Гинеколог в ЖК, който дава лесно болнични

  • 348
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте!
Може ли да ми препоръчате (може и на лично съобщение) гинеколог в ЖК, който дава лесно болнични?
Всъщност повечето склонни ли са да дадат болничен

# 1
  • Мнения: 147
Само че това не са болнични при майчинство, а при рискова бременност. Майчинството започва 45 дни преди термин и продължава до навършени 2 години на детето.
Ако имате дори и минимален риск за бременността, било то заради работна среда или здравни причини, касаещи вас или плода, няма гинеколог, който да ви откаже болнични.

# 2
  • Мнения: 2 474
Те вече всички са "рискови" и лежат вкъщи от положителния тест нататък, така че май няма гинеколог, който да отказва.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 142
Те вече всички са "рискови" и лежат вкъщи от положителния тест нататък, така че май няма гинеколог, който да отказва.
Така е, защото им се набива в главата отвсякъде информация, че в момента, в който се види "+" тест и започват ограниченията- да не се прави това или онова, да не се преуморява (разбирай вдигане на чаша вода), да не яде едикакво си, да не носи такива дрехи, а онакива. Това си е голям бизнес и доста доходоносен. Пълнят им главите с какви ли не небивалци и те от ден първи тичат за болничен, лягат вкъщи и чакат 9м. Никой не им обяснява, че бременната жена не е болна, може да работи, да се движи, да прави каквото си иска, стига да няма лекарски показания за противното.
Скрит текст:
Същото е и със самото забременяване- усещат оплождането на яйциклетката, започва да им се гади веднага след секса, усещат движенията на бебето още преди да им е закъсняло. Страшна работа е. Да се чуди човек как сме износили и изгледали деца без болничен и докторска титла по оплождане.
Леко бременеене и безпроблемна бременност желая! Hands Plus1

# 4
  • Мнения: 147
Според мен основната причина да се искат болнични е желанието на някои бременни да се възползват от "специалното" си положение и да не работят. Някои пък наистина са хипохондрични, но няма лекар, който да препоръча хоризонтиране 9 месеца. Дори да има проблем, той изисква временна почивка. Иначе ситуацията е доходоносна само за бременната, която източва ЗК. Не е виновна ЛКК, тя няма реална печалба от болничните.

# 5
  • София
  • Мнения: 225
Според мен основната причина да се искат болнични е желанието на някои бременни да се възползват от "специалното" си положение и да не работят. Някои пък наистина са хипохондрични, но няма лекар, който да препоръча хоризонтиране 9 месеца. Дори да има проблем, той изисква временна почивка. Иначе ситуацията е доходоносна само за бременната, която източва ЗК. Не е виновна ЛКК, тя няма реална печалба от болничните.
Има жени с проблеми, които лежат буквално 9 месеца. Някои жени повръща толкова много, че влизат в болница, други вдигат кръвно, на трети им се скъсява шийката. И парите при болничен са доста по малко от колкото ако ходиш на работа. От къде си ги измислих те тези глупости, не знам.

# 6
  • Мнения: 147
Тук не говорим за случаите, в които наистина се налага, а за масовата злоупотреба с болничните. Получава се 80% от заплатата. За вас може да са глупости, но аз работя с бременни/пациенти и мнението ми се основава на личен опит.

 
Според мен основната причина да се искат болнични е желанието на някои бременни да се възползват от "специалното" си положение и да не работят. Някои пък наистина са хипохондрични, но няма лекар, който да препоръча хоризонтиране 9 месеца. Дори да има проблем, той изисква временна почивка. Иначе ситуацията е доходоносна само за бременната, която източва ЗК. Не е виновна ЛКК, тя няма реална печалба от болничните.
Има жени с проблеми, които лежат буквално 9 месеца. Някои жени повръща толкова много, че влизат в болница, други вдигат кръвно, на трети им се скъсява шийката. И парите при болничен са доста по малко от колкото ако ходиш на работа. От къде си ги измислих те тези глупости, не знам.

# 7
  • Мнения: 2 474
Малцина са тия с реални проблеми, заслужаващи наистина поздравления за усилията си да износят едно бебе. Повечето просто искат да лежат на една кълка и светът да ги обгрижва. После ревем, че работодателите не искат жени в детеродна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт