока цена за 08 м, излиза ни към 4000,за това не я избираме пак.

# 263
  • София
  • Мнения: 11 700
Magi mei ние сменихме в последния момент хотел заради лоши отзиви, от предни години нямаше никакви лоши за хотела и бам тази чревен вирус, съвсем случайно разбрахме. От Емералд съдействаха и избрахме друг без доплащане. Та не се притеснявай поне да говориш с агенцията за допълнителни предложения.
За кой хотел става въпрос, че и аз имам притеснения за Ephesia holiday beach club...

mukarnas spa resort, там беше страшно, имат фейсбук група на хотела и над 100 човека се бяха разписали със стомашен вирус

# 264
  • Мнения: 110
Здравейте. Ние преди 3 дни влязохме в Турция само с лични карти, но при тръгването от София пътниците в автобуса като чуха, че сме само с лични карти, казаха, че можело да ни върнат, че са били предупредени от тур агенцията да имат и паспорти, като на нас агенцията ни каза, че не могат да ни гарантират , че ще минем само с лични карти и затова , за да сме по-спокойни да си извадим, но тъй като ние се прибираме от Германия, нямахме време дори за бърза поръчка. Още при тръгването аз веднага звъннах на нашето външно министерство, за да получа някакво успокоение, но стана обратното, по телефона една жена ми обясни, че имало голяма вероятност да ни върнат на границата, защото все още системите им не работят много добре и че външно министерство препоръчвали все още използването на паспорт . Когато я попитах при положение, че вече го има като закон няма ли какво да се направи, ако не ни пуснат, а отговорът беше НЕ. От София тръгнахме супер притеснени. Когато водачът на групата започна да говори по микрофона дойде време и да информация за границата и за настаняването в хотелите. Той постоянно говореше за паспорти, паспорти, паспорти и докато сърцето ми се свиваше той каза, както знаете от 10 дни вече може да се влиза в Турция само с лични карти, така че на границата всеки да си подготви или паспорти или лични карти за проверка, като при ЛЧ ставало по-бавно проверката. Успокоихме се ние, все пак водачът на  групата го каза. Стигнахме до Пловдив, а до нас на другата седалка седеше още една представителка на тур агенцията, която трябваше да слезе на следващата спирка и преди да слезе аз още веднъж зададох и на нея въпроса си , дали ще минем безпроблемно, а отговорът отново беше вдузначен, че много зависи от граничарят, който ще ни проверява. Стигнахме на границата и с притаен дъх тръгваме за проверка, на БГ границата минахме без грам проблем за същото време, за което минаха и хората с паспортите, дойде време и за турската граница. Между другото, поне по мое виждане само ние с мъжът ми бяхме с лични карти, най-много още 2-3 да е имало. Подадохме личните карти, отговорното лице ги все , без да направи учудена или каквото и да е физиономия, пусна ги на четеца и за по-малко от 1 минута проверката мина. Между другото много хора пишат, че им дават някакъв документ с печат, който трябва да се пази и да се даде на връщане пак, но нас не ни дадоха абсолютно нищо. Няма да ви лъжа камък ни падна от сърцето, защото всичко е платено и на никой няма да му е приятно да изгуби почивката си, поради тази нелепа причина. Пристигнахме в хотела, от там ни дадоха адресни карти, за да ги попълним и след това ни поискаха паспорти, ние дадохме лични карти, те почнаха да ги гледат учудено , казаха , че това не са пастори, а аз отговорих, да това са лични карти. Те се съгласиха и всичко мина по мед и масло както се казва. И така вече трети ден сме в хотел IC Santai Family в Белек, за който прочетох противоречи мнения, но буквално сме очаровани от всичко, като започнем от чистота, през храна, забавления, природа, зеленина, плаж , обслужване и всичко останало, което се сетите. Но като цяло този хотел е предназначен за семейства с деца, защото има ужасно много забавления и организирани събития за децата. Ще пиша подобен разказ след края на нашата почивка. Само да се оплача от ужасната влага, с която е трудно да се свикне , но може би сме избрали неподходящо време.
Желая прекрасни и безпроблемни почивки на всички! 😊😊😊
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 08:04 от Lubi.Boni

