моето бебе спи по гръб-има ли и други такива?

  • 5 899
  • 62
  •   1
Отговори
Нашта беба по никакъв начин не мога да я задържа на една страна да спи.с каквото и да подпирам гръбчето,тя шава докато се настани по гръб. Спи на гръбче и само главата върти наляво и надясно.
Притеснявам се да не вземе да се появи някакъв проблем със ставите. Все пак спи само в една и съща поза.

# 1
  • Мнения: 106
Ох, и ние бяхме така от самото начало и така си продължаваме  newsm53.Като беше съвсем малък ние го подпирахме но той пак си се обръщаше както си иска.Сега вече съм се предала и го оставям да спи както на него му е удобно.Нямаме никакви проблеми и аз не се притеснявам, а и напоследък той сам си се обръща на една страна.Мисля,че детето само ще ти покаже кога му е времето да си спи на една страна.Все пак трябва да има и такива уникати като нашите дечица,нали newsm46?

# 2
  • España
  • Мнения: 342
Тук педиатрите препоръ4ват тази поза като най-подходяЩа за сън.Даже в болницата,в която родих,навсякъде имаШе поставени плакати да се слага бебето да спи по гръб.Така 4е не се притеснявай,няма никакъв проблем

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 702
Нормално и най-полезно за бебето е да спи по гръб. С вдигнати нагора ръчички. Това със спането настрана явно е отскоро. Когато се роди първото ми дете нямаше такова нещо.

# 4
  • Мнения: 2 677
Бранко спи само по гръб с разперени ръчички. Никога не съм го обръщала настрани.

# 5
  • Мнения: 1 455
Колкото и да го местиш е безмислено щом му харесва.Остави го да си спи така щом е по спокоен.По принцип не е хубаво ако са му свити краката,защото тогава притиска сърчицето.

# 6
  • Мнения: 32
Ох успокоих се,ние също спим само по гръб.Каквото и да правя на една страна е абсурд да спинка.

# 7
  • Мнения: 858
и моето бебче прави като твоето и винаги спинка по гръбче!

# 8
Ох направо се успокоих. Щом е полезно да спи на гръбче нека продължава така, хич и няма да я мъча повече да я слагам на една страна.
И наистина спинка като звезда- с разперени ръце и разтворени крачета:)))

# 9
  • Мнения: 1 294
Моето бебе също спи така, по гръб, с вдигнати нагоре ръчички и крачетата като на жабче Heart Eyes.Това ни най-малко не ме е притестявало още преди да разбера че в същност това била най-безопасната поза за спане.Винаги съм смятала че е противоестествено да се подпира детето с разни джаджи, при положение че само не може да се задържи така.

# 10
  • Мнения: 2 019
ni6to mu niama Grinning

# 11
  • Мнения: 289
И моето бебе спи само по гръб. В началото се опитвахме да я подпираме настрани с възглавница, но тя се извърташе и пак заставаше по гръб. Така че се отказах да я насилвам.

# 12
I moiat Aleks spe6e po grab,opitvah vsiakakvi na4ini da go zadarja na edna strana,no ne uspiah.Daje si darje6e glavata samo na diasnata strana i mu se be6e spleskala.Tova mnogo me pritesniava6e.Sega kato pootrasna,ve4e e godina i dva meseca sam se obra6ta na edna strana,no samo na liavo.Taka ne6tata se kompensiraha i glavi4kata mu se izpravi.Ne se opitvam da go obra6tam na drugata strana,kakto mu e udobno,taka da si spi. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 522
Нас още спи само по гръб.

# 14
  • Мнения: 3 980
И ние сме само по гръб Crazy

# 15
  • Мнения: 5 401
В началото го подпирах да спи настрани. После, някъде от 3-тия месец, той сам си намери за по-удобно легналата по гръб поза. Точно като твойте бебче, върти си главата настрани и спи с разперени ръчички.   bouquet

# 16
  • Марс
  • Мнения: 439
Е по гръб може да спи, само дето ме е страх да не повърне и да се задави. Спането по корем е противопоказно, защото децата си кривят навътре крачетата от това.

