На море в Турция - тема 75

  • 62 894
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 479
Няма как да се отговори на въпроса.
Ходили сме средата на октомври в Кушадасъ- перфектни 11 дни за плаж и водата супер за къпане. Вечерите- хладни.
Тази година ходихме в последната десетдневка на май- пак страхотно време и страхотна вода+ топли вечери.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 422
Има ли риск през октомври времето в Анталия да не става за плаж?

Ако някой е ходил по това време, да сподели. Simple Smile

Морето студено ли е тогава?

Почти никакъв. То в Кушадасъ става почти до средата на октомври, да не говориме за Анталийско.

# 227
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
... в колко часа тръгнахте от София и в колко пристигнахте в Бодрум, и трансфера до хотела колко време е?
Да питам и дали е подходящо и за по-малки деца?
И да уточниш: 8000 лева или евро ви излезе почивката?

Тръгнахме от Сф в 5 следобяд. Пристигнахме в хотела в 12 на обяд.
Трансферът ни беше около 50 мин до хотела.
Абсолютно подходящо е за малки деца, за семейства, както и за младежи, разбира се (визирам моята челяд) Simple Smile .
8000 лева Simple Smile

Така и не си проверих плащанията, да видя колко точно ни излезе, понеже ние правихме няколко плащания - и за Бодрум и за Тунис, частични плащания, банкови трансфери, пък нашите ПЛЮС на братовчедка ми, и не разбрах ТОЧНО колко излезе на нас, но грубо е 8 бона, в лева.

ПС: Ако някой иска да му разказвам още неща, ако има въроси някакви, по-детайлни, пишете ми на ЛС, да ви дам номера си. Можем да говорим на телефона.
Аз се бях зарекла миналата година, че тази година ще ходя само в Тунис (предости), но заради братовчедка ми отидохме и до Турция, да не са сами. И преди да идем в Ла Бланш казах на ММ, че това вече наистина ми е последно ходене там и че вече не искам да чувам за тия турски почивки. Но сега си мисля, че ще ги подновя отново. В Ефесия ХВ като ходихме за пръв път в Турция на почивка, 2009г, отношението беше такова готино, даже се разлакахме с децата ми, като си тръгнахме. Нямах търпение да се върна в Турция. Ефталиите ми разбиха психиката, още настръхвам като се сещам за тях (това си е мое лично усещане, хотелът не е никак лош - всичко си има и си е много хубав даже. Пресоналът беше отвратителен). Но явно грешката си е била моя, че се набивахме там толкова поредни години ...

Живи и здрави, догодина планувам да си седим у нас, да НЕ пътуваме (правим къща и ни пришпорва времето), но след тази почивка не се знае нищо Simple Smile - явно аз НЕ трябва да се заричам.

Ако си спомняте, миналата година водих семействата на моите 2 племенички. Почивка, която платих през 2019 за 2020, но заради пандемията я отложихме с 1 година. И точно през тази 1 година сменихме няколко пъти идеята си къде да почиваме и пак се набих в Ефталиите, да съм сигурна, че поне базата ще им хареса на моите хора. А там не е никак лошо. Дано да си оправят персонала за всички бъдещи гости.

Този Батихан ще следя аз, много ми се иска някой да разкаже какво се случва там ... като отношение към гостите, като обстановка, атмосфера и усещание.
И онзи си бях харесала,преди време - луксозния, с къщичките, като на Малдивите, не помня как се казваше, но ще го намеря, живот и здраве, да стигнем дотам.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 14:46 от galaBG

# 228
  • Мнения: 260
... в колко часа тръгнахте от София и в колко пристигнахте в Бодрум, и трансфера до хотела колко време е?
Да питам и дали е подходящо и за по-малки деца?
И да уточниш: 8000 лева или евро ви излезе почивката?

Тръгнахме от Сф в 5 следобяд. Пристигнахме в хотела в 12 на обяд.
Трансферът ни беше около 50 мин до хотела.
Абсолютно подходящо е за малки деца, за семейства, както и за младежи, разбира се (визирам моята челяд) Simple Smile .
8000 лева Simple Smile

Така и не си проверих плащанията, да видя колко точно ни излезе, понеже ние правихме няколко плащания - и за Бодрум и за Тунис, частични плащания, банкови трансфери, пък нашите ПЛЮС на братовчедка ми, и не разбрах ТОЧНО колко излезе на нас, но грубо е 8 бона, в лева.

ПС: Ако някой иска да му разказвам още неща, ако има въроси някакви, по-детайлни, пишете ми на ЛС, да ви дам номера си. Можем да говорим на телефона.
Аз се бях зарекла миналата година, че тази година ще ходя само в Тунис (предости), но заради братовчедка ми отидохме и до Турция, да не са сами. И преди да идем в Ла Бланш казах на ММ, че това вече наистина ми е последно ходене там и че вече не искам да чувам за тия турски почивки. Но сега си мисля, че ще ги подновя отново. В Ефесия ХВ като ходихме за пръв път в Турция на почивка, 2009г, отношението беше такова готино, даже се разлакахме с децата ми, като си тръгнахме. Нямах търпение да се върна в Турция. Ефталиите ми разбиха психиката, още настръхвам като се сещам за тях (това си е мое лично усещане, хотелът не е никак лош - всичко си има и си е много хубав даже. Пресоналът беше отвратителен). Но явно грешката си е била моя, че се набивахме там толкова поредни години ...

Живи и здрави, догодина планувам да си седим у нас, да НЕ пътуваме (правим къща и ни пришпорва времето), но след тази почивка не се знае нищо Simple Smile - явно аз НЕ трябва да се заричам.

Ако си спомняте, миналата година водих семействата на моите 2 племенички. Почивка, която платих през 2019 за 2020, но заради пандемията я отложихме с 1 година. И точно през тази 1 година сменихме няколко пъти идеята си къде да почиваме и пак се набих в Ефталиите, да съм сигурна, че поне базата ще им хареса на моите хора. А там не е никак лошо. Дано да си оправят персонала за всички бъдещи гости.

Този Батихан ще следя аз, много ми се иска някой да разкаже какво се случва там ... като отношение към гостите, като обстановка, атмосфера и усещание.
И онзи си бях харесала,преди време - луксозния, с къщичките, като на Малдивите, не помня как се казваше, но ще го намеря, живот и здраве, да стигнем дотам.

Здравейте,доста полезна информация сте дали , благодаря за което ,защото и на нас ни предстой почивка в този хотел.Аз имам само един въпрос , как става с транспорта до Бодрум има ли такъв изобщо .

# 229
  • Мнения: 1 715
Има автобусчета на всеки час, мисля, до центъра на Бодрум.
Аз не споделям възхищението за Ла бланш айланд. Ходихме две поредни години. Първият път беше супер, на следващата година - пълно разочарование - персоналът некадърен, някакви от бившите съветски републики, анимация - никаква, храната - скучна. Добре, че на втората година бяхме с кола да разнообразим с екскурзии.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 422
Цитат
Този Батихан ще следя аз, много ми се иска някой да разкаже какво се случва там ... като отношение към гостите, като обстановка, атмосфера и усещание.
И онзи си бях харесала,преди време - луксозния, с къщичките, като на Малдивите, не помня как се казваше, но ще го намеря, живот и здраве, да стигнем дотам.

Нямам идея тия Евталии на какво дередже са, на мен ми се струва, че Батихан е по-ниско ниво. Дъщерята заминава на 11.09. за трети път, на мен също ми е любим хотел, та ще драсна някой ред как е тая година като се върне, но това е може би единствения хотел в Кушадасъ, който държи железно ниво всяка година, няма ковид, няма спин, няма пуч срещу Ердоган, всичко там е 6. Най-добрата анимация. А относно оня като Малдивите, да не иде реч за Сунис в Йоздере, той е на баба си в трътката, в царевичака на 35-40 км от Кушадасъ. До миналата година е топ....от тая някъде четох много гадни отзиви, до някакво сметище бил, бъкано с мухи, дано не го бъркам и да те заблудя, но мисля за него ставаше дума.

# 231
  • Мнения: 5
Здравейте, предстои ни пътуване до Белек в средата на м.Септември със собствен транспорт с междинно преспиване в Екскишехир.
Преди време бях видял един пост на Халим, беше написал че не на всякъде трябва да се спира и т.н. ама не не мога да го намеря нещо.
Въпроса ми е знаете ли подходящи места за почивка, че са доста км ?

# 232
  • Мнения: 186
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!
Не знам доколко ще съм от полза, но бях харесала в grabo една оферта за Турция, за която се изискваше паспорт. Зададох същия въпрос и ми отговориха, че за почивката ще ми е нужен.

# 234
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!

Набелязвате хотела, обаждате се и питате, ако не ви се говори пращате емайл и питате, ще ви отговорят. Няма как еднозначно да ви се отговори на въпроса някъде може да става някъде не, затова питате директно хотела, който ви интересува.

# 235
  • Мнения: 419
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!
Не знам доколко ще съм от полза, но бях харесала в grabo една оферта за Турция, за която се изискваше паспорт. Зададох същия въпрос и ми отговориха, че за почивката ще ми е нужен.
Ние сме с купено от агенция настаняване, края на 08 и на нас в мейла ни се казва, че ни е нужен паспорт. Мисля, че ще ги искат. Но ако някой по скорешен е бил, най добре е да каже, как е минало настаняването. Искали ли са при регистрацията.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 398
Здравейте,
и ние малко спонтанно и в последния момент, решихме да отидем до Турция, избрахме Белек. Та сега трябва да се организирме  набързо.
За сега поне не се изискват ПСР-и доколкото чувам, но септември мислите ли че могат пак да ги наложат? Знам, че няма как с категоричност да се отговори, но все пак да попитам:)

# 237
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
за личните карти - влиза се, със сигурност 100%
Братовчедка ми и мъжа и са с американски м/ународни паспорти, и ако бяха влезли с тях в Турция, щяха да платят 50 евро входна такса. Но влязоха с БГ лични карти и НЕ платиха нищо.
Гидът на автобуса ни и шофьорът също влязоха с л.к, за да пробват как е.
Никакви проблеми.
Само има едно листче, което ще ви дадат с печат. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го пазете! На излизане трябва да го дадете, за изходящ печат от Турция и това е.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 292
Здравейте!
Не видях информация и моля, ако някой знае, дали след като вече официално се влиза в Турция само с лични карти, регистрацията в хотелите става ли само с тях или за хотела се изисква все още паспорт?
Благодаря Ви!

Аз също нямам личен опит, но ще споделя, че четох мнения по Фейсбук групите, че в хотела хората са били регистрирани без проблеми само с ЛК. Освен това разсъждавам, че хотелът не е институция или орган, който може да има претенции или да регламентира кой документ за самоличност да признава. Мисля си, че би следвало да приема и ЛК, и паспорти без претенции, защото и двата документа са легитимни  за идентифициране на лицата. Но това са си мои лични разсъждения, моля, не ги приемайте като абсолютна истина.

# 239
  • Мнения: 186
Благодаря за всички мнения и отговори, относно регистрацията с лична карта!

Общи условия

Активация на акаунт