Камъни в жлъчката - тема 9

  • 35 916
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 441
Здравейте! Поради няколко кризи в рамките на година отидох на гастро и се оказах с камъчета в жлъчката. Доктора ми предлага отстраняване. Въпроса сега е къде? Аз съм от Благоевград, търся препоръка за град или София. Също така може ли да ме ориентирате каква е цената за премахване по НЗОК и с доплащане от пациента.
[/quote
Във ВМА София, м. 05.беше 1300лв.всичко /900 избор на екип и 400лв. консумативи/, около 15лв.целият престой по каса.

# 76
  • Мнения: 321
Здравейте! Поради няколко кризи в рамките на година отидох на гастро и се оказах с камъчета в жлъчката. Доктора ми предлага отстраняване. Въпроса сега е къде? Аз съм от Благоевград, търся препоръка за град или София. Също така може ли да ме ориентирате каква е цената за премахване по НЗОК и с доплащане от пациента.
[/quote
Във ВМА София, м. 05.беше 1300лв.всичко /900 избор на екип и 400лв. консумативи/, около 15лв.целият престой по каса.
Благодаря! При кой се оперирахте? Аз не мога да разбера и къде трябва да се обадя за консултация там. На регистратурата нищо конкретно не ми казаха.

# 77
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
В сряда ме изписаха от ВМА - 900 лв избор на екип, 465 лв консумативи и 15 лв престой.
Редно е да се направи косултация с някой от лекарте, за да се уговори дата за прием. Изберете си хирург от Първа коремна хирургия, втора коремна хирургия или чернодробна хирургия, свържете с него за преглед. Той ще ви обясни всичко.

# 78
  • Мнения: 321
В сряда ме изписаха от ВМА - 900 лв избор на екип, 465 лв консумативи и 15 лв престой.
Редно е да се направи косултация с някой от лекарте, за да се уговори дата за прием. Изберете си хирург от Първа коремна хирургия, втора коремна хирургия или чернодробна хирургия, свържете с него за преглед. Той ще ви обясни всичко.
Аз съм избрала, но от регистратурата им не могат да ми кажат, къде да звънна за да запазя час за консултация с хирурга. Само ме препращат от чернодробна хирургия към първа коремна и нищо. Благодаря ви в понеделник ще опитам пак.

# 79
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373

Аз съм избрала, но от регистратурата им не могат да ми кажат, къде да звънна за да запазя час за консултация с хирурга. Само ме препращат от чернодробна хирургия към първа коремна и нищо. Благодаря ви в понеделник ще опитам пак.
Към кого сте се насочили? Аз имах номер на хирурга, но предпочетох да пиша мейл-този, посочен на сайта им. Доцента ми отговори веднага, по мейл водихме кореспонденция.

# 80
  • Мнения: 441
В сряда ме изписаха от ВМА - 900 лв избор на екип, 465 лв консумативи и 15 лв престой.
Редно е да се направи косултация с някой от лекарте, за да се уговори дата за прием. Изберете си хирург от Първа коремна хирургия, втора коремна хирургия или чернодробна хирургия, свържете с него за преглед. Той ще ви обясни всичко.
Аз съм избрала, но от регистратурата им не могат да ми кажат, къде да звънна за да запазя час за консултация с хирурга. Само ме препращат от чернодробна хирургия към първа коремна и нищо. Благодаря ви в понеделник ще опитам пак.
[/quote
Потърсете в гугъл контакти на хирургията или на чернодробно панкреатична клиника.

# 81
  • Мнения: 321

Аз съм избрала, но от регистратурата им не могат да ми кажат, къде да звънна за да запазя час за консултация с хирурга. Само ме препращат от чернодробна хирургия към първа коремна и нищо. Благодаря ви в понеделник ще опитам пак.
Към кого сте се насочили? Аз имах номер на хирурга, но предпочетох да пиша мейл-този, посочен на сайта им. Доцента ми отговори веднага, по мейл водихме кореспонденция.
Благодаря ще пробвам по мейл. Помислих си го иначе да пробвам. А, някой има ли представа дали по високо кръвно може да се дължи на тези кризи?

# 82
  • Мнения: 3 366
Сигурно може, защото мен хирурга ме попита дали кръвното ми се е променило откакто правя кризи, дали имам киселини, газове и други оплаквания.

