Камъни в жлъчката - тема 9

  • 35 480
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 332
Оперирана съм преди 4г и половина обаче яйца започнах да ям ощена втория месец и не съм имала проблем. С нищо не съм имала проблем.

# 766
  • Мнения: 72
Аз съм оперирана относително скоро( месец и двайсетина дни) и ям по 3-4 яйца на седмица. На мен ми бяха позволени в ограничено количество и в диетата, а белтък в неограничено количество.

# 767
  • Мнения: 26
Здравейте мили дами !
Страхотни сте как се подкрепяте и как си давате кураж. Аз съм фамилно обреметена от проблеми с жлъчката.  Майка я оперираха преди 2 години. При мен проблемът е следния . Всичко започна с едно щипане в устата и езика.  Взе да ме подпира в дясно под ребрата но го отдавах на претоварване или изтинка , тъй като болката ходеше и към плешката и връта. Така няколко месеца . Ходих на един гастро имала съм шлака в жлъчката изписа ми ценарикс. Добре пих го имаше някакъв ефект но за кратко . Последва ново ходене на гастро претъната жлъчка беше неговата заключение. Тъй като имах и киселини ми изписа ИПП . Относно киселините може ли да се появят от жлъчката ? Извинявам се за въпроса но никой не ти обяснява нищо. И така си карах до декември миналата година но започнах да вдигам стойностите на чернодробните ензими и после падаха сами . Гастрото го отдаване на храна добре минах на диета по строга . Имам и скенер с контраст който не показа нищо даже жлъчката се беше изправила даже незнам как става това . Само един хемагиом на черния дроб.  Така пак без решение на проблема си откарах до март месец тази година . Една вечер зверски температура с повръщане и болка в цялото тяло не само в гърба чернодробни ензими тройни числа изпражненията ми като глина . Вкараха ме в болница вирус и токсичен хепатит това беше заключението . Изписаха ме натъпкана с антибиотик. Но това подпиране не спира гърба си ме боли  от дясно имам едно гадене всяка сутрин и леко горчив вкус в устата киселини . За сега чернодробни ензими в норма ПКК СУЕ ЦРП в норма . И вече съм в шах с пешката . Моля за съвет да тръгвам ли пак по лекари?
Благодаря на отзовалите се.

# 768
  • Мнения: 4 146
Според мен следи нещата и ако пак има симптоми отивай пак на лекар докато не се разбере какво се случва. Ясно е че има причина и трябва да се диагностицира.

# 769
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Аз имах киселини.
Вече не 🙏🏻

# 770
  • Мнения: 4 146
Аз започнах с прегрешенията. Снощи ядох филии с масло и суджук. Днес закусвах баница с кафе. Засега нямам последствия. Не смятам да прекалявам много със забранените храни, по-скоро искам да проверя какво ще стане ако си хапна нещо забранено, дали ще имам някаква реакция. Засега май след домата сякаш само имах.

# 771
  • Мнения: 26
Според мен следи нещата и ако пак има симптоми отивай пак на лекар докато не се разбере какво се случва. Ясно е че има причина и трябва да се диагностицира.
Имам чувството ,че не могат да я хванат как един път е прегъната после не е .
Вече започвам да се отчайвам на моменти .

# 772
  • Мнения: 3 332
Аз бях с прегъната жлъчка, няколко лекаря ми обясниха, че е така по рождение и няма как да се изправи. Откриха я при един профилактичен преглед.

Radosvasil всичко, което описвате е от жлъчката. Имах ги всичките оплаквания, чернодробните ми си бяха в норма дори и след като направих зверска криза. Според мен отидете при друг лекар.

# 773
  • Мнения: 4 146
Но може и от черния дроб да е. Не преставайте да търсите специалисти докато не се разбере каква е причината.

# 774
  • Мнения: 26
Черният дроб след всички прегледи и скенер е в прекрасно състояние както споменах имам само хемагиом който не прави проблеми . Ще се наблюдавам и ще търся друг лекар.  Само да отбележа болки освен в гърда и под ребрата нямам никъде само като натиск в слънчевия сплит и киселини. Изпражненията са ми по светли .

