На море в Турция - тема 75

  • 62 231
  • 735
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 667
За полетите няма смисъл да говорим.На всички им са зле часовете.На Емералд дори им са най-хубави.Тръгва се към 9 сутринта и на връщане е към обяд.
За хотел Масмави Белек има хубави отзиви.Бях си го набелязала преди време но бяха спряли наши агенции да го предлагат.Нивото е по ниско от Суено-Белек
Може би има значение откъде излита, но нашият /София/ и двата пъти, които ходих  тръгваше в два следобед / и двата пъти закъсня с час , първия близо два часа /, а на връщане беше от 11ч, което означаваше 7 часа напускаш хотела. На отиване бяхме в 8 и нещо вечерта в хотела, на връщане 7 сутринта трябва да сме на линия. Миналата година бях с Ориент , там бяха доста по- добре. Тази година като запазвам определено ще питам за полетите. Че единият хотел плащах една камара пари, а цял ден загубен.

# 646
  • София
  • Мнения: 11 700
И нашият беше така, скапващи са тези часове наистина. 2019та в 15:30 бяхме вече в хотела, а на тръгване в 12:00 ни взеха , т.е към 16:00 си бяхме вкъщи
 Друго си е. Пак беше с Емералд но с друга авиолиния, AirLiubo май се казваше?

# 647
  • Мнения: 9
Нашият полет на отиване(с Емералд) беше в 12 от Варна,съответно в 16:00 вече бяхме в хотела в Сиде.На връщане летяхме в 13:30 от Анталия,взеха ни в 9:30 сутринта,което също беше доста приемлив вариант,тъй като спокойно си оправихме багажа и закусихме в хотела.Така,че не можем да определим,че всички полети на дадена агенция са ранни или късни.Аз също гледах полетното разписание когато резервирах,но имайте предвид,че понякога ги променят,дори и в общите условия е упоменато че подлежат на потвърждение .Явно в нашия случай,просто имахме късмет😏

Последна редакция: пн, 26 сеп 2022, 20:24 от Anichka@

# 648
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Тази година като запазвам определено ще питам за полетите. Че единият хотел плащах една камара пари, а цял ден загубен.

И да питате на ранни  записвания казват, че полетите са едни, а по късно става друго. Никой няма да ви гарантира на ранни записвания чартър те се купуват на доста по късен етап от самите фирми Simple Smile

# 649
  • София
  • Мнения: 1 412
Мислите ли че 6 октомври е подходящо време за Кушадъсъ
На кантар е работата, до 5ти има прогнозата за Кушадасъ в Синоптик и времето е перфектно, дори по-добро отколкото е сега. Но вече на 6, 7, 8, 9ти какво ще бъде и Нептун не знае.

# 650
  • Мнения: 3 635
Туристическа агенция Пуерто ползвали ли сте? Дали са читави?

# 651
  • Мнения: 421
Нашият полет на отиване(с Емералд) беше в 12 от Варна,съответно в 16:00 вече бяхме в хотела в Сиде.На връщане летяхме в 13:30 от Анталия,взеха ни в 9:30 сутринта,което също беше доста приемлив вариант,тъй като спокойно си оправихме багажа и закусихме в хотела.Така,че не можем да определим,че всички полети на дадена агенция са ранни или късни.Аз също гледах полетното разписание когато резервирах,но имайте предвид,че понякога ги променят,дори и в общите условия е упоменато че подлежат на потвърждение .Явно в нашия случай,просто имахме късмет😏
[/quote
Явно сте пътували с втория полет на България Еър. Ние като направихме резервацията имаше само един полет на АLK. Пристигнахме 19:30, а ни взеха в 6:40. Попитах дали може да летим с втория им полет, но ми обявиха цена около 300Е.

# 652
  • Мнения: 1 482
Нашият полет също беше за 14.10,бяхме в хотела в 19 часа. На връщане трябваше да ни вземат в 6.45,полета беше в 11.30 Някъде прочетох, че за оплакване сме били първи, а за хубаво не... ами не съм съгласна. Пътувам с Емералд от 2008г, само веднъж съм ги сменила с Турс Клуб(никога не повторих, защото ме принудиха за пътувам до друг град, а беше обявена програмата от моят) използвам и техни партньори за други пътувания. Видяла съм и хубавото и лошото от фирмата, смятам че имам право да си кажа това, което е било защото е истина. Днес се обадих до нашата агенция през, която си правим всички резервации за да ме имат предвид за новите цени ноември месец. Обсъдихме почивката, вече се е разчуло за закъсненията при трансферите и недоволства та от часовете на полетите.
Знам, че часовете не са свободно избираеми и няма угода на всички.. Ама както е тръгнало, дай да летим в 18часа и да пристигаме в полунощ.. то натам вървят нещата.

# 653
  • Мнения: 97
Тез тур са пуснали цени за 2023г,Анталия

# 654
  • Мнения: 9
Нашият полет на отиване(с Емералд) беше в 12 от Варна,съответно в 16:00 вече бяхме в хотела в Сиде.На връщане летяхме в 13:30 от Анталия,взеха ни в 9:30 сутринта,което също беше доста приемлив вариант,тъй като спокойно си оправихме багажа и закусихме в хотела.Така,че не можем да определим,че всички полети на дадена агенция са ранни или късни.Аз също гледах полетното разписание когато резервирах,но имайте предвид,че понякога ги променят,дори и в общите условия е упоменато че подлежат на потвърждение .Явно в нашия случай,просто имахме късмет😏
[/quote
Явно сте пътували с втория полет на България Еър. Ние като направихме резервацията имаше само един полет на АLK. Пристигнахме 19:30, а ни взеха в 6:40. Попитах дали може да летим с втория им полет, но ми обявиха цена около 300Е.
Да,втори полет бяхме с  Bulgaria Air

