Хитринки за всякакъв случай - 32

  • 36 324
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 176
Заради некадърност на майстори шкафовете ни в кухнята не са до тавана, а само половината. Над другата половина има 1-2 пръста разстояние.
Търся си начин за чистене, защото ме подлудява. Пробвах с пръчка от балон и парцал, но ми беше много неудобно и при повече натиск се чупят. Загледала съм се по тези уреди в Инстаграм. Някой ползвал ли е? Или друга идея за чистене на мини пролуки?

# 91
  • Мнения: 5 414
Щом е толкова малък процеп, защо не го затворите с някакъв декоративен перваз? Може да се сложи на всички шкафове и няма да личи разликата.

# 92
  • Мнения: 5 176
Бихме, но уви, процепа варира между грубо 3см в единя край и 0 в другия на целия ред Simple Smile Реално шкафа е нивелиран. Човек ще рече, че като реши да сложи таван от гипсокартон и той ще е нивелиран...

# 93
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ако това ще те успокои - при нас и стените са криви "нивелирани" с гипскартон 😂 и формата на нишата за кухненските шкафове е ромб...

# 94
  • Мнения: 5 176
Хич не ме успокоява, но и не ме изненадва Simple Smile Намерих решение за повечето майсторски изцепки, но тази още си няма.

# 95
  • Мнения: 5 414
Да, познато. Майстори ненагледни. Допуските им са +/- 5см, накрая бояджията изправя Joy

Аз бих затворила фугата с нещо. Например акрил, той може да се боядиса с цвета на тавана и няма да личи толкова. Но три сантиметра е доста да го пълниш само с акрил, отзад може да подложиш нещо.

# 96
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
От Джъмбо съм купувала телескопични бърсалки за прах, които могат да се вмъкнат в 1 см - държачът вътре се свива, а синьото кожухче се пере в пералня.
Скрит текст:

Не е идеално решение, но е бюджетно.
Принципно, читав дърводелец би могъл да изпипа клинчета, боядисани в цвета на шкафа или тавана, които да оберат луфтовете, но трябва да е много прецизна работа.

# 97
  • Мнения: 27 694
От Лидъл имам един помощник за бърсане на прах от труднодостъпни и тесни места (аз си го взех предимно, за да почиствам зад раклата и около леглото (към стената има процеп, защото панелната стена не е права😅). Представлява дръжка, продължава с по-тънка пръчица с известна еластичност и на нея се закрепва текстилна част /нещо като микрофибърен плат, нарязан на ленти от двете страни/. Смотано го обясних, но дано се разбира.😆 Предполагам, че с всяка тънка пръчица, с навита около нея микрофибърна кърпа, би станало. Защо не нещо като лента от шперплат, има и известна еластичност...🙂
Таблетки за съдомиялна продават в кварталния супермаркет, в по-малки магазинчета из квартала също има. Не са скъпи. Просто отварят една опаковка с капсули или таблетки, има етикет и си пише колко струва 1 брой (има лека надценка на брой, спрямо цената за брой, ако си купиш цяла кутия).

# 98
  • София
  • Мнения: 10 598
И аз съм се чудила за тези бърсалки, много яко изглеждат на клипчета, на мен за под пералнята ми трябва основно. Но не смея да си взема, защото не са малко пари (40 лв) и не ми се рискува така.
*Виж какво намерих http://iskambg.com/stoki-za-doma-bita/2946-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1 … %D1%82%D0%B0.html
И такава четка си търся Grinning

Последна редакция: пн, 08 авг 2022, 09:11 от Dicewithoutnumbers

# 99
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 715
Помощ!
Направих огромна дупка в надуваем басейн. Има ли някакви лепенки тип тиксо и от къде да купя такава? Гледала съм в Али експрес, но не ми е опция, трябва ми нещо което да го има в магазин, за да не свърши лятото Sad

# 100
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
В Практикер, Практис и подобни има, водят се лепенки за басейни, на Интекс.

П.П. Колко огромна, че най-големите, които съм виждала, са ок.10-15см?

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 715
Но има ли големи? Дупката е около 5/4 см. Виждала съм такива само за дупчици.
Снощи отпуших тапата, да източна басейна и съм дръпнала и част от основата, заедно с тапата Sad

# 102
  • Мнения: 1 726
Здравейте, някой знае ли някакъв трик за премахване на старо фолио, от тези дето лепят на PVC дограмите. Трябва да изчистя едно, което е на 6-7години и не се маха.

# 103
  • Мнения: 751
Като стана дума за дупка в басейн, имаме един надуваем влак, обаче е пукнат точно на сгъвката и пробвах с малката лепенка в комплекта, обаче изпуска. Пробвах и със силиконов пистолет, колкото и глупаво да звучи и пак взе да изпуска. По-голяма лепенка би ли свършила работа? Или някакво лепило ли? Чудих се някъде не лепят ли такива повреди 😁 Или да го хвърляме?

# 104
  • София
  • Мнения: 10 598
Сибил, най-лесно е с ножче за махане на винетки или за почистване на стъклокерамичен плот.

Общи условия

Активация на акаунт