# 83
  • Мнения: 321
Сигурно може, защото мен хирурга ме попита дали кръвното ми се е променило откакто правя кризи, дали имам киселини, газове и други оплаквания.
Благодаря! Имам подозрение защото ми се качва 130/90, по принцип съм с ниско 110/70. Аз си имам кризи от година и половина почти всеки месец като някои достигаха до 24 часово неразположение. Повръщането дойде в последните няколко. През цялото това време мислех, че имам все още перикардита и болката е от там. Понеже бях с Ковди и след него се появи таи болка, в последствие правих кардио консултация и установиха перикардиален излив. Съвсем случайно заведоха мъжа ми на гастроенетеролог и реших и аз да се прегледам. Всъщност не бях изненадана особено като ми каза за състоянието защото вече имах някакво предположение.

# 84
  • Мнения: 6
Здравейте, бях питал преди време за хирург за Варна, Дездемонка ми препоръча в общи линии д-р Николаев от Военна болница/ВМА-Варна, някой друг, който е махал, хм... чаркове при него, мнения ?

# 85
  • Мнения: 3 366
Здравейте, бях питал преди време за хирург за Варна, Дездемонка ми препоръча в общи линии д-р Николаев от Военна болница/ВМА-Варна, някой друг, който е махал, хм... чаркове при него, мнения ?
Аз махах при д-р Михайлов и д-р Янева от същата болница.

# 86
  • Мнения: 6
Здравейте, бях питал преди време за хирург за Варна, Дездемонка ми препоръча в общи линии д-р Николаев от Военна болница/ВМА-Варна, някой друг, който е махал, хм... чаркове при него, мнения ?
Аз махах при д-р Михайлов и д-р Янева от същата болница.

С доктор Михайлов говорих, хареса ми, обяснява, обсъжда, но за съжаление имат явно някои вътрешни проблеми в болницата и не може да ползва свободно лапароскопската апаратура, през май месец затова се отложи, а не мога да се организирам и подготвям постоянно и на работа, а и психически, за сериозна операция, която само да се отлага във времето. Не че не мога да изчакам де, засега се справям съвсем културно, с по някоя криза на месец и по-сериозна на 6-9 месеца, и нормална диета, но то няма да е завинаги, а и някой от тия дребни камъняци може внезапно да реши да ме прати в спешното, а там вече избор... йок. Затова се ориентирам към други и да действам вече, пък дано да е за добро.

# 87
  • Мнения: 3 366
Мен ме оперираха в Еврохоспитъл, а не във Военна болница. Тогава имаха проблем с анестезиолозите и трябваше да чакам, но аз настоях, че не искам и нямам възможност да чакам и той предложи Еврохоспитъл.

# 88
  • Мнения: 6
Мен ме оперираха в Еврохоспитъл, а не във Военна болница. Тогава имаха проблем с анестезиолозите и трябваше да чакам, но аз настоях, че не искам и нямам възможност да чакам и той предложи Еврохоспитъл.

И на мен... но покрай датите които определихме там пък имаха проблеми с асансьорите, карък, после стана топло и т.н., няма значение де Wink. За съжаление в моят случай е по-добре в болница с по-сериозно хирургично отделение в случай на някои усложнения, а военна имат добра ... според повечето мнения ... коремна и въобще хирурия. Затова ме интересува и конкретният лекар, това е донякъде рутинна (за лекаря разбира се, не за пациента Wink ) операция, но все пак е добре да е с добри отзиви.

# 89
  • Мнения: 321
Здравейте!за съжаление след операцията не изписаха без кой знае какви препоръки за пазене на режим след операцията. Предполагам в началото леко захранване е подходящо все пак, човек не се е хранил няколко дни. Кисело мляко и крем супа без масло подходящо ли е? Като постепенно се добави бисквити накиснати, хляб в супата. Макаронени изделия, зеленчукова супа, извара, пилешка супа, варени картофи? Тези неща подходящи ли са?
Наистина нищо не казаха само кашава храна в началото. В първия месец след операцията прочетох, че кафе не е добре да се пие, както и да се ядат яйца, тежки меса и бобови. Предполагам, че се включват постепенно в менюто.

Общи условия

Активация на акаунт