АПРИЛСКИ БЕБЧЕТА 2023

  • 40 056
  • 623
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 265
Здравейте мами , моята принцеса 24 часа вече не е акала.  Пишка доста , хапва си но ....
Някой ако има съвет какво да направя , ще съм благодарна.  Нашата педиатърка ми каза , до 14 дни не ходене не било проблем, но аз то считам за не реално това , но явно в Германия нещата са по различни .
Благодаря предварително:)

Германците винаги ме изумяват с навиците им. 14 дни!?! Аз още на третия ще сложа свещичка, голяма паника съм. С адаптираното мляко е така. Акат през ден-два .
Първото ми бебе беше със запек, акаше пластелинчета, а понякога като тебешир . Докато открием правилното мляко за коремчето му се видяхме в чудо.

Когато я родих 14 дни да не я къпя , 14 дни да не ака няма проблем , не ги разбирам тези хора . И понеже вече сме си в София , така и не ми хареса живота там съм в търсене на педиатър в София.  Въпреки това и звъннах за съвет и тя като ми каза 14 дни... а аз съм си паника голяма . Кърми я до скоро но вече сме само на Аптамил , още не съм пробвала друго мляко но го обмислям с това но Хип .

# 616
  • Мнения: 42
Странни за нас са привичките им, но и те успяват да отгледат здрави деца.
Чувала съм, че насърчават кърменето. Новороденото трябва да суче, ако не му стигне му давали чай. Така ще се старае повече със сученето 😱
А ние тук - вечният дебат - да даваме или не Вода на бебето.

Сега с третото ми, също сме на АМ и ака веднъж на ден или през ден. Но акото е хубаво - жълто, като горчица. Т.е. няма запек.

# 617
  • Мнения: 190
Давам чай по препоръка на педиатъра. Истината е, че всеки ще каже различно, всеки съди, а не го разбирам това...

Да Ви подсетя, че имате право на еднократна помощ при раждане на дете, независимо от доходите на семейството.

# 618
  • Мнения: 67
И ние сме на АМ , давам Хип комбиотик. Ака по 3-4 пъти на ден , като слагам био амика на всяко хранене.

# 619
  • Мнения: 5 782
Симона Савова - какви 14 дни. То възрастен организъм ще влезе в болница с такъв запек. Три дни максимум. После бебешка клизма. Междувременно - масаж на коремчето с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка. Помага.
Ако даваш капки за колики - някои запичат.

# 620
  • Мнения: 265
Симона Савова - какви 14 дни. То възрастен организъм ще влезе в болница с такъв запек. Три дни максимум. После бебешка клизма. Междувременно - масаж на коремчето с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка. Помага.
Ако даваш капки за колики - някои запичат.

Правим масажчета , надявам се да има ефект . А капки давам да от 10тина дни вече , относно 14те дни , нямам коментар за мен е чиста лудост.  Чай не давам , но пием доста вода Simple Smile Водата без захар , че и това чух но на мен самата идея не ми допада Simple Smile

# 621
  • Мнения: 5 782
Симона Савова - какви 14 дни. То възрастен организъм ще влезе в болница с такъв запек. Три дни максимум. После бебешка клизма. Междувременно - масаж на коремчето с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка. Помага.
Ако даваш капки за колики - някои запичат.

Правим масажчета , надявам се да има ефект . А капки давам да от 10тина дни вече , относно 14те дни , нямам коментар за мен е чиста лудост.  Чай не давам , но пием доста вода Simple Smile Водата без захар , че и това чух но на мен самата идея не ми допада Simple Smile
Водата е със захар само докато има остатъци от жълтеница. И даже не захар, ами глюкоза. Ако няма жълтеница - чиста, бистра водица.  Тук в тази тема прочетох коя марка капки запича - бебшкия еспумизан.
Нашия малчо нищо не му помага за коликите. Ще го чакаме да ги израсте. (внук, аз съм старичка, но хвърлям око на новостите при вас).
Масажчетата на коремчето са помогнали, според таткото. Той е главния масажист.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 22:03 от dariVale

# 622
  • София
  • Мнения: 39 758
Моля пуснете нова тема в подфорум Родени 2023 г.

# 623

Общи условия

Активация на акаунт