Нужда от съвет , малко помощ , благодаря!

  • 2 779
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 369
Просто изчакайте да стане на 18, дотогава по-дискретно, и вече както си решите продължавате напред. За колко месеца до 18 иде реч?

# 16
  • Мнения: X
Тя споделяла ли е преди да е имала проблеми с техните? Да не е домашно насилие? Ако майката така се е обърнала изведнъж на страната на таткото?

Защото ако е така…

# 17
  • Мнения: 1 732
Като бях на нейните години излизах с момче на твоята възраст. Изкарахме 6 години заедно. Майка ми по същия начин ме тормозеше, та и бой съм яла, за да го зарежа. По същия начин ме будеше с крясъци и не ми позволяваше да се виждаме. Колкото повече ме спираше, толкова повече исках да съм с него, сякаш на пук. Може би, ако не ме притискаше нямаше да изкараме толкова дълго.
Майка ми много се притесняваше, че може да ме повлече надолу. Но ние така или иначе се разминахме, когато той започна да ми говори за семейства и бебета, а аз бях на вълна студентски купони.
Няма да постигнат нищо с тоя тормоз, ама и ти нямаш много варианти.

# 18
  • Мнения: 11 573
Карай тира и се до кажи пред техните.
Тая ваканция е много зле, наистина.
Будят я? Kissing Heart

# 19
  • Мнения: X
До №16
Споделяла е , че баща и винаги си го е изкарвал на нея след дълъг работен ден , без да има вина е почвал да и крещи , да спи в нейната стая , за да не стои на телефона , да я буди нощем и да крещи. Това не се бе случвало скоро , а като започне и продължава доста дълъг период , до колкото ми каза е 3-4 месеца като го хване тази вълна. Не сме имали караници с техните , не и обръщат много внимание за лекарства и т.н. Мислят си , че се лигави , че иска да е на нейното , даже на лекар не искаха да я закарат , сама взе направление от личния лекар и отиде. След което и казаха , че това са фалшиви изследвания , и че се преструва.

# 20
  • Мнения: 2 502
А може би и на двамата ви е рано за сериозна връзка и нейните родители я тормозят заради това.
Разредете засега вижданията.

# 21
  • Мнения: 331
Моят съвет е да се свържеш с майката (не бащата, а майката) на това момиче и като един възрастен и отговорен човек да обясниш намеренията си, да кажеш какво те притеснява и от какво се страхуваш. Че ще заминаваш и т.н. И да я попиташ от къде идва тази промяна в отношението им към нея. За предпочитане да се срещнеш с майка и лично, а не по телефон или през чат. Но при липса на възможност, по телефона е по-добре от колкото по чат. Без да се подаваш на емоции докато разговаряш с нея. Възможно най-спокойно и любезно обясни как се чувстваш и какво те притеснява. Абстрахираш се от всичко, което мислиш, че те мислят за теб и показваш най-доброто от себе си пред тях. Дано майка и да е свестен човек и да прояви разбиране. Пък ако ти си причината да я третират така, поне да стане ясно и да ти го кажат директно. И да не играете на развален телефон и само момичето да ти споделя какво са казали или направили заради вашите срещи. Ако наистина за тях проблема си ти, трябва да се опиташ да се разбереш с тях и да имаш някакви взаимоотношения с тях, така че да те познават, да ти имат доверие и да знаят, че дъщеря им е в добри ръце. Не е случайно, че на времето според някои религиозни традиции мъжа е трябвало да иска ръката на жената от баща и... Най-добре е когато имаш доверието и одобрението на родителите от самото начало, ако вече не е късно да се опиташ да го спечелиш. И само ако си наистина сериозен в отношенията си към това момиче.
При всички случаи един спокоен и откровен разговор мотивиран от добри намерения не може да навреди. Успех!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Нещо не й вярвам на мацката, да си кажа честно. Ако я тормозят наистина, има начини да сигнализира. Дори и без телефон.

# 23
  • Мнения: 21 633
Лекарства за нерви на дете, предписани след изследвания?  Изследвания за какво?

Има ли момичето здравословен проблем, или не?

# 24
  • Мнения: 25 808
Я кажи по-подробно за хапчетата – какви са точно и как така успя да ги купиш без рецепта?
Мирише ми нещо тук...
Зависима ли е от някакви субстанции?

# 25
  • Мнения: X
Въпроса с хапчетата за нерви отговарям тук:
От малка има болки в главата , споделяла ми е  , но в последно време започна да има твърде много болки. Помоли техните да и  вземат направление от личния лекар , всеки път не беше приемана на сериозно. Накрая отиде сама , лекарят и даде направление за невролог мисля , че беше. След прегледа , на който присъстваше и майка и , е установено , че има мигрена. Предписани са и 3 вида хапчета , успокоителни , за мигрената и за болките в главата.
Не никога не е била зависима от субстанции , никакви , дори цигари не пуши.
За лекарствата , как съм ги взел:
Даде ми рецептата докато я бях взел от практиката , на която ходеше , следователно набавих ги от аптеката СЪС РЕЦЕПТАТА от невролога , и ги оставих пред тях , след което тя си ги взе.

# 26
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 785
Сега, ако трябва да съм откровена,  ако 17 годишната ми дъщеря, на която предстои учене и кандидатстване, се хване "сериозно " с 21 годишен, мхмхм "тираджия" и в обозримо бъдеще се вижда бебе и готварска  печка, вместо университет и младежки емоции, изобщо не съм сигурна за вида и интензитета на "бутонките"...

# 27
  • Мнения: 25 808
Тоест тя отива на невролог с майка си, но незнайно защо рецептата остава в нея, а не в майката.
И ти ги купи лекарствата, без дори да погледнеш как се казват?
И изобщо, сигурен ли си, че лекар ги е изписал и че майка ѝ знае?
За бой си. Ако родителите ѝ разберат, че ѝ пробутваш лекарства, за които може би дори не подозират, може сериозно да си изпатиш.

Ако изобщо има нещо вярно в цялата тази история, разбира се.

# 28
  • Мнения: X
Да си призная, и аз няма да съм очарована. Още повече, че собствената ми дъщеря е на близка възраст - на 16 и няколко месеца е. Но бутонките само ще влошат положението. На тая възраст са ... venseremos. Превенция отрано и гигантска манипулация му е майката и пак няма гаранция. Говориш, говориш, говориш, наблюдаваш, разбираш, позволяваш дребни простотии, за да вентилираш и предотвратиш големите и на финала стискаш палци.

# 29
  • Мнения: 21 633
Виж сега, драги авторе, ти няма как да изземаш функцията на родител. Какво имам предвид, най-вече въпросът с хапчетата. Очевидно абсолютно не си наясно, първо каза, че пие хапчета за нерви, каквото и да значи това, след това три вида лекарства, които и подхвърляш тайно от техните до вратата, ти добре ли си? Аз самата имам мигрена от детските си години, успокоителни за мигрена не се предписват на деца. Болкоуспокояващи освен да имаш предвид, но родителите и да не и позволяват, та да се налага да го купува тайно не вярвам.

Всичко друго го приемам като първа любов и младежки бунт, Ромео и Жулиета, и общо взето е кауза пердета родителите и да се хвърлят толкова да ви разделят, още повече, че ти заминаваш и я камилата, я камиларя. Но тая работа с лекарствата не ми се харесва, нито намерението ти да я вземаш при тебе. Нека момичето си завърши и като сте самостоятелни ще решите какво да правите. Най-добре да се сдобри с техните, освен ако не са някакви откачени и пияници вероятно мислят доброто на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт