От София до Албена - по кой път?

  • 698
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

За първа година отиваме на Албена с кола и незнам кой е по-добрият вариант като път от София. Ще сме с деца на 4 и 6. Времетраене на каране не ми е важно, по-скоро качеството на пътя, завой, лекота на каране.

И към колко часа тръгвате по-принцип към морето?

Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 13 532
Пътували сме и по двете магистрали в тази посока. За мен по-лек е по "Тракия" и после Бургас-Варна -Албена. Една година даже направихме междинна нощувка в Бургас. Час за тръгване е различно, ние бяхме с по-голямо дете и въпреки това потеглихме към 7ч., познавате си децата и ще прецените сами.

# 2
  • Мнения: 40 752
През Бургас е по-дълго, но по-безопасно и по-приятно за каране. И май не отнема много повече време, да има да няма половин час разлика.

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря ви!!

И аз е бях насочила през Бургас, но четох, че през лятото пътя Бургас - Варна е страшно натоварен, със задръствания, а и не много хубав.

# 4
  • Мнения: 3 902
Ние ходим често в тази посока, минаваме по горнаата магистрала. Много по-ок от скорост и спокойствие. Пътят е дълъг, но за мен лек. Пътуваме обикновено до Тошево, което е 45мин след Албена. 7ч ни отнема средно с 2 почивки. С  криво дете. Но ако искаме наистина спокоен път - тръгваме в 6, детето доспива в колата или си взима дрямка към 10.
Спираме за закуска, спираме за късна почивка.

Скоро бяхме само с мъжът ми и тръгнахме в 11, като беше четвъртък. Отне ни отново 7ч, ама без почивки. Такава е разликата в натовареността. Нямаше да има проблем - ако нямаше на пътя трима идиота, с комбайни, които не спираха да направят път на колоната.

# 5
  • Мнения: 290
Вчера Бургас-Варна беше кошмарен, почти 3 часа ни отне около обяд. Пътува се кола до кола, като в градско задръсване

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Пътят е един. София - Варна. На летището се отбивате към Аксаково и може да обиколите Варна през платото ако не ви се минава през града. Покрай Кранево и Рогачево и сте в Албена.
Като чета въпроса как е зададен все едно ще отивате на Луната. София - Варна през Велико Търново са около 6 часа спокойно каране. Тук-там има ремонти, но не е чак толкова страшно.

# 7
  • Мнения: 143
Най-пряко е през Търново към 440 км са. През Бургас са към 500 км, по магистрала /макар, че в последните дни има доста катастрофи и обходни маршрути/ ,а и сега в сезона пътя Бургас - Варна е доста по-натоварен и допълнително ще ви забави. Може и през Плевен да минете, но докато не влезете в магистралата при Шумен - отвсякъде е "дърво".

# 8
  • Мнения: 10 761
Силно НЕ препоръчвам да минавате през Бургас - Варна. Пътя е ад лятото. Пътуваме всяко лято от Варна на юг за почивка. Освен кофти завоите, карат като обезумели. Една катастрофа да има и ще висите 2 часа поне...  Но и да няма, не знам защо, но на Обзор винаги стават някакви тапи на входа и изхода. И там сме висяли сума време в задръстване. Както са казали София през Търново, после Варна е най-удачно.

# 9
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за мненията!! Simple Smile
Днес пристигнахме в Албена, минахме през Велико Търново.
Всичко мина добре, нямаше много трафик и пътят беше ок.

Общи условия

Активация на акаунт