Камъни в жлъчката - тема 9

  • 35 450
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 488
Док махна конците,сложи лепенки/каза за 1седмица,за да не се триели в дрехите/и каза да подсушавам пъпа,че малко ще сълзи.И аз кво се замотах и не попитах всеки ден ли да го подсушавам тоя пъп,кога да сменям тия лепенки...Помагайте моля

Ако не са стерилни, можеш да си ги сменяш когато пожелаеш. Значи на мен ми махнаха конците на 3 ден и сложиха лепенки за безшевно затваряне на рани, с които се къпех направо (така казаха, само да не търкам местата). Те са много тънки тези лепенки и раничките си имаха отвори, за да изтича каквото има, тоест нищо стерилно нямаше вече от 3-ти ден нататък.
Миналият месец махах епидермална кистичка на корема, хирургът ми държа конците 7 дни, чудех се как да се къпя, лепях отгоре водоустойчива, после слагах друга дишаща отново. И това на фона на дупките от жлъчката от преди година, направо ме досмеша. Той ми каза, че в Израел на 3-5 ден махат конците и всичко отворено стои, да диша, дори дълбоки оперативни големи рани. И статистиката показала, че няма нито една възпалена/гноясала рана... Ама "пусти правила тук" (цитирам)

# 736
  • Мнения: 1 143
мечка малинарка, и аз от миналия месец съм с пет дупки на корема (имах операция заради извънматочна бременност, 4 месеца след махането на жлъчката), плюс белег от секцио... Един приятел се шегува, че съм като лейка Grinning

Аз по-назад в темата съм писала -моя път сълзеше точно два месеца, не беше шит, около 2 седмици го забърсвах леко със спирт след баня. След сегашната операция пъпа спря да сълзи след около две седмици, но сега си беше разрез с шеф. След махането на жлъчката свалих водоустойчивите лепенки като ми махнаха конците след седмица, повече не съм слагала, сега си ги махнах на 5ти ден и започнах да мокря раните още с конците, тях ми ги свалиха на 6ти ден. За щастие не съм имала някакви възпаления след никоя от операциите.

# 737
  • Мнения: 3 488
Аз казвам, че съм ветеран, понякога и Франкенщайн (той нали беше целият в шевове) Simple Smile))))))

# 738
  • Мнения: 707
Док махна конците,сложи лепенки/каза за 1седмица,за да не се триели в дрехите/и каза да подсушавам пъпа,че малко ще сълзи.И аз кво се замотах и не попитах всеки ден ли да го подсушавам тоя пъп,кога да сменям тия лепенки...Помагайте моля

Ако не са стерилни, можеш да си ги сменяш когато пожелаеш. Значи на мен ми махнаха конците на 3 ден и сложиха лепенки за безшевно затваряне на рани, с които се къпех направо (така казаха, само да не търкам местата). Те са много тънки тези лепенки и раничките си имаха отвори, за да изтича каквото има, тоест нищо стерилно нямаше вече от 3-ти ден нататък.
Миналият месец махах епидермална кистичка на корема, хирургът ми държа конците 7 дни, чудех се как да се къпя, лепях отгоре водоустойчива, после слагах друга дишаща отново. И това на фона на дупките от жлъчката от преди година, направо ме досмеша. Той ми каза, че в Израел на 3-5 ден махат конците и всичко отворено стои, да диша, дори дълбоки оперативни големи рани. И статистиката показала, че няма нито една възпалена/гноясала рана... Ама "пусти правила тук" (цитирам)
Кой беше хирурга?

# 739
  • Гърция
  • Мнения: 7
Здравейте! Вчера ми отстраниха жлъчката, беше цялата пълна с камъни. Прочетох почти всички теми, но ще радвам, ако някой ми отговори. Побиват ме тръпки но нямам температура, и бузите ми са много зачервени. Все още съм в болницата. Уж всичко е наред.

# 740
  • Мнения: 4 141
Споко, все пак тялото е преживяло стрес. Моето го преживя докато чаках да ме вземат в операционната. Имах чувството че вдигам Т и исках термометър. Беше от стреса. Та и при теб може да е това. Дори и да вдигнеш лека температура е нормално.

# 741
  • Гърция
  • Мнения: 7
Споко, все пак тялото е преживяло стрес. Моето го преживя докато чаках да ме вземат в операционната. Имах чувството че вдигам Т и исках термометър. Беше от стреса. Та и при теб може да е това. Дори и да вдигнеш лека температура е нормално.

# 742
  • Гърция
  • Мнения: 7
Споко, все пак тялото е преживяло стрес. Моето го преживя докато чаках да ме вземат в операционната. Имах чувството че вдигам Т и исках термометър. Беше от стреса. Та и при теб може да е това. Дори и да вдигнеш лека температура е нормално.

# 743
  • Гърция
  • Мнения: 7
Благодаря Ви! Мен много ме беше страх преди самата операция също. Още повече, че не живея в България. Не, че някой се е отнесъл лошо- напротив. Имам и болка при дишане, но още имам дренаж, предполагам е от това?

# 744
  • Мнения: 72
Щом са ви казали че всичко е наред значи е така, доверете се на екипа в болницата. При мен имаше силна болка при дишане в ключицата(или поне в тази зона я усещах) но отшумява бързо. Стискам палци за бързо възстановяване!

# 745
  • Мнения: 216
С всеки изминал ден ще се чувствате все по-добре. Болки в ключицата, плешките, вратът, главата на мен ми казаха,че били нормални. Втрисаше ме веднага след операцията.
Споко, все пак тялото е преживяло стрес. Моето го преживя докато чаках да ме вземат в операционната. Имах чувството че вдигам Т и исках термометър. Беше от стреса. Та и при теб може да е това. Дори и да вдигнеш лека температура е нормално.

# 746
  • Мнения: 4 141
Росица как си?
Pipence, Neffenka как сте, dgidgi, Galia как сте?

# 747
  • Мнения: 72
Много добре, единствено се бях притеснил че на раната до пъпа се получи малко като топче(отвътре) нищо видимо отвън. Явно е било от умора, защото опитах лека полека да си разчисти вкъщи, а пък и с малко дете е трудно да се ограничи на 100% 😊😊😊

Ти как си раndorina?

# 748
  • Мнения: 4 141
Нямам оплаквания засега освен, че много ми се яде. Нали трябва често по малко, а на мен ми се яде непрекъснато по много.

# 749
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Пандорина,благодаря! Възстановявам се,вече болките са слаби,само ме притеснява дали добре подсушавам тоя пъп,че все нещо се белее до шева.Свалих много кг.за една година/и сега за 5 дена 2кг./,в чуденка съм дали да не си взема някакви витамини,но не смея на сама глава.
Усмихнат ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт