Чувствам се самотна

  • 4 965
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте. Пиша тук, защото знам, че има доста потребителки и бих получила доста съвети.
Обхванала ме е самотата. На 22г. съм, имала съм 1 сериозна връзка, която беше кошмар, разделихме се преди 3 години и от тогава не мога да създам сериозна връзка. За тези 3 години съм опитвала с 2 момчета и нищо.
Знам, че съм млада да мисля, че ще “ остана сама”, но тази мисъл доста често започна да нахлулава в съзнанието ми, може би, защото виждам, че приятелките ми имат човек до себе си, някои са дори семейни.
Вие кога и как се запознахте с вашият партньор ? Как усетихте, че той е “ Вашият човек” ?

# 1
  • Мнения: 3 207
Юни си момиче на 20, сега си на 22... Защо лъжете, какъв е смисълът...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 324
На 19г със сериозна връзка?
Аз на 19г изобщо не ми беше до връзки
 
Оооо, за 2 месеца  пораства с 2 години. Иди с това с някой научен институт, може да забогатееш. Тогава гаджетата ще ти се лепят

# 3
  • Мнения: 167
Юни си момиче на 20, сега си на 22... Защо лъжете, какъв е смисълът...

Извинявам се,допуснала съм грешка в първият си пост от невнимание явно.
На 22 съм.

# 4
  • Мнения: 2 204
Юни си момиче на 20, сега си на 22... Защо лъжете, какъв е смисълът...
Извинявам се,допуснала съм грешка в първият си пост от невнимание явно.
На 22 съм.
Остави тези години сега, не са толкова важни. Чакаме снимка за да не си толкова самотна вече.

# 5
  • Мнения: 167
Вие какъв човек сте?
 Щом не можете да помогнете на някого със съвет, не е и решение това да му се подигравате!
Не виждам кое му е смешното и за подигравка, явно Ви е толкова скучен живота, че стоите тук и осмивате хората с техните проблеми.
Жалко!

# 6
  • Мнения: 4 851
На 22 не си престаряла. Има хиляди неща, с които може да се занимаваш. Хобита, излизания с приятели, пътуване и наред с тези неща ще си дойде и партньорът. Аз на 22 тъкмо се разделих със сериозния си приятел и мислех да си поживея нашироко като необвързана и то взе, че се появи ММ Joy Така че съдбата ще ти го поднесе, когато най/малко очакваш.

# 7
  • Мнения: 635
Наистина няма закъде да бързаш. Не настоявай толкова за сериозна връзка - с тази нагласа ми се струва, че като нищо ще се вкопчиш в някой неподходящ и ще се мъчиш сума време да накараш лоши отношения да работят. Поживей, забавлявай се, виж какво ти харесва и какво не.

# 8
  • Мнения: 167
Наистина няма закъде да бързаш. Не настоявай толкова за сериозна връзка - с тази нагласа ми се струва, че като нищо ще се вкопчиш в някой неподходящ и ще се мъчиш сума време да накараш лоши отношения да работят. Поживей, забавлявай се, виж какво ти харесва и какво не.

Така е, да. Права сте. Бях направила грешката С тези 2 момчета с които не се получи се бях “ вкопчила”  и идеализирала по мой си начин.

# 9
  • Мнения: 12 809
Може би малко пресилваш нещата, като си се фиксирала върху сериозна връзка сега и веднага. Излизай с приятелки, ходи на купони, забавлявай се. Занимавай се и със смислени неща, като учене, професионално развитие.
Така малко ще си разтовариш психиката от фикс идеята. Запознавайс е с нови хора, опознавай ги и не решавай бързо, че някой е мъжът за теб.

Усетих, че ММ е мъжът за мен постепенно, мина време, през което се забавлявахме и не само.

# 10
  • Мнения: 3 207
Баш пък всичките приятелки на 22 да са обвързани или семейни...

На тази възраст гаджета съм намирала покрай другите си занимания. Учене, работа, приятелски кръг, Интернет, ама не в сайтове за търсене на гаджета, а в клубове по интереси. Сериозна връзка не съм търсила никога, да тръгнеш на 20-22 с такава нагласа според мен ще води само до мъже, които да се възползват набързо.

Мои приятели са намирали гаджета по същия начин. В дискотека, колега от университета, на курс по немски, във влака... Като си млад е така.

# 11
  • Мнения: 2 883
Не си самотна, а не знаеш как да оползотворяваш добре времето си. Препоръчвам ти да започнеш да четеш литература за самоусъвършенстване, за да разбереш, че имането на половинка не е равносилно на това да се чувстваш добре, на място, изпълнена и т.н.

Освен това ти препоръчвам да пътуваш, да учиш, да опознаеш себе си, да си намериш хобита, да бъдеш смела, да се научиш да разчиташ на себе си... Научи се да гледаш собствените си интереси и да не се сравняваш с останалите.

И в никакъв случай не бъди с някой за да кажеш, че си имаш половинка. Не прави компромиси и мисли с кой си прекарваш времето и как това те кара да се чувстваш.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Темата да се преименува на Адам търси Ева 😃
Гледам, че вече са те залели с предложения 😃
На 22 бях в трети курс и купонът течеше на макс.
Въобще не съм мислила за сериозни обвързвания и семейства.

# 13
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Само не разбрах, повдигнатата тема какво общо има със семейните отношения?          Smile

# 14
  • Мнения: 11 363
Виж - моето предложение е да погледнеш първо себе си, преди да се обвързваш.
Защо имаш нужда от някой до себе си, за да се чустваш щастлива, завършена и жива? Да си влюбена е хубаво, но трябва да живееш живота си и сама. Ако усещането за щастие и щастлив живот е свързано винаги с присъствието на мъж в живота ти или на много близък човек, то това е невротична любов.
Така, почети за невротичките и невротичната любов и виж ще разпознаеш ли себе си. Ако да - дерзай и се оттърви от това. Раждаме се и умирами сами, в по-голямата част от живота си сме и се чувстваме сами. Това е живота и той няма да се промени за теб. Намери начин да си щастлива и жива и сама.

Сега по темата директно - какво си седнала да мрънкаш, че си самотна, че и вече се виждаш престаряла самотница Simple Smile Живей бе момиче, живей! Здрава, права, млада си - живей! Излизай, флиртувай, запознавай се, контактувай, опитвай, предизвиквай се, глези себе си и тялото си, пътувай и ЖИВЕЙ!
Да се ожениш или да си в сериозна връзка на 22 е една ОГРОМНА глупост. И преди да скочите всички ожени на 21 - аз също съм с мъжа ми от 21 годишна. Не се оплаквам от брака си и избора си, но сега времената са други и ако се върна назад бих си поживяла диво и бих го поканила да се появи към 30-ка.

Живей!

Общи условия

Активация на акаунт