Домакини 83/ Да уморим жегата с коктейли

  • 38 111
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 861
Джейми, натоварено е при теб!
   Вале, толкова да й се радвам на Мими за американския!!!
   Да казваш впечатления, чу ли!
   И моят брои дните до края, не си харесва класа, не харесва част от учителите,нищо не харесва.Сега треска ни тресе с изпита по немски, да минава и заминава,пък квото стане.Той не е супер важен, просто ако не го вземе,обезмисля всички усилия които положи , а и караниците  с мен, дето отнесе. Но пък иначе 5те години в гимназията и точно тази паралелка немски отиват на вятъра. Че и средата не е кой знае каква.
    Моята щерка ще я нашамаря вече. Да ви се оплача. Кати преди един месец спря да яде всичко , освен хумана.Беше съчетано с боледуване, никнене на два зъба на веднъж. И щеркинса , вместо да се води по детето, мери на везната грамажи, тика насила, изтерясва, детето реве, абе лудница. Записа й час за онлайн консултация с терапевт по хранене, ама хубаво че им иска 100лв .Откзаха се. Опитах а й говоря, изобщо не ме чува , почва да се кара и с мен. Консултирах се с моята дружка психоложка, и тя е на мнение,че проблемът е в майката, не в детето. А проблемът е, че моята прави план за всичко, има точни срокове и визия за изпълнение и ако нещо не стане, или се забави, откача.Така и с детенце. Отделно е много натоварена и напрегната, усещам я - магистратура, наближават изпити, ремонт/тя участва активно, защото сами си правят всичко/, дете, за което реално няма кой да помага. Беше дала срок на зет ми да се пренесат до края на ноември, което няма как да се случи, защото напр. още не са им доставили плочките за кухнята и коридора. А трябва да е налепят, ще ги лепи ММ, а той също е ангажиран през седмицата.
    Госпожица Кати започна да похапва , аз като готвя отделям за нея.Не всеки път и не всичко, но ми се разглобиха устата да повтарям, че нищо ненормално не се случва детето ще я води.
   Ама ще я напердаша!!!!!

# 691
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
Добро утро!

Вале, страхотна лехичка. Браво на Мими за ентусиазма и таланта
Джейми, ти кога имаш време за нещо друго? Графика ти е убийствен
марулета, права си да се притесняваш. На дъщеря ти ще ѝ уври акъла покрай детето, но ще си скъса нервите. Трябва да се успокои и да приеме, че не всичко зависи от нея. Не знам как можеш да въздейства щом се кара с теб. Например с лекаря на детето може би. Децата, че и бебета откъм ядене са страшни инати и нищо не ги пречупва. Най-много майката да психяса от излишно напрежение.
Моите операции ще са другия петък. Доктора каза, че и това е киста, като предишното. Всичко заедно, изследвания, операциите и се прибирам. щеше ми се да е по-рано и да ми се махне от главата, ама каквото такова

# 692
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Привет момичета, помните ли ме.
Аз съм тази дето се появява за малко, после изчезва безследно и по някое време пак нахълтва с гръм и трясък.
Надявам се, че всички сте добре, сега ще се върна да ви изчета откакто не съм се появявала, за да съм в крак с вас.

Ма ко, ще стискам палци
Фло появявала ли се е, за януари месец да ми приготви от кремчето, ще видя дали ще си го взема лично или ще ми го изпарти по куриер. Планувам едно прибиране до БГ, но още не е съвсем сигурно

# 693
  • София
  • Мнения: 9 871
Аууу, баба ви Яка!
Дръж си ушите здраво, че Ма ко идва, усещам я! 😁😁😁😁

# 694
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
Валето позна JoyJoy
Значи, Бабче, само да те пипна, ушите ти не знам до къде ще ги дърпам Joy Само посмей да не се обадиш, ако си идваш

# 695
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Ааа, не. След такава заплаха дали ще ти се обадя, как мислиш Sweat Smile
През София ще премина транзит, въпреки че май и в двете посоки ще преспя на хотел там. При връщането ми може би ще имам време да ти се обадя и да се видим евентуално, но то ще е в началото на февруари.
Чакайте да ви се похваля, края на август си купих кола и като невиждала, карах, карах и до края на октомври навъртях 3 500 км. През това време бях 1 месец без адрес /работа/ и фирмата ме ползваше за шофьор на колежките. Обиколих половин Германия и се нагледах на красоти. Сега съм на адрес и колата си стои кротко на паркинг. Ще се преквалифицирам в шофьор, много ми харесаха немските магистрали.

# 696
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
Бабич, КППта ще сложа, не мож се измъкна Joy
Добре, че опрерациите останаха за другата седмица. Вчера доктора, а и днес другия започнаха с приказките "когато решите, правиме го" и аз останах с убеждението, че е от днес за утре. Шефа е с гърлобол и повръщане. Готвих до сега, а сега ставам да варя картофи, че няма какво да вечеря

# 697
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ма ко, вирус е и върлува по училищата. Племенничката на ММ е същата от снощи. Малкия нещо го боли глава, дано не лепне нещо и той. Отивам да правя един кекс, че след малко съм на лекция.
Гуш на всички ❤️

# 698
  • Мнения: 39 476
Здравейте. Всичко изчетох.
Вале, да ѝ хареса, а и на вас АУ в Благоевград.
Бабче, добре дошла. Плетеш ли още?
Ма ко, да мине бързо на Шефа, а и на теб интервенциите.
Лейди, надявам се скоро да се разписваш по- често е темата и настроението ти да се върне окончателно.

# 699
  • при късмета
  • Мнения: 24 047
Добро утро!

Шефа и днес е вкъщи, след малко ще го водя да го види докторката. Уж е по-добре, но ме беше страх да го пусна на у-ще

# 700
  • Мнения: 8 861
Добро утро!
  Да оздравяват болните, казах!!!
  Казах на синчето да се пази от този вирус, до изпита, че е важно!На Кати й предстои ваксина морбили, и нея да пазим.Вика Споко , Валче! И аз трябва да съм споко!
    Кати днес е на екскурзия до Плевен, по - точно до село.Отиват да вземат моята майка,за два дни да ни гостува и да я запознаят с пра-пра дядо.Моят дядо не е виждал малкото Бижу , а много иска. И понеже автобуси до Монтана няма,решихме така да направим.А в неделя аз ще закарам  мама обратно.
    Тая малка бандитка вчера взе и да говори.Видя едно кученце играчка в кошарата и ме тегли и казва -туте,туте. А на деди , седи върху корема му и  "дий дий".
   И да се оплача - кокошките ми вече месец не искат да носят, а едвам удържам мъжо да е направи домашна супа.Пробвах какви ли не  трикове, да не говорим ,че и смески им давам, нали това продавам.През ден едно яйце, от 11 кокита.

# 701
  • Мнения: 3 841
Добро утро!

Бррр, голям студ днес.

Ма ко, стискам палци за следващата седмица. В София мед ли ще правят тази манипулация? Аз съм сравнително наблизо. Ако имаш нужда от нещо, кажи!
Шефът сигурно е с този чревен вирус, който върлува напоследък. На всичките ни приятели децата го минаха или го минават в момента. Дори сестра ми го изкара. Минава за ден-два, ама си е неприятно.

