СЕДМИ КЛАС Трето класиране за щастие - късмет на смелите!

  • 54 991
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 797
7-мо и 22-ро са обявили през септември запэлване на местата, поне според руо.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 932
Във Варна, където няма квоти, има ли девически класове?
Да, във Варна в езиковите гимназии класовете са с от 3-4 до 7-8 момчета. Синът ми беше в 9 клас, преди 2 години започнаха 7, до декември 3 момчета се отказаха и сега са 4 момчета и 20 момичета

# 692
  • Мнения: 2 128
Аз пък ви се чудя, какво толкова нередно има в това, колко са от единия и колко от другия пол в една паралелка. Защо не погледнете в другата гледна точка.
Аз съм учила точно в мъжко училище, както преди мен, така и след мен, имаше и малко момичета. Определено не съм се чувствала зле, нито пък другите момичета. Беше си ни О'К, между момчетиите. Бяхме цветята на училището, не само в паралелките си. Когато правеха бели, ние също се включвахме, когато бягаха от часовете, всички бягахме, дори мога да кажа, че имаше 1 - 2 момчета които се правеха на скромни, едвам ги навивахме за бягствата. Мисълта ми е, че когато от единия пол са повечко от другия, е много готино. Вярно, че аз си бях малко мъжкарана, и ми харесват някои мъжки дейности, но все пак си беше гот. Имам си доста хубави спомени. И на кокончето точно това и казвам, да не се притеснява от този факт, ако е единствената девойка в класа. Да го погледне от друга гледна точка. Ма нали е все още мъжемразка, та май ще е една идея по - трудно за нея да го възприеме, но с времето ще свикне. Ако пък една нейна бивша съученичка, майка и успее да я премести при нас, ще бъдат две. Моята като разбра, хептен се спече. Вика ми - тамън се оттървах от тях, и никой нямаше да има при мен, а сега може отново да съм поне с още една в една паралелка. Та ей таквиз неща. Сега седим и чакаме, да видим как ще се развият нещата.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 042
Тони, ама аз съм учила в клас само с 3 момчета и всичко друго - момичета и беше много гадно, не беше добре нито за едните, нито за другите. От момичетата ли беше не знам, но момчетата ги правиха луди.
Учила съм и само с момчета, и в клас с квоти -  беше много добре в тези два варианта.
Сега за сина ми държах да има квоти с оглед на опита ми.

# 694
  • Мнения: 486
Аз пък ви се чудя, какво толкова нередно има в това, колко са от единия и колко от другия пол в една паралелка. Защо не погледнете в другата гледна точка.
Аз съм учила точно в мъжко училище, както преди мен, така и след мен, имаше и малко момичета. Определено не съм се чувствала зле, нито пък другите момичета. Беше си ни О'К, между момчетиите. Бяхме цветята на училището, не само в паралелките си. Когато правеха бели, ние също се включвахме, когато бягаха от часовете, всички бягахме, дори мога да кажа, че имаше 1 - 2 момчета които се правеха на скромни, едвам ги навивахме за бягствата. Мисълта ми е, че когато от единия пол са повечко от другия, е много готино. Вярно, че аз си бях малко мъжкарана, и ми харесват някои мъжки дейности, но все пак си беше гот. Имам си доста хубави спомени. И на кокончето точно това и казвам, да не се притеснява от този факт, ако е единствената девойка в класа. Да го погледне от друга гледна точка. Ма нали е все още мъжемразка, та май ще е една идея по - трудно за нея да го възприеме, но с времето ще свикне. Ако пък една нейна бивша съученичка, майка и успее да я премести при нас, ще бъдат две. Моята като разбра, хептен се спече. Вика ми - тамън се оттървах от тях, и никой нямаше да има при мен, а сега може отново да съм поне с още една в една паралелка. Та ей таквиз неща. Сега седим и чакаме, да видим как ще се развият нещата.
Моето момче, като му казах, че ако на второ класиране отиде в хуманитарната паралелка на 125 СУ може да има едно -две момчета в класа, каза, че няма да де запише. Така че, различните деца мислят различно.

# 695
  • Varna
  • Мнения: 66
Аз също мисля ,че е добре да има квоти ,най-вече поради средата в която ще попаднат. Сега да не ме награбите , но това с женските колективи всички сме го виждали. Рядко се получават нещата.
При нас все още няма разпределение по паралелки , защото са две и изчакват да приключат класиранията. За сега знам за още едно момче, като се надявам да има още.
Лично аз се съмнявам ,че има кой знае какъв наплив от кандидати от страната ,които да искат да учат осми клас в София. След 12-ти клас е друго нещо. Като го гледам нашият , не си го представям сам да се гледа или пък дружно да се преместим ...

# 696
  • Мнения: 2 128
Вярно, всяко дете си е индивидуално. Но сегашните са трепач. Едно време беше, ехеееййй, къде - къде много по - добре.

Дени, ма естествено, че при този вариант е по - гадно, ако са повече момичета то какво друго да се очаква, една шепа кокошки, кудкудякат срещу две - три петлета. Но другия вариант е много готин.

Певе, ми явно не харесва момичета. Но пък знае ли човек, сега поне малко, след цялата еуфория и дандания, с нови деца, може пък да си промени мнението. Все пак имат доза промяна децата.

