СЕДМИ КЛАС Трето класиране за щастие - късмет на смелите!

  • 55 051
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 526
Аз много държа децата да са наясно с парите - кои чии са. Тези 300 лева са мои и са им за учебници. Ако аз реша, мога да им дам пари колкото преценя, дори повече от тези 300 лева. Но помощта са мои пари, а тези, които аз ще им дам, ще им ги дам от моите. Няма как да допусна да си мислят, че тези пари от помощите се полагат на тях.
Според мен стипендиите им са си за тях. Никога не съм питала голямото за тези пари. Негови са си и не му се отразяват на джобните.
И нали не ме слуша главата, много се дразня когато някой започне да разполага с чужди пари. Та ако видите около 15.09 някаква луда да кръжи с метлата около луната, да знаете, че съм аз. Туй е защото все ще се намери някой, който да ми каже да дам парите за цветя на учителите за нещо благотворително. Че и да се гордея после колко благотворителна съм била в парите на учителя.

Не ме разбирайте погрешно. Давам за благотворителност, но не и благотворителност с чужди пари!

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 12:37 от Валя*

# 76
  • Мнения: 4 591
Та ако видите около 15.09 някаква луда да пръжи с метлата около луната, да знаете, че съм аз.

Кюфтенца ли ще пръжиш😁 Не се сдържах.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 377
Ако е имала предвид да готви, а не да кръжи, със сигурност е щяла да пЪржи, а не да пръжи.😉
И като съм на вълна правопис, най-добронамерено:
За хартия мн.ч. за лист е само листОВЕ (бройните са си отделно)
За растение мн.ч. на листо е листА или в поезията - листи.
Момичета, завидях ви за четящите задължителната литература деца. Ние ще минем първо през филмите и както споменах,  произведенията ще се четат преди час по литература. 🤯
Не мога да водя борба с малкия инат. Освен това официално съм заявила, че моята помощ за училище приключва с НВО. И аз съм човек, все пак… Единствено за английски или немски може да ми се откъснат от сърцето 10-тина минути😉.
И да попитам тези, при които предстои интензивно изучаването на нов език: Ще прекъснете ли за една година английския? При нас ще станат две, защото и в 7. клас го спряхме.

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 18:39 от Skiorche

# 78
  • Мнения: 2 385
Ние да, ще го прекъснем. Ще го включа или в 9 или в 10 клас. В момента е ниво В2.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 088
С баткото не го прекъснах и не съжалявам - колкото и да ме убеждаваха (даже на предварителната родителска среща), че трябва да се потопи в испанския (в нашия случай) и не е добре да "се обърква" - ми той така или иначе слуша/чете/гледа на АЕ, нищо няма да му стане от две допълнителни домашни. С уговорката, че основният език в училище е с приоритет, АЕ - колкото-толкова. Даже го разсрочих на 4 такси, да имам възможност за спиране по всяко време, но не се наложи. Разбира се, много зависи как учи езици самото дете, какво е настоящото ниво (колкото по-високо, толкова по-малко непозната граматика за объркване с тази на новия език, пък и по-малко нови думи за учене). 
Сега, обаче, наборката с тоя корейски....не смея да я запиша и на АЕ. Ще го мисля още, но по-скоро ми се струва, че ще пасувам (и без това вторият език е АЕ и ако трябва, ще се форсира и наваксва в 9 клас).

# 80
  • Мнения: 139
Ние да, ще го прекъснем. Ще го включа или в 9 или в 10 клас. В момента е ниво В2.
Интересно  ми е, какъв език сте учили в курс и какъв ще учите в 8 клас.

# 81
  • Майничка
  • Мнения: 12 661
Аз бих спряла, поне за първия срок, докато видя как тръгне новият език или поне бих организирала английския през уикенда, ако детето "поема".
Не забравяйте, че освен нов език, повечето деца попадат в нова среда, организация на деня, логистика, така че им е необходимо някакво време за адаптация извън учебното време.

Ако детето е при учител, не е такъв проблем, но школите рядко предлагат гъвкав режим.

# 82
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 902
Моята ще учи английски в училище, за съжаление. Казвам за съжаление, защото ще се върне от А1, а нейният английски е на B2+ ниво. Затова пък ще я записвам на немски в школа. Ако някой има препоръки за немски в София, ще се радвам да сподели.

# 83
  • Мнения: 2 385
Ние да, ще го прекъснем. Ще го включа или в 9 или в 10 клас. В момента е ниво В2.
Интересно  ми е, какъв език сте учили в курс и какъв ще учите в 8 клас.
Английски, но сега ще е втори език.

# 84
  • София, Младост
  • Мнения: 37
Моят синковец също искаше да учи някакъв език различен от Англ., ноо паралелката за съжаление е с първи АЕ, и чак догодина ще избират между немски, испански и руски. Та в този ред на мисли, гледам че, учебникът по който ще учат е за А1 и А2 нива.Ами ако по-голямат част от класа са учили досега англ. и са ниво Б1 и Б2, какво правим тогава?

# 85
  • Мнения: 47
Моята ще учи английски в училище, за съжаление. Казвам за съжаление, защото ще се върне от А1, а нейният английски е на B2+ ниво. Затова пък ще я записвам на немски в школа. Ако някой има препоръки за немски в София, ще се радвам да сподели.

Препоръчвам ви школата по немски на Алианса. Синът ми започна там миналата година от ниво В1+ и беше много доволен.Тази година продължава с В2. Малка група (около 9-10 деца), сериозен учител, удобна локация. Таксата може да се разсрочи на 4 вноски.

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 21:51 от diddle07

# 86
  • Мнения: 2 173
Клаудия, на РС ще разпитате, поговорите, и ако всички са го минали, ще помолите само да преговорят, и после да наблегнат на неща които ги затрудняват, след туй да продължат нагоре.

# 87
  • София, Младост
  • Мнения: 37
Клаудия, на РС ще разпитате, поговорите, и ако всички са го минали, ще помолите само да преговорят, и после да наблегнат на неща които ги затрудняват, след туй да продължат нагоре.

Да, така ще направя, учебника по англ.съм го оставила за накрая..Тийнът реши, че през тези часове ще си почива...Simple Smile Само не знам, за учебниците, безплатни ли ще бъдат, ние ли ще си ги купуваме..на сайта на училището имаме вече инфо кои трябва да вземем, на кое издателство..А ако ще се купуват, вие нови или от борсата на НДК ще вземате?

# 88
  • Мнения: 261
И моят прочете "Дон Кихот" и много се смя, оказва се, че му е харесала. С "Илиада" не стоят точно така нещата.
Изводът му беше - Боже, аз си мислех, че литературата в 7 клас е трудна. Вазов и Ботев вече са ми любими. 😀😃🙂

# 89
  • Мнения: 153
Момичета, помагайте със съвет😊Моето момиче е с бал 431. Класирана е и е записана в 22.СЕУ паралелка АЕ/ИЕ. Има вариант да я запиша и в Първа частна англ.гимназия Уилям Шекспир. За съжаление балът не й стигна за никоя от държавните езикови гимназии/там искаше да учи/. Към момента английският й е на ниво В2. Не смея да рискувам с трето класиране. По всяка вероятност, няма да стане и на четвърто. Та кой е по-добрият вариант според вас-22-ро или 1.ЧАГ Уилям Шекспир?

Общи условия

Активация на акаунт