Бабче - да знаеш и на мен как ми се кара из немско/австрийско?! Омръзнаха ми тези идиоти по софийските пътища…

Аз се опитвам да подредя шкафовете из апартамента, че нали свалихме повечето неща в мазето и сега искам да въведа някакъв ред. Ама мм работи от вкъщи, нон-стоп е в някакви онлайн срещи и разговори и не трябва да шумя. Та и бавно напредвам.
Трябва да ходя и на очен преглед, но препоръчаната ми лекарка няма часове до почти НГ…

# 702
  • Мнения: 11 630
Добър да е денят ви Heart Eyes
БаЯ най-големи проблеми сме имали с немските магистрали Stuck Out Tongue Winking Eye Вечни ремонти, задръствания, трафик... Правим закъснение само в Германия, като най-малкото е било 4часа.... Обаче имат добри хотели край магистралите, но австрийските са мнооого по-добри. Моя опит обаче не е много показателен, защото пътуваме точно по великото преселение в източно направление към Турция Grinning
Вале Heart
Марулета трябва щерката да разбере, че Кати е личност със свой характер и както всчки нас си има мнение и предпочитания, нищо че е малка. Има куп проучвания обхващащи над 20г. доказващи връзката м/у натрапеното поведение от родителие /насилствено принуждаване към гърне, насилствено даване на храна и т.н./ и последващо неумение за вземане на самостоятелни решения от порастналия човек. За това е много важно да се съобразяваме с децата, точно както искаме околните да се съобразяват с нас. Това не означава,че не бива да поставяме граници. В крайна сметка искаме да възпитаме самостоятелен човек, вземащ решения и съответно последиците от тях. Никой не иска детето му да израсте колебливо, нерешително, влияещо се от чуждо мнение.
Джейми, ти и Ангелчето сте направо фурии Heart Eyes
Мако стискам палци бързо и безпроблемно да отстраниш проблема.
Аз съм доста по-добре, основно психически. Бях се вкарала във филм "ала Вале" /Вале много те обичам/. То всъщност все още не е ясно дали не са костни метастази, че чакам за снимка, но пък аз се успокоих. Кръвните изследвания нещо не са в ред и понеделник ме викат пак. Ходих на модерен чакракчия - хиропрактър Grinning
Хвана се за главата женицата - от болките и куцането съм сменила изцяло стойката, мускулите на цялото тяло компенсират и са буквално вкочанени /изобщо не можех да легна, все едно ме режат с бръснарски ножчета/ спях по малко седнала... Тази женица почуква, издърпва, масажира и успя за 2 часа да успокои мускулите.
Вече нямам болки по цялото тяло, спя нормално и спрях болкоуспокояващите. Смених бастуна с канатки, че още не мога да стъпвам на крака и сега се чувствам по-сигурна, а и позицията ми не е натоварваща мускулите.
Та - пиша се оздравяла, защото имам болки само при вървене в тазобедрената става. То било много готино да не те боли нищо като седиш, стоиш, лежиш Joy

# 703
  • София
  • Мнения: 9 871
Лейди, радвам се, че писа!
Естествено, че всичко ще е наред! ❤️
Аз днес ще ходя да взема мама и тати от гарата, че утре те ще останат с Бубка и Смайли вкъщи, а ние ще идем до Благоевград. Дано всичко е наред. За  21г съм оставял Бубка на майка ми само за по час два, за да идем да на пазаруване във Враца лятото, когато сме селяни. Не ѝ знае навици и разни специални неща, но... Ще се оправят, няма как.

Да оздравява Шефа!
Всички да сте добре, дами! ❤️

# 704
  • Мнения: 8 861
Лейди , много си права за децата! Говоря й на щерката, дано ме чуе. Но понякога, колкото и да искам, не мога да се намесвам, не е редно.
    Ели , какво става при вас? Бяхте ли в болница или още не?
   Момичета, днес е св. Мина, закрилник на християнското семейство. Здраве и благополучие желая на всички ви.Миналата година по това време , заради мои близки ходих в един манастир на близо , да се чете молитва за здраве. Имах интересно преживяване, като емоция и някакъв вид просветление .
   Вале , дано  се забавляват вашите хора и Бубка и без вас.А ти да разкажеш  после за АУБ.

Общи условия

Активация на акаунт