Мокет в спалните? Да или не?

  • 4 855
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 645
Темата много се отклони, но ще си кажа и аз. Не ми пречи да внеса прах или даже кал вкъщи. Не ми пречи да изляза боса в градината и да седна на земята. Не се притеснявам от бацили.
Просто ме е гнус. Виждам как се плюе по улицата, ъглите са опикани, дали от куче, дали от човек, все тая. Хората хвърлят храна през прозорците за гълъби и котки. Хвърлят си боклуците по земята, вместо да ги поносят няколко метра до кошчето. Не си събират след кучетата.
Ако ще да се мие улицата всеки ден, докато виждам тези гледки, ще ме е гнус от "навън".

# 76
  • Мнения: 42 141
Зависи и от повода. Ако идват хора не просто на гости, а по официален и тържествен повод като юбилей, годеж,  да вземат булката, шефове или бизнес партньори и прочее няма да се събуват както са с официалните тоалети.
Ама ако идват хлапета да играят на някакви игри - всички чинно ще се събуват.

# 77
  • Мнения: 55 061
Дали ще имаш килими или мокет, голяма разлика няма. Килимите не ги перете всеки месец, нали?  Въпросът беше за спалня, там почти не се влиза, има прахосмукачки, които перат мокети, не е края на света относно хигиена.

Личи си, че не си по чистенето и доста неща не са ти ясни.
Как да няма разлика? Килимът го вдигаш, переш някъде, или го даваш да ти го изперат, но прането включва и плакнене. Под него измиваш пода и е чисто.
А мокета, колкото и да го мокриш, няма как да го вдигнеш и да отстраниш мръсотията, тя си остава там.
Мен също ме е гнус. Не се боря за стерилност и липса на бактерии, а ме е гнус от хора, които плюят, пикаят, храчат по улиците. Даже и калта не е толкова неприятна, колкото тези неща.

# 78
  • Мнения: 52
Ще споделя и моя опит. Обожавам мокет в спалнята, по-уютно е, по мекичко и по-топло. Имах бял и много дебел във всички стаи за спане - спални и детски, веднъж в годината го перях с професионална перяща машина. На 7 години беше като чисто нов. Децата си лежаха по цял ден по земята с играчки. Обожавах го. Но отриха алергия към домашен прах на едното ми дете и сменихме с паркет. Алергия вече няма, но аз страдам по спомена за мокет. Ако нямате проблеми като моите сложете си мокет !!!

# 79
  • Мнения: 55 061
Абе той на вид може да е като нов, но като си представя някои неща, все ми е тая как изглежда.

# 80
  • Мнения: 158
И аз малко да се отклоня от темата. По въпроса за влизане на гостите с обувки. Най-нехигиеничното нещо е да накараш гостите да се събуят и да им дадеш някакви древни пантофи, носени две десетилетия, пълни с гъбичните инфекции на цялата рода. Случвало ми се е много пъти. Wink 😉

# 81
  • Мнения: 5 645
Аз си нося мои пантофи от вкъщи, или ходя по чорапи.

# 82
  • София
  • Мнения: 35 332
За гостите, които държат да се събуват - имам 10 чифта нови чехли.
Никого не карам, не искам и мен да ме карат.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 785
Гостите у нас са ми достатъчно близки и за тях редовно купувам еднократни хартиени пантофи. Или просто си носят техни.Същото важи при мои гостувания у тях. В краен случай - по чорапи.

# 84
  • Мнения: 55 061
И аз малко да се отклоня от темата. По въпроса за влизане на гостите с обувки. Най-нехигиеничното нещо е да накараш гостите да се събуят и да им дадеш някакви древни пантофи, носени две десетилетия, пълни с гъбичните инфекции на цялата рода. Случвало ми се е много пъти. Wink 😉

Брей! Ти ако такива предлагаш на гостите, съвсем ми се затвърждава убеждението, че си далеч от добрата хигиена.
Никъде не са ми предлагали такива мръсни чехли. Но, ако имам някакви съмнения, бих си носила мои.
Абе кой кани гости вкъщи вече? Дори моята майка, на 80+, оцени ресторанта като място за срещи с приятели. Няма вече такива гостувания. Че и пантофи да им мислим. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 890
Както и да го чистите,мокета е крайно нехигиеничен.Има достатъчно модерни и лесно почистващи се подови настилки.
След ковида,предлагаме на гостите калцуни.То кой ли вече кани гости в къщи.

# 86
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз каня по 15 възрастни и толкова деца през месец - два, защо?

# 87
  • Мнения: 1 890
Няма определена причина,просто изказах мнение.

# 88
  • Мнения: 2 352
Честно не бих позволила на някой да влиза с обувки. Купила съм еднократни чехли за гости, за най- близките ми съм купила хубави чехли, които само те си ползват, за майстори съм взела калцуни, макар че вече голяма част си носят.

# 89
  • Мнения: 856
И аз малко да се отклоня от темата. По въпроса за влизане на гостите с обувки. Най-нехигиеничното нещо е да накараш гостите да се събуят и да им дадеш някакви древни пантофи, носени две десетилетия, пълни с гъбичните инфекции на цялата рода. Случвало ми се е много пъти. Wink 😉
Колко чужди пантофи съм носила (винаги с чорапи), когато съм ходила на гости, пък не съм имала проблеми след това. Аз също съм предлагала на гостите си мои пантофи, но много често ги пера и не мисля, че са развъдник на гъбички..
Все пак идеята за чехлите за еднократна употреба ми хареса и ще си купя и аз, за да имам такива за редките случаи, в които имам гости вкъщи, щом има толкова гнусливи хора.

Общи условия

Активация на акаунт