моето бебе спи по гръб-има ли и други такива?

  • 5 898
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 461
Двете ми деца спят по гръбче.Няма за какво да се притесняваш
По някога като се събуждам вечер да ги завивам ги намирам да спят по коремче на коленца и главичките на една страна.

# 31
  • Мнения: 924
Педиатрите в Щатите забраняват бебето да се поставя по друг начин за сън освен по гръб. Така че има още милиони бебета, които спят така  Laughing
Обяснението... доказано е, че почти във всички случаи на "синдрома на внезапната детска смърт" бебето е било поставено да спи на една страна.

# 32
  • Мнения: 3 456
Нормално и най-полезно за бебето е да спи по гръб. С вдигнати нагора ръчички. Това със спането настрана явно е отскоро. Когато се роди първото ми дете нямаше такова нещо.
Моята дъщеря вимаги спеше така. Сега вече , 2,6 год. се мята из цялото легло

# 33
  • София
  • Мнения: 1 750
Не виждам проблем в това. Ени спи по гръб от втория си месец, само главичката си върти на ляво или на дясно.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 606
Тук педиатрите препоръ4ват тази поза като най-подходяЩа за сън.Даже в болницата,в която родих,навсякъде имаШе поставени плакати да се слага бебето да спи по гръб.Така 4е не се притеснявай,няма никакъв проблем
Peace

# 35
  • Мнения: 113
Това със спането на една страна само в България се практикува май.Ето ви малко за спането по гръб.На английски е ,но мился ,че всички ще разберат-Safety Tips for Sleeping Babies
If your baby is under 12 months old, you can help prevent SIDS (Sudden Infant Death Syndrome), suffocation by following these three tips:
1.Place your baby to sleep on his or her back.
2.Remove all soft bedding from the crib.
3.Put your baby to sleep in a safe crib.
Babies who sleep on their backs have a much lower risk of dying from SIDS and suffocation.
Малко зловещо звучи,но все пак е възможно и за да се предотврати това бебчето се поставя по гръб.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Аз дори си мисля, че всички деца спят по гръб. Само главичката трябва да е обърната настрана.

# 37
  • Мнения: 2 039
Нашта беба по никакъв начин не мога да я задържа на една страна да спи.с каквото и да подпирам гръбчето,тя шава докато се настани по гръб. Спи на гръбче и само главата върти наляво и надясно.
Притеснявам се да не вземе да се появи някакъв проблем със ставите. Все пак спи само в една и съща поза.
Това е най-нормалното нещо на света,моят зайо също спи така още от началото на 2 месец,ми тъй му е арно на човека  Joy

# 38
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми спеше по гръб първите няколко месеца.Главата и клюмваше или на едната,или на другата страна,така че не съм се притеснявала.

# 39
  • Мнения: 2 952
И ние така бяхме.....ами насила не ч обръщай ...Саги започна да се обръща  сам .....и  му хареса ...сега е само по корем.

# 40
  • Мнения: 140
Моето бебе също спи така, по гръб, с вдигнати нагоре ръчички и крачетата като на жабче Heart Eyes.Това ни най-малко не ме е притестявало още преди да разбера че в същност това била най-безопасната поза за спане.Винаги съм смятала че е противоестествено да се подпира детето с разни джаджи, при положение че само не може да се задържи така.
Peace

# 41
  • Мнения: 3 360
Има,има LaughingИ моята дъщеря доста време така спеше-не виждам нищо тревожно  в това Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 1 457
Да, има  Grinning
Мисля, че някъде след 2 месец започна да си спи само на гръб, а главичката настрани и така продължи поне до към 7-8 месец

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
И моят юнак спи само по гръб с вдигнати ръчички и си върти само главата. Опитвах се да го слагам настрани, но той отново си ляга по гръб. Не се притеснявай ако не му е удобно то няма да спи спокойно. Ако си спинка нормално, значи няма проблем.

# 44
  • Мнения: 417
Моятя малка принцеса също спи по гръб.Не се притеснявай нищо няма да и стане на ставите.

Общи условия

Активация на акаунт