Мокет в спалните? Да или не?

  • 4 780
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
на нас това никога не ни е било драма
Разбира се, че различните критерии за хигиена ще доведат до различни оценки. Вие нямате проблем с прахоляка и боклука и ви е хубаво с мокет. Няма лошо. За хора, които имат различни от вашите критерии за хигиена, мокетът е отврат. Авторката ще вземе решение в зависимост от това към коя група принадлежи.

Същата работа и с ваната - за едни е кеф, а за други е гадост да лежиш, накиснат в собствената си мърсотия.

# 46
  • Мнения: 6 171
Мда, и мокет и вана никога няма да стъпят вкъщи. И килими не понасям, особено гнус ме е от тип шаги ... кошмар.
Цяла нощ да дишаш прахоляк ..., а пък и какви неща се въдят под тия мокети брррр.

# 47
  • Мнения: 2 352
Пълен абсурд да сложа някъде мокет. Особено с малки деца. Честно не подозирах колко много боклук могат да създава с яденето на една сплета, пък да не говоря с филия хляб. Представям си всичкото това набито в мокета. А колко инцидента с напишкване е имало. Паркета само го забърсвам и е чисто. С този мокет ще е б*си мърлявщината.

# 48
  • Мнения: 54 635
Уютно не е равно на чисто, лесно за почистване.
Те и на баба китениците създават уют, но как се перат и поддържат, не искам да си го причинявам повече.

# 49
  • Мнения: 4 022
Аз лично, повече за килими и мокети вкъщи не искам и да чуя. За мен са си развъдник на прах и микроби. Години наред съм робувала с чистене и пак няма изчистване. А пък особено лятото в горещините, когато трябваше да чистя с прахосмукачка, ми призлява като си спомня.   Вече вкъщи всичко е с ламинат и плочки и е направо песен. Ако човек е с малко дете, добър вариант са гумените пъзели.

# 50
  • Мнения: 1 768
 Свързвам мокета с много прах, който не може да се изтупа. За детска стая и за спалня предпочитам дюшеме, с някакви малки килимчета или пътечки покрай леглото.

# 51
  • Мнения: 155
Аз съм живяла в Канада доста време, там в общите части на блоковете е почти навсякъде с мокети и тапети. Не е нехигиенично, дори може да си изхвърлиш боклука по чорапи.

Нещо такова:

# 52
  • Мнения: 2 352
Е, как да е нехегиенично? Вън вали, влизаш с мокри обувки и се цапа, пък дори и да не вали пак се вкарва прах и мръсотия отвън.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 460
Т.е. можеш да минеш по чорапи по мокет, на който хората стъпват с обувките? За мен това е далеч от хигиенично, но всеки има собствени критерии.
Те в Канада и на кино ходят по пижама и домашни пантофи, че им е по-удобно. Лично съм го виждала. И това ми е далеч от хигиеничното.

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Т.е. ако ти е меко и не виждаш мърсотията, всичко е точно. Тези мокети вероятно са по- мръсни и от обществена тоалетна чиния, която чат- пат се измива с хлорни препарати. Този текстил колкото и с каквито и машини да се пере, винаги остава мърсотия в него.

# 55
  • Мнения: X
Не е нехигиенично да мина по чорапи там, където други са минали с калните си обувки? Доообре.

# 56
  • Мнения: 54 635
Те по филмите, а и не само там, с обувки лягат в леглото. Ако по това ще определяме кое е хигиенично...

# 57
  • Мнения: X
Ето тук е моментът да се яви Трещерица и да обясни, че само селяните се събуват, а градската аристокрация влиза и се движи в дома си с обувки. Къде изчезна тази жена?

# 58
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Е, сега ще се намери някой да каже, че е особеност на западната култура. Пък ние, ориенталците, се събуваме пред вратата и надеваме пантофите.
За мен е нехигиенично да се ходи в дома с обувки, какво остава в леглото.
Имаме едни семейни приятяли, чужденци. В една есенна и много дъждовна вечер спонтанно се озовахме у тях за по питие. Ами, не си свалиха мокрите ботуши и обувки и всичко стана мазало.
Уиш, писали сме заедно.

# 59
  • Мнения: 6 171
а градската аристокрация влиза и се движи в дома си с обувки
Има нещо вярно, моя прителка баш Витошка аристократка никога не са се събували вкъщи. Добре че, поне килими нямат, ми директно по паркета шляпат. И не са единствените. Не като нас от периферията.
Не ми се коментира, но те са над нещата като има кой да идва да им чисти.

Общи условия

Активация на акаунт