СЕДМИ КЛАС Трето класиране за щастие - късмет на смелите!

  • 55 071
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 486
Не сме стигнали още до гении. За сега са само деца, които ходят на училище. Опитваме се да им дадем хляба в ръцете.

То ако хляба ставаше с решаване на задачи....... Аз щях да съм милионер 😜
Прав сте, но все пак доброто образование е основа за по-добра реализация. Искат се и други качества, обаче, а и късмет. В интерес на истината, аз съм с отлична диплома от средното ми образование, след това с много добра  от СУ/специалност "Право," от времето, когато само там имаше такава/, а мъжът ми със средно-специално от техникум, но той умее много повече неща, има собствен малък бизнес и е доста по- оправен от мен.

# 676
  • Мнения: 15
Мда, всеки си има някакво "оправдание". Сега пък децата от провинцията били със завишени оценки, а в софийските елитни училища оставяли петици на умните и старателни деца...
Разбирам, че сте под стрес и съчувствам, че детето не се е представило според вашите очаквания, но мислете малко какво пишете все пак.
Не обвинявам никого, но имайки предвид миграцията към София е редно да се помисли в посока към реорганизиране на бившите техникуми и откриване на нови училища.
Познавам много гениални деца, учещи в СМГ и мисля(като лаик), че те са заслужили да учат там. Относно децата, идващи от провинцията-не съм искала да обидя никой и не съм се изразила ясно, не търся виновник за неуспеха на детето ми. Не става въпрос за виновни, в никакъв случай! Извинявам се! Напротив, знам колко труд са положили, за да успеят в София. Имах друго предвид, а именно различния аршин, с който мерят във всяко училище.
Надявам се, че за следващите години ще се измисли начин всички да бъдат на" равни начала", да не се подсказва на изпити в малки училища и може би да не се взимат  предвид оценките от дипломата

# 677
  • София
  • Мнения: 18 224
Не сме стигнали още до гении. За сега са само деца, които ходят на училище. Опитваме се да им дадем хляба в ръцете.

То ако хляба ставаше с решаване на задачи....... Аз щях да съм милионер 😜

Що бре, до някаква степен става, но чак до милионер не...Stuck Out Tongue
Скрит текст:
Една от близначките ми още следва (бизнес математика), но си изкарва само с почасова работа 3 пъти в седмицата парите за общежитие, храна, глезотии и сие с  преподаване на мат на 12 клас в учебен център. И понеже познава Ганис лично от 7 клас, онзи ден на тел (чухме се ние двете за нещо съвсем друго, не за мат) й рече къде на майтап, къде  като истина: Госпожо, аз в момента съм Ви половин колежка, да знаете, много е яко да си от другата страна и да пишеш ти с червеното Laughing 

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 21:04 от пенсионирана русалка

# 678
  • Мнения: X
Мхм, да ги махат тия оценки от свидетелството. Всичко да се заложи на два изпита, провеждани на единствени дати. Пък, ако някой не е могъл да се яви поради основателна причина...Ще го класират някак и с нула точки. Може нещо жребий, лотария....
По темата за провинциалистчетата, които изяждат местата в София, съм особено чувствителна, затова няма да я коментирам. Засега.

# 679
  • Мнения: 15
Не сме стигнали още до гении. За сега са само деца, които ходят на училище. Опитваме се да им дадем хляба в ръцете.

То ако хляба ставаше с решаване на задачи....... Аз щях да съм милионер 😜
Разбира се, че е важен интелекта. Гениалните математици се раждат такива и  ъпгрейдват и доразвиват дарбата си. НВО, обаче като формат е за оценяване на знанията на  всички деца и в това число влизат децата, които не са само математически ориентирани.  
 Детето ми е било на няколко пробни изпита, на които резултата е бил винаги около 70т., но на НВО не беше такъв. Познавам детето си, упражнява се и вкъщи и знам нивото му. Просто блокира на изпити, които смята за много важни и не може да покаже най-доброто от себе си. Един ден... се оказва решаващ за бъдещето му, защото им само една дата за НВО...
Разбира се, че мисля и в друга посока, както и кандидатстване в частно училище, защото мое задължение като родител е да развивам заложбите му и да го поощрявам за усилията.

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 20:53 от Ivvy53

# 680
  • Мнения: 9 869
Разбирам Ви, и аз имам едно такова чудо вкъщи. Ходеше с горен клас на състезателна математика, решаваше си домашните, на пробните - супер. Отиде ли на изпит, блокира, не разбира какво чете. Ще ходи пак на уроци, дано до 7-ми клас се ошлайфа.
Вижте и частните училища, наистина.

# 681
  • Мнения: 2 180
Амаааа хааа, влизам след много кратко отсъствие, и темата хфърчи на макс. Но я да се обадя и аз.
Последните два пъти когато влизам, предния път и сега, единственото което виждам ееее, как се пиши и мели едно и също.
Толкова е напрягащо, че чак глава ме заболя.
Ще помоля най - учтиво - спрете с тези училища, паралелки, класации, НВО, изпити и не на последно място с конспирациите. Прескочих доста от постовете. Просто не се трае.
Влиза някоя нова майка и започва да се оплаква, то видите ли моето гардже, ощетено. Ще правя конспирация.
Моля ви се от сърце, СПРЕТЕ СЕ. Главните думи, кой как иска тъй да ги разбира. Очаквах да видя снимки, похвали, една добра дискусия. А то се превърнало на бойно поле.
Старата и уютна тема, отиде в забвение. Тамън се смени темата на писане, и хоп, някоя решила да я направи на мусмундар.

Дидева, не съ махай, че тук си нужна на доста други, които имат нужда да черпят от извора. Не осиротявай темата ни.

Честно казано, чела съм в други теми. Такъв буламач като тази, не видях. Заради някои хора, си изгубих и чувството за хумор, което все още тук ( виртуално ) не съм го показвала.

Нека да си върнем старият и уютен облик на темата.

Аз пък се чудя, в кой момент ще благоволят, от новото училище да ни се обадят. Да кажат - елате за бележките, РС ще е еди кога си. Много мъ дразни такова мълчание. Междувремено, разбрах, че имало две деца, които не искали да са в паралелката на кокончето. Искали да учат в другия град. Сега явно заради тях, ще си почакаме още.

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 21:27 от Тони ♒🍀

# 682
  • София
  • Мнения: 2 116
Тонка, рано е още. Тамън свърши класирането, учителите и те са хора. Сега ще идат да си починат малко, да си полекуват нервите след приема 😁😂, пък след 1-ви септември, ще пуснат някое съобщение за родителска среща. Аз даже преди 7-ми не очаквам някаква активност.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 530
Ivvy53 Аз мисля, че в 125-то имаше място в хуманитарната паралелка. Проверете там. Не са обявили четвърто класиране, значи не са имали кандидати. Възползвайте се.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 054
О, ние си имаме и дата за родителска среща от записването - 12.09. Ще се подготвя с доста пари, че сигурно ще трябват за учебниците по немски.😀

# 685
  • Мнения: 2 180
Ааа, тя РС при нас, при записването още, другата майка попита и и казаха, че ще изчакат да мине 6 - ти. Но поне бележките да дадат, уж беше за към края на миналия месец, а то ще мине и този.
Ама тамън почнах да пиша, и тук на квартала пак почнаха пукотевиците, все едно играя PUBG. Скоро не бяха гърмяли, нооо, май трябва да свиквам, че пак ще почнат. Миналата година, излизам на терасата да пуша, и как тамън съм седнала, запалила съм си цигарката, дръпнала два пъти, и от нищото се чува бум, тряс, пат. Сърцето в гащите, аз подскачам до тавана, ако не терасата не ни беше остъклена, сигурно щях да се приземявам от третия етаж. Май ша ходъ за парашут, поне да съ подсигуря. Знам ли ко шъ са случи, може и остъклението да не мъ спаси.

Дени, браво бе, мноу сте пъргави.
На нас учебници по НЕ, ще ни трябват от догодина.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 054
Ох, много е гадно с тези гърмежи. И при нас имаше редовно по едно време, ама май са на море сега и се успокоиха. 😀
Тони, не купувай парашут, а спирай цигарите 😋 Така няма да падаш от никъде, хаха.
На нас догодина ще ни трябват учебници и по антлийски. Ама напоследък чувам, че все преиздават учебниците с цел да се купуват нови...🙄 и старите можело да не вършат работа.

# 687
  • Мнения: 2 180
Ами то ако можех, отдавна да съм ги спряла. Инат имам в изобилие, но точно за туй, нъц, никакъв.

За учебниците, то уж ги преиздават, уж нови, а като ги сравнявах до тази година дет мина, си бях баш същите. Виж ся, нашите може и да имат промени, но по АЕ, НЕ, и другите езици, надали. от те съ си направени кък требва. Нашите само са решили да махат и добавят по нещо, но не на всички. Та да видим в крайна сметка, за 8 клас дали ша имат промяна, туй до колкото аз разбрах, беше за 5 - 7, мисля и 4 - ти, май и 10 клас. Ама и при тях е като тук при нас, едно големо мазало.

# 688
  • Мнения: 486
Ivvi53, в 105 СОУ в момента приемат документи за едно място. Ако искате пробвайте. На началната страница в сайта им е обявено.

# 689
  • Сф
  • Мнения: 10 774
Ivvy53 Аз мисля, че в 125-то имаше място в хуманитарната паралелка. Проверете там. Не са обявили четвърто класиране, значи не са имали кандидати. Възползвайте се.
Те не обявиха на сайта,. а в училището на видно място ( заповед на директора). Както знаем и копия взимаха. Малко са по - различни в действията . Проверете най- добре на място. И в Математическата имаше едно място.

Общи условия

Активация на акаунт