# 655
  • Мнения: 1 432
Тез тур са пуснали цени за 2023г,Анталия

СУпер! Насочвам се пак към Утопия. Ето и мнението ми:

Скрит текст:
Първо искам да изразя голяма благодарност към Роже,чиито пост ме насочи към този хотел.
Търсих почивка за 2ма възрастни,на място с вкусна и качествена храна и минимално детски шум:)
Хотелът се намира на върха на хълм (направен е като крепост). Има голяма денивелация,много стълби,но посредством няколкото асансьора,придвижването е направено възможно и за хора,които са трудноподвижни или мързеливи(като ММ) Joy
Има няколко басейна на различни места:1 релакс (16+), 2 големи Инфинити и 2-3 басейна при аквапарка.
Започвам с най-важното за нас - храната
Главно манджести неща(ние обичаме такива). Задължително риба (сьомга котлети или цяла на скара). Салати всеки може да си сглоби сам (има абсолютно всичко), отделно има готови като руска,хумус и всякакви разядки. Плодовете ме очароваха- изобилие (сигурно над 20 вида плод), включително самостоятелно опаковани зелени или лилави смокини. Нямаше морски дарове всяка вечер,имаше веднъж за 7 дни. Аз не обичам морски дарове и това ми донесе по-скоро облечкечние,защото не харесвам и миризмата. Но,ли като беше вечерта с морски дарове,имаше от всичко по мнооооооооого.
За закуска най-голямо впечатление ми направиха 2та тостера,с които можеш да си направиш препечени сандвичи и разнообразието от млечни (над 20 видя различни млечни продукти). Иначе имаше от стандартните неща (палачинки,омлети,страшно вкусни хлябове).
Имаха огромен избор от десети,но не ядем сладко и не мога да споделя как са. За храната давам 4.5 от 5.
Напитки-всички са вносни. Бира-Туборг,водка-Финландия,ром-captain Morgan. Правят страхотни коктейли на плажа,основните басейни и аквапарка.
На основните басейни има фреш бар и такъв за сладолед.
Между основните хранения има снакс барове,в които има гюзлемета и можеш сам да си сглобиш бургер. На ММ толкова му харесаха бургерите,че пропускаше обяда заради тях.
Анимация-знам само за тази за възрастни. Всеки ден водна топка,йога,водна аеробика,дарц и още един куп щуротии Simple Smile вечер имат конкретен вид представление. Вечер има разделяне между забавленията за деца и възрастни,като едните са в амфитеатъра,другите на открита сцена.
Плаж-Пясъкът е сравнително тъмен на цвят,ситен (не най-фин). В морето имаше страхотни вълни,не е плитко. В началото има ситни камъчета,но не боли като стъпваш по тях. Имаше и 2-3 големи камъка навътре. Има чадъри на плажа и на 2 кея. Чадърите са платнени,от плътен плат. Цветът на водата-тюркоазен (този ефект се постига заради глината в пясъка). Няма запазване на хавлии,много приятно впечатление ми направиха посетителите-освобождаваха шезлонгите ако се прибират да спят,например.
За децата освен аквапарк има и въжен парк (срещу заплащане). Тенис на корт,волейбол,баскетболно и футболно игрище (без заплащане).
Разстояние от летището до хотела е 2.30 часа. Има и по-близко летище (на 30 минути) но Бг чартърите не го използват.
В заключение - мисля за догодина да резервирам отново, този път за 10 нощувки. Чудя се единствено да взимам ли детето с нас или искам отново пълноценна почивка.

Едит:Оказва се,че снимките ми са по-големи от допустимото,така че ако на някой са му много спешни,да ми пише на лично.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2022, 14:00 от Goldeva

# 656
  • Мнения: 1 313
Здравейте! Погледнах и аз цените на Тезтур. Иска ми се следващия май месец да посетим Ic hotels green palace в Лара. Цената от 22 май за 7 нощувки е 1780Е за двойна стая. Някак си ми се струва доста. Не сме почивали в Анталия до сега и знам, че хотелът е висок клас и цените са високи, но толкова ли?

# 657
  • Мнения: 176
Погледнах и аз цените на бързо. Никак не ми харесват. 2+2 започват от 3000лв. за началото на септември.

# 658
  • София
  • Мнения: 3 129
Здравейте! Погледнах и аз цените на Тезтур. Иска ми се следващия май месец да посетим Ic hotels green palace в Лара. Цената от 22 май за 7 нощувки е 1780Е за двойна стая. Някак си ми се струва доста. Не сме почивали в Анталия до сега и знам, че хотелът е висок клас и цените са високи, но толкова ли?
Толкова, и тази година беше горе-долу толкова редовната цена не на ранни - платихме 3800 за седмица 4-11 юни, 2 възрастни и 2 деца. Това само хотела, без транспорт.
По мое мнение е леко висока цената за това, което предлагат, а и реновация си му трябва, има къде да се пипне като за претенциите си.
Не бих го препоръчала на 100%, но писах подробен отзив като се върнахме, може да погледнете кое как е през моите очи.

# 659
  • Мнения: 1 313
Нелка, мисля че съм чела отзива ти. За редовна цена съм съгласна, но за ранни ми се струва множко. Ще изчакам и другите агенции да пуснат оферти, както и TR. Ако ли не ще се насочим другаде.

Допълвам, сега реших да погледна каква е цената на Летониа във Фетие, за същия период. 1280Е за двойна стая, докато миналата година резервирах за 1296лв. 5 нощувки, а не 7, но все пак… дано никой не се върже на тези “промоции”.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2022, 17:09 от water_nymph

Общи условия

Активация на акаунт