# 17
  • Мнения: 148
Не мисля, че има за какво да се притесняваш, Гошко спеше само по гръб с разперени нагоре ръчички и така докато не започна сам да се върти, сега е като пумпал в кошарата.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Още в болницата ги остяваха да спят по гръб. Преди да родя прочетох доста неща и се оказа, че спането по гръб е най-полезно и правилно. Така че, за нито един момент не съм я карала да спи настрани.  В началото спеше с главичка надясно и леко се сплеска, но сега се я върти постоянно докато спи. Мога да я гледам с часове как спи с разперени ръчички, такава сладка картинка е.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
Е по гръб може да спи, само дето ме е страх да не повърне и да се задави. Спането по корем е противопоказно, защото децата си кривят навътре крачетата от това.
Това не е вярно. Има деца, на които им е най-удобно по коремче и нямат никакви изкривявания. Противопоказно е само, когато бебето е новородено, защото не може да си вдига и обръща главичката и може да се задуши.

# 20
  • Марс
  • Мнения: 439
Противопоказно е само, когато бебето е новородено, защото не може да си вдига и обръща главичката и може да се задуши.
Вчера при травматолога доведоха едно детенце с изкривени навътре крачета, оказа се, че спи само по коремче и седи като жабче и той каза, че е от спането по корем и от седналата поза като жабче. Просто споделям неговото мнение иначе и ние само по гръб спинкаме, но ме е страх от задавяне както казах по-горе.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Големия син спеше само на страни, а малкия сега винаги е на гръб, само му обръщам главичката на ляво или на дясно.

# 22
  • Мнения: 23 122
Тук педиатрите препоръ4ват тази поза като най-подходяЩа за сън.Даже в болницата,в която родих,навсякъде имаШе поставени плакати да се слага бебето да спи по гръб.Така 4е не се притеснявай,няма никакъв проблем
Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Първите 2 месеца спа на една страна,а сега само по гръб сам се извърта ,очевидно вече не му е удобно така.

# 24
  • Мнения: 276
Здравейте!Спането по гръб е най удобно и безопасно стига да му обръщаш главичката на двете страни да не се изкриви!Моят син от раждането спи по гръб с вдигнати ръце нагоре,как ли не се опитвах да го слагам настрани (така ми казаха от родилното)той все си се обръщаше по гръб.А доколкото знам в щатите препоръчват бебетата да се слагат да спят само по гръб до годинка. 

# 25
  • Мнения: 275
Когато ме изписваха от болницата (родих и живея в Лондон) ми дадоха специална брошура, посветена на Синдромът на внезапната детска смърт. Rolling Eyes Сигурно доста е изписано по темата във форума, но искам да споделя част от нещата които си спомням:
  1. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поставяне по гръб по време на сън - до навършване на 1г.
  2. Крачетата на бебето да са на разстояние не по-голямо от 10 см. от края на леглото, така че разстоянието между главата и другият край да е максимално.
  3. Никакво претопляне. Счита се, че температура над 27С  е рискова. Подробно са описани и какви завивки да се ползват при различни температури.
  4. Никакви плюшени играчки в леглото-опасност от задушаване!
  5. По възможност да се спи със спална торба. Всички одеяла трябва да са плетени или тъкани  с дупки ( не знам как да го обясня по-точно).
  6. Излагането на пряка слънчева светлина през деня крие огромен риск за бебето, особено ако е под 6 м.

Цялата тази информация е публикувана от Националната здравна система на UK и се прилага единно във всички звена. Ако някой от читателите е заинтересуван, мога да аргументирам всяка точка по отделно. Пишете ми.

# 26
  • Мнения: 94
И Силви спи по гръб .Никога не съм я слагала на една страна.

# 27
  • Мнения: 348
Спи по гръб през повечето време, само през нощта му слагам една специална поставка за бебета на Чико.

# 28
  • Мнения: 1 910
До 8 мия си месец сина ми спеше само и единствено по гръб.

# 29
  • Мнения: 1 427
Йоана също спеше по гръб .Не мисля, че е проблем.

# 30
  • Мнения: 6 461
Двете ми деца спят по гръбче.Няма за какво да се притесняваш
По някога като се събуждам вечер да ги завивам ги намирам да спят по коремче на коленца и главичките на една страна.

# 31
  • Мнения: 924
Педиатрите в Щатите забраняват бебето да се поставя по друг начин за сън освен по гръб. Така че има още милиони бебета, които спят така  Laughing
Обяснението... доказано е, че почти във всички случаи на "синдрома на внезапната детска смърт" бебето е било поставено да спи на една страна.

# 32
  • Мнения: 3 456
Нормално и най-полезно за бебето е да спи по гръб. С вдигнати нагора ръчички. Това със спането настрана явно е отскоро. Когато се роди първото ми дете нямаше такова нещо.
Моята дъщеря вимаги спеше така. Сега вече , 2,6 год. се мята из цялото легло

# 33
  • София
  • Мнения: 1 750
Не виждам проблем в това. Ени спи по гръб от втория си месец, само главичката си върти на ляво или на дясно.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 606
Тук педиатрите препоръ4ват тази поза като най-подходяЩа за сън.Даже в болницата,в която родих,навсякъде имаШе поставени плакати да се слага бебето да спи по гръб.Така 4е не се притеснявай,няма никакъв проблем
Peace

# 35
  • Мнения: 113
Това със спането на една страна само в България се практикува май.Ето ви малко за спането по гръб.На английски е ,но мился ,че всички ще разберат-Safety Tips for Sleeping Babies
If your baby is under 12 months old, you can help prevent SIDS (Sudden Infant Death Syndrome), suffocation by following these three tips:
1.Place your baby to sleep on his or her back.
2.Remove all soft bedding from the crib.
3.Put your baby to sleep in a safe crib.
Babies who sleep on their backs have a much lower risk of dying from SIDS and suffocation.
Малко зловещо звучи,но все пак е възможно и за да се предотврати това бебчето се поставя по гръб.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Аз дори си мисля, че всички деца спят по гръб. Само главичката трябва да е обърната настрана.

# 37
  • Мнения: 2 039
Нашта беба по никакъв начин не мога да я задържа на една страна да спи.с каквото и да подпирам гръбчето,тя шава докато се настани по гръб. Спи на гръбче и само главата върти наляво и надясно.
Притеснявам се да не вземе да се появи някакъв проблем със ставите. Все пак спи само в една и съща поза.
Това е най-нормалното нещо на света,моят зайо също спи така още от началото на 2 месец,ми тъй му е арно на човека  Joy

# 38
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми спеше по гръб първите няколко месеца.Главата и клюмваше или на едната,или на другата страна,така че не съм се притеснявала.

# 39
  • Мнения: 2 952
И ние така бяхме.....ами насила не ч обръщай ...Саги започна да се обръща  сам .....и  му хареса ...сега е само по корем.

# 40
  • Мнения: 140
Моето бебе също спи така, по гръб, с вдигнати нагоре ръчички и крачетата като на жабче Heart Eyes.Това ни най-малко не ме е притестявало още преди да разбера че в същност това била най-безопасната поза за спане.Винаги съм смятала че е противоестествено да се подпира детето с разни джаджи, при положение че само не може да се задържи така.
Peace

# 41
  • Мнения: 3 360
Има,има LaughingИ моята дъщеря доста време така спеше-не виждам нищо тревожно  в това Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 1 457
Да, има  Grinning
Мисля, че някъде след 2 месец започна да си спи само на гръб, а главичката настрани и така продължи поне до към 7-8 месец

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
И моят юнак спи само по гръб с вдигнати ръчички и си върти само главата. Опитвах се да го слагам настрани, но той отново си ляга по гръб. Не се притеснявай ако не му е удобно то няма да спи спокойно. Ако си спинка нормално, значи няма проблем.

# 44
  • Мнения: 417
Моятя малка принцеса също спи по гръб.Не се притеснявай нищо няма да и стане на ставите.

# 45
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Спи само по гръб! Peace Моите свекита- зор да го слагам на една страна, че му се била сплескала главата Crazy сплескал им се е мозъка на тях Twisted Evil! Пробвах един- два пъти да го обръщам и подпирам- не иска Naughty

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 488
Спи само по гръб! Peace Моите свекита- зор да го слагам на една страна, че му се била сплескала главата Crazy сплескал им се е мозъка на тях Twisted Evil! Пробвах един- два пъти да го обръщам и подпирам- не иска Naughty