# 265
  • Мнения: 110
Здравейте.  Ние пътувахме с Турс Клуб преди 3 дни. Тръгването от София беше предвидено за 10 : 00 часа, но ние тръгнахме още в 9:30 , защото се бяхме събрали всички и да се облекчим чакането на границите ( нямаше такова, имаше само 1 автобус преди нас и минахме супер бързо, а едно момиче разказваше за миналата година, че е имало 30 автобуса и са чакали 4 часа).
Ние тръгваме живот и здраве на 26.08. Искам да ви попитам има ли някой пътувал скоро с автобус от Турс клуб за Анталия? Интересува ме в колко часа тръгват автобусите от София, че един от нас е на работа и май го заблудих, че ще се качваме 14 часа от Пловдив, че досега  3 поредни години са тръгвали от София в 12 часа, а сега в програмата им пише 10 часа.

# 266
  • Стара Загора
  • Мнения: 515
Здравейте,имаме резервация за Starlight Resort Side и ще бъда благодарна ,ако има скоро почивали там.Сериозно се притесних от отзивите, които прочетох днес в Трипадвайзър. Седя и се ,чудя какво да правя.Платили сме капаро и доплащането ще е в началото на септември.Последните отзивите са основно за непочистване ,за неработещи климатици и лоша храна.Чудя се има ли вариант да сменя хотела и дали на някой му се е случвало подобен проблем и как процедират туроператорите?Три семейства ще пътуваме, а резервацията ни е с Белпрего .Притесних се здраво Disappointed Relieved  ,защото аз ги накарах да отидем в Сиде и не ми се иска да останат разочаровани .Дайте съвет какво мога да направя и изобщо мога ли нещо да направя в случая?

Здравейте, ние сме с резервация за Starlight Resort Side от 28.08.2022. Когато пристигнем мога да дам информация какво е положението. И аз четох негативни коментари и накрая се отказах, каквото е! Понякога има много мрънкащи клиенти и каквото и да им се предложи, те все са недоволни! Не мисля, че в момента има с какво да смените хотела, или няма места, или цените са много високи. Но ако решите, говорете с агенцията. Успех!

# 267
  • Мнения: 73
Като споменавате пътуване с автобус, ме върнахте в  миналата година, пътуване за Алания с Емералд. Водачите на автобусите, двама снажни мъже от Дупница мисля бяха,   такова състезание с тирове в Турция и то през нощта, че предпочитах да не гледам и благодарих на Господ, като пристигнахме. Явно те си гонят някакви часове на път и престои, но при тези скорошни катастрофи в  Турция, леко съм притестена. И лошото е, че 50 човека си траем и никой не реагира, че става дума  за нашата безопасност.

# 268
  • Мнения: 419
Като споменавате пътуване с автобус, ме върнахте в  миналата година, пътуване за Алания с Емералд. Водачите на автобусите, двама снажни мъже от Дупница мисля бяха,   такова състезание с тирове в Турция и то през нощта, че предпочитах да не гледам и благодарих на Господ, като пристигнахме. Явно те си гонят някакви часове на път и престои, но при тези скорошни катастрофи в  Турция, леко съм притестена. И лошото е, че 50 човека си траем и никой не реагира, че става дума  за нашата безопасност.
Аз не виждам лошо, да си казвате, ако карат не съобразително,бих казала 100%-та ако ще целия рейс да ме мрази.
Аз винаги съм се чудила, като се разминаваме с автобусите. Как не ги е срам да карат толкова бързо. Няма да забравя една година се прибирах е от Кушадасъ - дъжд по пътя като изведро, буря, гръмотевици, вали не спира, а един автобус ни изпреварва ние с 80 този с 100 сигурно. В дъжда, в тъмното. Луда работа. Господ да пази всички.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
. И така вече трети ден сме в хотел IC Santai Family в Белек, за който прочетох противоречи мнения, но буквално сме очаровани от всичко, като започнем от чистота, през храна, забавления, природа, зеленина, плаж , обслужване и всичко останало, което се сетите. Но като цяло този хотел е предназначен за семейства с деца, защото има ужасно много забавления и организирани събития за децата. Ще пиша подобен разказ след края на нашата почивка. Само да се оплача от ужасната влага, с която е трудно да се свикне , но може би сме избрали неподходящо време.
Желая прекрасни и безпроблемни почивки на всички! 😊😊

Може ,ли да споделите има ли въжен мост за децата?Както и лунапарк,аквапарк и амфитеатър?

Общи условия

Активация на акаунт