Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 78

  • 41 164
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 445
Амниоцинтезата носи огромни рискове за разлика от пренаталните тестове. Освен това пренаталните тестове вече имат 99,9% сигурност /което за мен в повече от достатъчно/. Единствено при лош резултат от пренатален тест се предприема риска от амниционтеза за потвърждение, а не в обратния ред. Така че, да, отново си е необходимост. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 4 857
Рискът при амниоцентеза в днешно време не е чак огромен.
На моя позната й излезе риск 1:2 за Даун, в такъв случай не бих се замислила дори дали да я направя и не бих се доверила на пренатален тест.
И все пак написахте, че е необходимост в поста, който аз коментирах, без да уточните, че става въпрос за случаи на висок риск. Без това уточнение, не смятам, че е необходимост.

# 77
  • Мнения: 445
Това имам предвид под “лоши показатели”. А този резултатът от къде й излезе… от БХС, нали?! Който си е една огромна статистика. Аз бих си направила първо пренатален тест /без риск/, който не е статистика, а борави с конкретни данни и тогава бих предприела риска от амниционтеза /с риск/.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 3 615
Моя приятелка роди преждевременно. Беше правила амниоцентеза, изразили са съмнение, че може да е повлияло в някаква степен. Това преди 11 години, мисля че хорионбиопсията /тогава нямаше/ е по - щадящ метод.

# 79
  • Мнения: 779
Всичко в този живот е с риск. Сигурност няма.  Дано не се налага на никоя жена да взима такова решение дали да прави такова изследване.
Спорът по темата  е безсмислен.

# 80
  • Мнения: 445
Идеята е, че не е “мода”, а необходимост и спокойствие. За мен не беше мода и прищявка да дам 2000 лв.

# 81
  • Мнения: 2 892
Да ви кажа аз съм пример,че в живота всичко е пунта мара. Имам син на 14 год,с баща му се разделихме. Със сегашния ми мъж правихме опити за бебе 5 години,две кухи естествени бремености. Установиха че ни куца генетичния материал. Лоша морфология и спермограма при мъжа ми и намален резерв при мен. Имаме изследване на кариотип всички хромозоми при мен и мъжа ми,микроделиция на У хромозома при него,тромбофлибия и прочие и вс в норма. Насочиха ни към инвитро,от което забременях с един ембрион от 5 ден. Следях си бременоста на две седмици,направих БХС,4 фетални,пусках си неизвазивен тест Вижън в норма. Няма стандартни синдроми,всичко беше 6.На 30 юли родих моята втора най-голяма мечта с тегло 4.100 и на 1 август ми съобщиха че са със съмнение че е с Даун в моя град! Днес бяхме в Ст Загора и доц Мумджиев я огледа и изказа че има прилики по телцето които съвпадат с Даун! Взеха и кръв и ще я изследват сега за пълния набор хромозоми! Доцента каза че няма как да каже че е с Даун,защото са малко но ги има приликите и е озадачен,че се следях при двама АГ-та с 4 фетални и никой не е забелязал отклоненията,които са на лице. Така че 9 месеца лежане пазене изследвания в несвяс и тестове и глупости не са показателни. Аз съм в шок,пълен шок. Посещавала съм трима специалиста и две болници и нокой не видя че има отклонения в пръстите на крачетата в очичките,ушите и как мамка му шибания тест не е отчел че има отклонение в 21 хромозомаевентуално.В смисъл това са предположения не са казали на 100% че има Даун,но го очаквам! Така или иначе тя е моята снежинка и каквото и да стане ще си гледаме с много любов. Вече не вярвам в никой и в нищо,няма нищо сигурно!

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 3 615
Милото, съжалявам да го прочета! Дали все пак няма малък шанс да се опровергае, въпреки физическите белези? Пожелавам ви надежда, кураж и сили! Ти се следеше при Мануелян в Бургас, ако не се лъжа?