И при нас е така от самото начало почти  Peace

# 47
  • Мнения: 2 956
Спи само по гръб! PeaceПробвах един- два пъти да го обръщам и подпирам- не иска Naughty
И Вики беше така...до момента ,в който сама почна да си се върти накъдето иска, включително и по корем  Peace няма за какво да се притесняваш

# 48
  • Мнения: 2 159
И моят юнак спи само по гръб с вдигнати ръчички и си върти само главата. Опитвах се да го слагам настрани, но той отново си ляга по гръб. Не се притеснявай ако не му е удобно то няма да спи спокойно. Ако си спинка нормално, значи няма проблем.
и ние сме така, но от болницата също ги слагаха по гръбче, даже ми обясняваха, че така не се притискали newsm78

# 49
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
И Рали спи по гръб от около месец насам.

# 50
  • Мнения: 5 026
 И моят син спи по гръб от доста време.

# 51
  • Мнения: 116
И моето бебе спеше само по гръб, докато не стана на около 6 месеца. После започна да се обръща от гръб на корем и от тогава започна да спи и на една страна.

# 52
  • Мнения: 2 849
Спи както му е удобно ,предимно е по гръб .

# 53
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
В началото я слагах на страни ,но след като на 10 ден я намерих по корем реших да я салгам да спи по гръб.Тя си обръща главичката в посока която на нея и харесва

# 54
  • Мнения: 1 947
   Има я - и ние така спим /и аз/. Simple Smile А ако му се повръща на бебето, то инстинктивно
си завърта главичката и няма да се задави - виждала съм как го прави и не се притеснявам. Wink

# 55
  • Мнения: 6 624
И при нас е така от две три седмици на където и да го обърна сутрин си беше по гръб с вдигнати ръчички.

# 56
  • Мнения: 5 362
Кали спеше само по гръб като бебе. Peace

# 57
  • Мнения: 155
Педиатъра ме посъветва в първите седмици да го поставям на страни, като редувам страните, за да не му се деформира главата. Трябвало на страна, за да не повърне и да се задави. Така правех без никакви усилия и без да го подпирам с нищо до края срая на 1 месец. После бебето просто не исакше на страна и сам се обръща по гръб. Сега нищо не може да го накара да спи на която и да е от страните. Особено ака пък не вижда какво става наоколо. Спи също като твоето-по гръб и само върти главата, с ръчички нагоре и разтворени крачета.

# 58
  • Мнения: 1 555
Аз съм много против да се слагат какви ли не възглавници, за да спяло бебето на една страна ! Самото дете си знае как му е удобно и така си застава. А иначе когато беше на 1-2 месеца синът ми съм го слагала да една страна, но той тогава само спеше и както го сложех така и го намирах, но вече след 3 месец той си реши че ще спи по гръб и въобще не съм го местила !  Naughty

# 59
  • Мнения: 1 264
И ние спим по гръб. Опитвах се да го подпирам с всевъзможни възглавници, защото ме е страх да не се задави, но той пак успява да се обърне и така спи.

# 60
  • София
  • Мнения: 5 790
Педиатъра ме посъветва в първите седмици да го поставям на страни, като редувам страните, за да не му се деформира главата. Трябвало на страна, за да не повърне и да се задави. Така правех без никакви усилия и без да го подпирам с нищо до края срая на 1 месец. После бебето просто не исакше на страна и сам се обръща по гръб. Сега нищо не може да го накара да спи на която и да е от страните. Особено ака пък не вижда какво става наоколо. Спи също като твоето-по гръб и само върти главата, с ръчички нагоре и разтворени крачета.

и при нас е така
но има друг проблем - главата рядко стои настрани, и тя е в поза "по гръб" newsm78

# 61
  • Мнения: 252
И моето бебе , спи само по гръб. Майка  ми все се  притеснява, че  ще й се сплеска главата...
Наистина отзад в ляво леко й е сплесната, защото обича да си спи по гръб  и главичката да  гледа леко на  ляво  Mr. Green, но мен  това  хич не  ме  притеснява . Оставям я да спи както й е  удобно, а главата сама ще си се  оправи, с израстването.  Peace

# 62
  • софия
  • Мнения: 1 745
И ние сме така  Peace!Така и трябва!

Общи условия

Активация на акаунт