Мокет в спалните? Да или не?

  • 4 778
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 856
Гледам, че в английските къщи често има мокет, а обитателите се разхождат с обувки. Ами, не го разбирам. Развъдник на бацили.
Това е другият проблем. Не всички хора са научени да се събуват, когато влязат вкъщи. Ако ходят с обувки по мокета, не искам и да си представям каква мръсотия ще е. Ако има кой да го чисти вместо теб - прислужница или някоя фирма, съм съгласна, но ако трябва ти да се мъчиш, определено не бих си го причинила отново, колкото и да е меко и уютно.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Горджи, при мен също няма сифон в банята, намирам го за пълна недомислица. Такъв е стандартът. Тъпо, затормозяващо и трудоемко. Почистването и подсушаването на банята отнемат към 100 часа.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 197
Ужасно е това, наистина!

Гледам сега, има вълнени мокети по 200-250 лв квадрата Flushed

# 33
  • Мнения: 5 414
И при мен няма сифон в банята, но не го намирам за по-трудоемко. Както чистя пода в другите помещения с моп, така и в банята. Не изливам кофи вода. Даже в банята се чисти по-лесно, защото е малка и няма мебели, под които да се събира прах.

# 34
  • Мнения: X
Гордж, изобщо не е до мърляне. Аз съм потресена как, когато идвам в селското шато, по пода има прах за обиране, при условие, че когато сме си тръгнали само преди 10-на дена, съм минала всичко с прахосмукачка и моп, а подът е дебели дъски и гранитогрес, с тук-таме малки килимчета, колкото да не е без хич. И като сме там, всеки божи ден има какво да се обере от тоя проклет под. Прахолякът е вездесъщ. Представям си, след като от голи дъски обирам толкова, какво ще е от килим. За мокет направо отказвам да си го представя.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 197
О, така е, но аз съм с лека привилегия откъм височина и чистота на въздуха.
И сега не се замърсява в спалните помещения, та сигурно от тази гледна точка за мен е окей.
Не, че съм сложила, де.

# 36
  • Мнения: 3 225
Прах, клетки от тялото, косми, ако разлееш нещо - кафе, вино, падне храна... Случва се... А в домакинство с деца? Найн.

# 37
  • Мнения: X
О, така е, но аз съм с лека привилегия откъм височина и чистота на въздуха.
В подножието на Осоговската планина е шатото. Освен на Мусала да го преместя. Оффф!

# 38
  • София
  • Мнения: 35 197
От Витоша по- високо нЕма Stuck Out Tongue Winking Eye

Много ви обичам района, много ви е руйно виното и звънка музиката Hug

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Аз още го мисля тоя мокет в банята и някой пиян англичанин, който не уцелва тоалетната.

# 40
  • Мнения: 583
Ни килими, ни мокет харесвам. Смисъл, визуално на снимка или за кратко в някой хотел/вила, да. Ама като му знам поддръжката, колко прах се набива и как ако избие някаква влага под мокет става хууубава мазна колония мухъл, съвсем ми минава меракът.
Решила съм, че правя ли ремонт, в спалните ще сложа ламинат (ако имам пари естествен паркет), а навсякъде другаде от оня гранитогрес, имитиращ ламинат.

# 41
  • Мнения: 54 631
100 пъти "не" на мокета! Толкова трудно се чисти. Frowning
Все още в хола сме с мокет, сменихме го веднъж, защото - както обясни Аиша, така ги издаваха навремето апартаментите,  но хиляда пъти съжалявам, че на последния ремонт не го  махнахме изобщо. В другите стаи сме с ламинат, измивам и знам, че е чисто. А това чудо, колкото и да го чистя, като не може да се вдигне и изплакне, все пак е текстил, мръсотията си остава в него.

# 42
  • Мнения: 68 965
Само като чуя думата мокет, и се потрисам.
Това лято отказах да резервирам в хотел, само защото видях че стаите са с мокет. Тоя пясък и мокри чехли на морето, изобщЕееее....тц, не. Запазих и отидохме в съседен на който стаите бяха с ламинат.

# 43
  • Мнения: 415
Имаме в спалнята мокет от 5 г и е голям кеф. Беше по-скъп нещо като 60 лв кв м, не знам дали има значение да прах, на нас това никога не ни е било драма. Пускам робот, когато се сетя. Много е приятно, вътре не влизаме с чехли, така съм наредила 😛
Това е като да имам вана, вкъщи се правят 3 вани на ден, и някой да казва колко е ужасно, че ми е хубаво. Даже в момента пиша от ваната 😊

# 44
  • Мнения: 68 965
Аха, а кой ти казва че е ужасно щом ти е хубаво?  Някой от близките ли?

Общи условия

Активация на акаунт