Кандидатстудентски изпит по Английски език в СУ

  • 1 081
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Завърших гимназия преди 2 години и тъй като не бях сигурна какво искам да следвам не записах Висше образование. Вече съм решила да кандидатствам Източна филология в СУ (Кореистика или Японистика). Ще кандидатствам с изпит по Английски, тъй като учих в професионална гимназия и моят БАЛ, въпреки високата оценка, не е достатъчен.
 Молбата ми е ако имате някакви препоръки за помагала и различни мартериали, наличие на минали вече изпити или подобни такива да ги публикувате в темата. Обръщам се тук поради отсъствието на конкретни такива материали в сайта на университета. Искрено благодаря!

# 1
  • Мнения: 856
Здравейте! Завърших гимназия преди 2 години и тъй като не бях сигурна какво искам да следвам не записах Висше образование. Вече съм решила да кандидатствам Източна филология в СУ (Кореистика или Японистика). Ще кандидатствам с изпит по Английски, тъй като учих в професионална гимназия и моят БАЛ, въпреки високата оценка, не е достатъчен.
 Молбата ми е ако имате някакви препоръки за помагала и различни мартериали, наличие на минали вече изпити или подобни такива да ги публикувате в темата. Обръщам се тук поради отсъствието на конкретни такива материали в сайта на университета. Искрено благодаря!
Аз съм ходила на изпит по английски език в СУ, но много отдавна и вече не си спомням какво точно представляваше. Помня само, че не беше никак лесно. Матурата по английски в училище беше песен пред този изпит.
Помагала и материали и аз не успях да намеря, за да се подготвя по-добре.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
До преди 2 години изпитът се състоеше от диктовка, граматическа част и есе (две теми). Всичко е за време. Книжки за подготовка са тези Имат и някакви свои подготвителни курсови.
Не знам дали няма някаква промяна във формата на ипита - крайно време е да го осъвременят, особено пък с тая диктовка Laughing

# 3
  • Мнения: 856
До преди 2 години изпитът се състоеше от диктовка, граматическа част и есе (две теми). Всичко е за време. Книжки за подготовка са тези Имат и някакви свои подготвителни курсови.
Не знам дали няма някаква промяна във формата на ипита - крайно време е да го осъвременят, особено пък с тая диктовка Laughing
И когато аз ходих на изпит, имаше диктовка. Значи нищо не се е променило..

# 4
  • София
  • Мнения: 2 567
И аз по тези книжки се готвех за изпита, бях на такъв преди 12 години. Тогава за да те приемат в подобна специалност се изискваше дипломата и матурата да са безупречни, както и оценка на изпита поне 5,40. Сега вече не знам как е, но май са спаднали критериите. По мое време оценката от изпита натежаваше много повече от матурата.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Аз този изпит съм го държала два пъти - през 1994 и през 2019 - никаква разлика във формата, освен тази, че през 2019 вече имаше отделна бланка за отговори. ФКНФ е константа (, за да не съм негативна).

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Последните две години не съм чула да има изпити в СУ освен по МАТ, биология и химия за медицинските специалности. Кандидатства се с резултат от ДЗИ. На сайта на университета пише как се образува балът.

# 7
  • София
  • Мнения: 478
Има изпити по езици. Различен е коефициентът, с който оценките от тях участват в балообразуването.

Общи условия

Активация на акаунт