Ми като почнат училище, като се опознаят ( стига да имат тоя шанс ), ще се види и разбере накъде ще задуха вятъра. Чудно ми е, ако, което не е изключено, почнат ДО, как ще стане опознаването. Те тук и камерите няма да си пуснат, може би едно - две деца ще се обаждат повечко, а другите ще са слушатели. Мммдааа, ще бъде забавна тази поредна година в която ще ги затворят.
За кокончето знам, че ако стане тъй, тя ще е най - най - доволна. Ще може да си мързелува още известно време, Joy.

lakers, тъй де, жени на куп е равно на гибел.

# 697
  • Мнения: 142
Аз също мисля ,че е добре да има квоти ,най-вече поради средата в която ще попаднат.
И аз смятам, че баланса е важен. За квоти или каквото и да било друго. Тези деца ще са заедно 5 години.
Хубаво е да се развиват във всички посоки. Социалният фактор е много важен.

# 698
  • София
  • Мнения: 760
peve, съвсем разбираемо се е "уплашило" детето от толкоз момичета Joy
Аз съм учила в клас с три момчета и 23 момичета , в икономически техникум. Не беше здравословна среда. В съседните 2 класа бяха без момчета. То нито да си хванеш гадже, нито да се загледаш в някого. Blush

# 699
  • Мнения: 486
Чак да не харесва момичетата, едва ли. По-скоро е в тази възраст, в която се срамуват и се чувстват по-добре, ако чувстват подкрепа и от своя пол.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 932
Тони, моят син не се чувства добре в класа си, защото няма приятели. Той е спортист, едното момче също тренира, май футбол, с него се опита горе-долу да се сприятели, другото момче е някакво особено и никой не се занимава него, родителите му не го пуснаха при тестването и горкото си остана вкъщи, съответно е тотално аут от колектива, четвъртото момче е душата на компанията сред момичетата, играе в театрална трупа, изключително артистичен и харесван. Нашите спортисти, разбира се, не го харесват, щото се държал като гей и не разбира нищо от спорт. И това е - орел, рак и щука.
Моят деветокласник се яви на тест за В1 джуниор по френски и го взе. И чак сега ми разказва как госпожата по френски ги смята всички за тъпи, как ги е разпитвала кой наистина е искал да учи в това училище и как едва ли не за нищо не стават и няма смисъл да се явяват на изпити за сертификати.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 042
Чак да не харесва момичетата, едва ли. По-скоро е в тази възраст, в която се срамуват и се чувстват по-добре, ако чувстват подкрепа и от своя пол.

Така е, момчетата са в период, когато се притесняват и искат да имат "себеподобни".

А и моите впечатления са, че сега момичетата са доста "нахакани" и май основно те свалят момчетата. Sweat Smile
Не искам да генерализирам, сигурна съм, че не всички са така.

Та, ако моят син е в клас с още 2 момчета и 23 момичета, сигурно ще избяга на втория месец и ще се запише в професионална гимназия. Satisfied
В нашия клас в ЕГ бяхме в това разпределение - две от момчетата си учеха и само им се присмиваха, че са зубъри, а едното момче не учеше хич и беше много атрактивно, но накрая го изключиха. И..само интриги и кудкудякане.

Иначе и за момчетата не е ок да са само момчета, Тони.
За кокончето ще е добре да е заобиколена от мъжко присъствие, но момчетата ще са ощетени.

Така, че златната среда е най-добре.

Имс, какво гадже ще си хванеш от 3 момчета, нали ще ти избодат очите после останалите девойки. Satisfied

Дано всички попаднат в среда, където да се чувстват добре!

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 10:54 от denizara

# 702
  • Мнения: 11 967
При моя син-три паралелки с по 4 момичета всяка. 11 клас са, в 8 момичетата бяха 2.Първото,на което се зачудих, какъв бал ще правят. Може да не съм права, но си мисля, че повече момичета умеят по-добре да се забавляват от повече момчета.

# 703
  • Мнения: 6 608
Аз съм била в клас - 23 момичета и 3 момчета. Бяхме силен клас, но абсолютен кокошарник. На нашите момчета обаче им беше много добре, изобщо не се оплакваха, пък и ние не сме ги тормозили. Всичко е до нагласа на децата. Важно е всеки да си намери някаква среда и да се чувства добре. Аз си имах групичка и не ме касаеше това, че класът не беше сплотен.

# 704
  • Мнения: 6 919
Аз съм съгласна, че от социална гледна точка най-подходящият вариант би бил да са в приблизително еднакво съотношение и както момчетата да имат шанс да общуват с момичета, така и обратното.
И ако всички училища бяха "квартални" и нямаше толкова големи разлики в обучението сигурно квотите биха работили добре, а всъщност сигурно и нямаше да има нужда от тях, по естествен път нямаше да се получават толкова големи разлики в съотношенията.
Но нашата действителност не е такава. Всъщност и аз не знам кой е най-добрият вариант, просто си разсъждавам. И съм сигурна, че не е това, което прави МОН.
Класът на дъщеря ми ще е женски. Надявам се да имат между 5 и 10 момчета.

Моят деветокласник се яви на тест за В1 джуниор по френски и го взе. И чак сега ми разказва как госпожата по френски ги смята всички за тъпи, как ги е разпитвала кой наистина е искал да учи в това училище и как едва ли не за нищо не стават и няма смисъл да се явяват на изпити за сертификати.
Уф, ужасно е това, предполагам в 4-та Pensive Ние цяла година за там се готвихме, в последния момент се отказа...а много искахме да учи френски по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт