Следродилна депресия / психоза

  • 703
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 614
Здравейте, пиша с голяма мъка и с надежда че някои може да помогне!
Моята най-добра приятелка е в тежка следродилна депресия, или по точно лекарите казват че е следродилна психоза.  По думите и всичко беше наред,чувахме се каза че всичко е наред,и не си бяхме писали 5-6дни и днес разбрах ,че са я вкарали в психиатрията... Нямам идея какво се е случило не съм била до нея, но по думи на близките била агресивна, не могла да спи по 48 часа, викали няколко пъти линейка ,били са и успокойтелни и приспивателни но не и действали и така се принудили и вече е в психиатрия...Там е вече 4 дни. Само дават сведения,никой не допускат,това е още повече ужасно...
Много ми е мъчно за нея ,сигурно там е ужасно...
Моля ви ако някои е минал по този път или сте имали познати да отговорите и да ми кажете как може да и помогнем. Опасявам се там да не станат нещата още по зле ,знам че са лекари, но ще я натъпчат яко с всевъзможни лекарства...

# 1
  • Мнения: 770
Привет! Не мога да споделяличен опит, но днес мярнах във фейсбук публикация по темата в страница
Скрит текст:
на Хедра- консултант по кърмене

Много тъжно за момичето.. всяка родилка има нужда от подкрепа от партньор и от близки, особено при първо дете предизвикателствата са свриозно изпитание..

Дано се справи 🍀

# 2
  • София
  • Мнения: 409
В психиатрията ще овладеят острият епизод, след това е добре да започне психотерапия за да не последва друг епизод. Добре е психотерапевта да е с психоаналетично ориентиран, защот не е случайно, кога се отключва психозата.

Общи условия

Активация на акаунт