# 83
  • Мнения: 2 892
Милото, съжалявам да го прочета! Дали все пак няма малък шанс да се опровергае, въпреки физическите белези? Пожелавам ви надежда, кураж и сили! Ти се следеше при Мануелян в Бургас, ако не се лъжа?
Да следях си при Мануелян,отделно в Сливен при Пенков и някой от тях не е споменавал за Даун. Мануелян всеки път ми казваше колко е доволна от бебето и мен.Инвазивния тест го направих по мое желание,БХС ми беше супер. Много държах да се следя изкусно,но явно сме изтеглени късата клечка. До две седмици макс ще разбера резултатите от Кариотипа на моята Пламенка. Всъщност в началото не виждах никаква прилика с Даун,но сега сякаш взема все повече да има някакви подобни характеристики като “слънчевите деца”. Всички се надяваме да са просто съвпадения,но смятам че трябва да съм реалист и да стъпя здарво на Земята. Пътят който ни  предстои с ММ няма да е лек. Казват че Господ изпращал тежки съдби на силните,ама да ти кажа минах през АДА да я родя и ми писна вече да съм силна,но нямам избор няма да я оставя за нищо на света. Страхме ако се окаже със синдрома дали ще се справя като майка на такова дете,все пак те са си специални. Доста съм объркана и разочарована,че плащаш като луд,но въпреки това стават пропуски😢

# 84
  • Мнения: 62
Милото, съжалявам да го прочета! Дали все пак няма малък шанс да се опровергае, въпреки физическите белези? Пожелавам ви надежда, кураж и сили! Ти се следеше при Мануелян в Бургас, ако не се лъжа?
Да следях си при Мануелян,отделно в Сливен при Пенков и някой от тях не е споменавал за Даун. Мануелян всеки път ми казваше колко е доволна от бебето и мен.Инвазивния тест го направих по мое желание,БХС ми беше супер. Много държах да се следя изкусно,но явно сме изтеглени късата клечка. До две седмици макс ще разбера резултатите от Кариотипа на моята Пламенка. Всъщност в началото не виждах никаква прилика с Даун,но сега сякаш взема все повече да има някакви подобни характеристики като “слънчевите деца”. Всички се надяваме да са просто съвпадения,но смятам че трябва да съм реалист и да стъпя здарво на Земята. Пътят който ни  предстои с ММ няма да е лек. Казват че Господ изпращал тежки съдби на силните,ама да ти кажа минах през АДА да я родя и ми писна вече да съм силна,но нямам избор няма да я оставя за нищо на света. Страхме ако се окаже със синдрома дали ще се справя като майка на такова дете,все пак те са си специални. Доста съм объркана и разочарована,че плащаш като луд,но въпреки това стават пропуски😢



По всичко, което прочетох си личи, колко силна жена сте! Не се предавайте и не спирайте да вярвате, стискам палци да е просто съвпадение. А и да не е, сте права Бог изпраща изпитания на силните хора, така че потърсете още мъничко сила някъде там във вас, сигурна съм че я има и ще се справите. 🙏❤

# 85
  • Мнения: 1
А аз искам да попитам един въпрос. Вчера и днес си направих тест за бременност в нас и двата теста показаха бледа втора черта и реших да си направя и кръвен резултатите от него са 532.60 ml и не мога да разбера дали съм бременна.

# 86
  • Мнения: 4 857
Бременна сте, честито.

# 87
  • Мнения: 773
Милото, много силно вярвам, че накрая всичко ще бъде наред!!! Стискам палци и желая много успех!!! 🍀🍀🍀

Може ли малко помощ на мен при разчитането на тези резултати от 34та седмица? Много ме притесниха… От какво може да са тези лактобацили и еп.клетки?

# 88
  • Мнения: 758
Спокойно, Дарлинг! Мисля, че обяснението беше следното:
Лактобацилите са добрите и полезни бактерии, които се съдържат в киселото малко 🤪 и ни помагат да борим “лошите” бактерии. Ако си минавала скоро курс с вагинални глобули с млечна киселина или пък някакъв пробиотик, сигурно са повишени от това.
Епителни клетки = клетки от кожата, от епидермиса. Един вид пробата не е 100% чиста, което също е нормално.
Милото, стискам палци резултатите да са добри! Наистина звучи като пълен шок. Но все пак нямате още диагноза - вероятно и докторът иска да изключи такава и процедира така, за да е сигурен. Кураж и спокойствие!

# 89
  • Мнения: 773
И аз прочетох нещо подобно, но този червен цвят ме стряска 😬
Иначе си имам течение от 4-5 месец (след лечението на стрептококи се появи), но тогава всичко беше чисто след лечението. Притеснява ме да не би да е имало нещо и аз вече 4 месеца да си го отглеждам…

А също бях с Ковид преди 3-4 седмици. Пих антибиотик и слагах 2 пъти Гиназол. Много се надявам да е от това, а не нещо старо…

Общи условия

Активация на акаунт