Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 34

  • 25 675
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 025
Здравейте,
правя 7 до 8 изцеждания за 24ч. Имам едно през нощта, което като час варира, но най-дългата пауза е към 5ч. През деня изцеждам на 2ч30/3ч, ако имам възможност дори и по-често.
Попринцип успявам средно по 80 до 100мл от двете гърди да събера. През нощта понякога изцеждам до 180мл.
Ще опитам да повторя гърдите, днес реших да редувам ръчна с ел.помпа, не знам има ли смисъл?

# 601
  • Мнения: 1 114
Може тогава още едно нощно цедене да се вкара.

# 602
  • Мнения: 224
Моля за съвет - от два дни бебето все едно "стачкува" докато се храни. Не иска да засуче, дърпа се и плаче. И така водим една борба колко да се яде. Отначало всичко започва добре и в един момент всичко се променя. Започнах да си мисля дали пък кърмата не ми стига. Поставям го след това на втората гърда. И там същата ситуация, та даже и по-зле докато засуче качествено. На всичкото отгоре ми се запуши и каналче в едната гърда от дългата пауза два дни през нощта (4-5 часа). Опитах да цедя след хранене - единият път 100 мл, а втория - 70 мл успях да изцедя.
И още нещо да спомена - като не иска вече са суче започва да върти глава все едно иска да яде, но не захапва. Дано ме разбрахте. Вдигна ли го започва да плаче, докато не се оригне.
Как да определя това поведение? Според вас на какво се дължи? (давам предварително капки за колики в шише с малко кърма - дали и на това не се дължи - лесното дърпане от шише)

# 603
  • София
  • Мнения: 2 427
И изчакайте със спорта поне още 1 месец. Почти винаги в началото се сваля вода и ако има и калориен дефицит, това сваля още количествата. След третия месец, мисля че, кърмата не се влияеше чак толкова от такива промени.

Дописвам за Ifchetu. Моят така прави, докато не излезе въздуха вече не става… Преди се е оригвал и легнал и докато яде… вече реве, реве и чак като го оригна добре, продължава…

# 604
  • Мнения: 151
Здравейте, момичета!
Моята чуденка е мога ли да го карам само с кърмене на бебето без да се цедя с помпи?
Също така мога ли да редувам като на едно хранене давам едната гърда, на следващото другата?
Важно ли е да има “изцеждане докрай” или такова реално няма и е достатъчно просто да има движение на кърмата?

# 605
  • Мнения: 4 856
Бебето родено ли е?
Попринцип, да, може без помпи да кърмите, много жени са така. Ако имате някакви затруднения в началото, потърсете незабавно консултант да ви помогне.
В началото предлагайте и двете гърди, постепенно ще се нагласите.

# 606
  • Мнения: X
По принцип е най-добре да кърмите без помпа. Аз моята помпа съм я ползвала броени пъти с второто. С първото повече, но временно, докато си разреша проблема. Т.е. помпата ви е от помощ, за да си разрешите даден проблем, но не за постоянно. Много малко майки издържат да цедят и да дават от шише и често това води до край на кърменето. Ако имате по-сериозен проблем, с който не можете да се справите, най-добре потърсете консултант по кърмене, вместо да влизате сама в порочен кръг. Пак казвам много малко майки успяват да издържат на темпо цедене и даване от шише, евала за тях, но не е нужно да се обвинявате, ако не можете, защото това е много трудоемко физически и психически.

# 607
  • Мнения: 1 025
Първо ще кажа,че не апелирам към изцеждане и т.н.
С първото дете се изцеждах 11 месеца. Второто успях да кърмя един месец, но както писах вчера минах на изцеждане.
От позицията на толкова дълго практикувала, ще кажа,че не е чак толкова трудно или пък невъзможно. Въпрос на стимул. Нямам никакъв дискомфорт при цедене. Плюсът е,че съм мобилна и мога да оставям бебето на някоя баба по всяко едно време, защото съм с по-голямо дете, което водя на различни занимания и ДГ.
За денонощие прекарвам общо 2ч и малко в цедене, слушам книга или гледам нещо, приела съм го като време за мен, особено ако всички спят. Стерилизирам сутрин и вечер и това е.

--‐---------‐------
Увеличих времето на изцеждане и повтарям гърдите и има резултат. На своя глава пих и двойна доза Лактил 🤫🤫🤫. Благодаря за съветите!

# 608
  • Мнения: 6 912
Здравейте.
Имам кърмаче на десет месеца. Яде твърда храна три-четири пъти дневно, но тъй като захранвам по ЗВБ, докърмвам след яденето; кърмя и за приспиване, и нощем.
Днес съм на преглед при офталмолог и подозирам, че може би ще ми разшири зениците. Има ли някакви противопоказания и нещо, което да имам предвид? Разбира се ще обясня на лекаря, но бих искала да се информирам предварително.

# 609
  • Мнения: 151
Благодаря за съветите ❤
Бебчо е роден, на 6 дни е, кърмя го, но дохранвам с АМ. Малко закъсняхме с кърменето, понеже се наложи секцио и когато слезе кърмата се появиха бучки по гърдите и бяха станали двойни. Сега се пооправиха доста нещата, но на едната гърда има една бучка, която не изчезва, а мляко си тече. Какво бих могла да направя за нея освен топлите компреси? Ще потърся за консултант по кърмене, отново благодаря!
Бебето родено ли е?
Попринцип, да, може без помпи да кърмите, много жени са така. Ако имате някакви затруднения в началото, потърсете незабавно консултант да ви помогне.
В началото предлагайте и двете гърди, постепенно ще се нагласите.

# 610
  • Мнения: 1 881
Топли компреси само преди кърмене. След това студени и слагайте зелево листо. На мен много ми помагаше.
Листото се набожда с вилица на няколко места, махат се твърдите части и се слага на гърдата без ареолата. Когато се стопли, сменяте листото.

# 611
  • Мнения: 2 291
Докато кърмите от засегнатата гърда притискайте с много лек натиск мястото на бучката

# 612
  • Мнения: 6 791
Това, което помогна на мен е топъл, не горещ, душ и масажни движения нежни от бучката, посока зърното. След това кърмене от тази гърда. Може да се кърми без да се цеди. Ако бебето се слага на гърда редовно, помпа не е нужна. Помпа е необходима при липса на бебето, нужда от допълнителни количества, ако друг ще храни бебето с шише.
Ако бебето се кърми не по-малко от 8 пъти за 24 и нямате по-голяма пауза от 4 часа, помпа не е нужна. Допълнителната стимулация води до излишни количества, които пък налагат да се ползва помпа, защото бебето не ги изяжда и създават дискомфорт.

# 613
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 412
Здравейте,
правя 7 до 8 изцеждания за 24ч. Имам едно през нощта, което като час варира, но най-дългата пауза е към 5ч. През деня изцеждам на 2ч30/3ч, ако имам възможност дори и по-често.
Попринцип успявам средно по 80 до 100мл от двете гърди да събера. През нощта понякога изцеждам до 180мл.
Ще опитам да повторя гърдите, днес реших да редувам ръчна с ел.помпа, не знам има ли смисъл?

Има смисъл, ако по този начин успявате да изцедите по-добре гърдите. Понякога помпата не може да предизвика рефлекса на потичане, както да и изцеди млякото, което се събира към края на цеденето зад ареолата. Simple Smile Затова варианта с изцеждане на ръка-помпа-ръка и след това смяна на гърдите, звучи съвсем добре.

YoLe къде е бучката, ако е близо до подмишницата е възможно да е от т.нар. допълнителни млечни жлези и ако няма откъде да се отича, просто ще спадне, млякото в нея ще се абсорбира и ще се оправи. Иначе, ако се е получила задръжка на мялко, което е малко вероятно в първите дни, може да слагате студени компреси, да правите омекотяване с обратен натиск, когато гърдата е пълна и да слагате бебето в различни пози да суче, както и когато цедите, да въртите ръцете и/или помпата. Има значение и как суче бебето, колко е дохранването и т.н.
По принцип е добре да се предлагат поне по 8 пъти на ден и двете гърди на всяко кърмене и когато се налага добавка да се дава по затрудняващ начин, като бебето се държи изправено, шишето колкото се може по-хоризонтално и при хранене от време на време се подръпва биберона и се прекъсва притока на мялко, самият биберон е важно да е с най-малката възможна дупка.

Последна редакция: пт, 25 ное 2022, 09:19 от Не съм

# 614
  • Мнения: X
Пак съм аз с едно бебенце, което не наддава Sad На 2 месеца без 3 дена е. Вчера бяхме на преглед при педиатър неонатолог. Измери бебка 4700, без памперс каза 4500. Родена 3640 изписана 5 дена по-късно 3480. Тоест от изписването на 4.10 досега 1 кило.
За разлика от личната лекарка на бебето, която каза че всичко си е наред, педиатъра каза че не е нормално толкова малко да наддава и препоръча изследване на кръв и урина и ако всичко от тези изследвания е наред да коригираме късата юздичка в лицево челюстна хирургия на александровска болница.
Бебето продължава да отказва шише, макар че купих още няколко вида биберон. Отказва и с лъжичка. Кърмя нормално само през нощта и понякога през деня. През останалото време настава истерия с писъци и плач като тръгна да предлагам гърда. Приближава се, пробва и рев. Sad Отчаяна съм. Дали да пробвам с друго адаптирано мляко? В момента "давам" хип комбиотик.
Посъветваха ме да коригираме юздичката при д-р Кюлев, УНГ в Токуда, но той има час чак за 15.12. Притеснявам се, че вече минава твърде много време и може развитието на бебето да се наруши заради това че не наддава добре. Някой има ли опит с лекарите от александровска?
Иначе бебето изглежда добре, весело е, смее се и се усмихва, расте на височина но не и на грамаж.

Общи условия

Активация на акаунт