# 775
  • Мнения: 4 146
А препоръчват ли ви операция?

# 776
  • Мнения: 26
Никой нищо не ми препоръчва тъй като не могат да хванат какво става . Първо имах шлака , после беше прегъната , на скенер не е прегъната . То не бяха изследвания за хепатит . Още малко ще ме изкарат луда и , че си въобразявам . А мен си ме подпира и ми се гади . И да попитам оригвам се доста и похълцвам дали е свързано.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 11:25 от Radosvasil

# 777
  • Мнения: 3 332
Отидете на ехография на коремни органи, но без да казвате какъв точно е проблема. Не на гастро, херург или подобни, а при лекар, който е само на ехограф. При мен точно така откриха, че е превита. После като започнах да правя кризите си исках направление за такъв лекар за да огледа всичко, въпреки, че знаех какъв е проблема и после да се реши къде да ходя. ЛЛ имаше съмнение, че съм направила едновременно и бъбречна и жлъчна криза, но си излезе, че с бъбреците нямам никакъв проблем, а си е било само жлъчна криза. Според херурга явно съм изхвърлила камък и съм изкарала късмет, че не е заседнал.

# 778
  • Мнения: 26
Отидете на ехография на коремни органи, но без да казвате какъв точно е проблема. Не на гастро, херург или подобни, а при лекар, който е само на ехограф. При мен точно така откриха, че е превита. После като започнах да правя кризите си исках направление за такъв лекар за да огледа всичко, въпреки, че знаех какъв е проблема и после да се реши къде да ходя. ЛЛ имаше съмнение, че съм направила едновременно и бъбречна и жлъчна криза, но си излезе, че с бъбреците нямам никакъв проблем, а си е било само жлъчна криза. Според херурга явно съм изхвърлила камък и съм изкарала късмет, че не е заседнал.
На 3 март получих криза помислих ,че е бъбречна адса болка направо полудях. И на 7 март вечертта ме втресе имах температура 40 градуса свалих я и повръщах само сокове . На другия ден изпражненията цвят глина асат 106 алат 244 ггт 310 повишени левкоцити директен били рубин  9.5 абе ужас.

# 779
  • Мнения: 707
Отидете на ехография на коремни органи, но без да казвате какъв точно е проблема. Не на гастро, херург или подобни, а при лекар, който е само на ехограф. При мен точно така откриха, че е превита. После като започнах да правя кризите си исках направление за такъв лекар за да огледа всичко, въпреки, че знаех какъв е проблема и после да се реши къде да ходя. ЛЛ имаше съмнение, че съм направила едновременно и бъбречна и жлъчна криза, но си излезе, че с бъбреците нямам никакъв проблем, а си е било само жлъчна криза. Според херурга явно съм изхвърлила камък и съм изкарала късмет, че не е заседнал.
На 3 март получих криза помислих ,че е бъбречна адса болка направо полудях. И на 7 март вечертта ме втресе имах температура 40 градуса свалих я и повръщах само сокове . На другия ден изпражненията цвят глина асат 106 алат 244 ггт 310 повишени левкоцити директен били рубин  9.5 абе ужас.

Аз също имах само гадене, дискомфорт  под дясното ребро и болка в плешката,а накрая и в дясната ръка Имах и прилошаване  през деня, а вечер страшни киселини и едно парене в областта на жлъчката и в стомаха.Имах камъни в жлъчката  и заради  тези неразположения в рамките на 3м.,въпреки драстичната диета и спазмолитици се оперирах жлъчката.Може да е от шлаката ,може да има в гънките на прегънатата жлъчка камъни или пясъчинки и да не се вижда на ехографа.Изследвай си и амилазата и липазата,защото може и панкреас да е, който се уврежда от жлъчните проблеми.Определено има нещо при тези кризи , а най-вече и при тези високи стойности .Панкреаса и той прави светли изпражнения.

Общи условия

Активация на акаунт