Мокет в спалните? Да или не?

  • 4 841
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 54 976
Калцуни предлагам на нежелаещи да се събуят. Няма да чистя мръсотии от улиците, защото някой се прави на важен.

# 106
  • Мнения: X
Най-обичаните ми гости са тези от източна Германия!🤣Имам комплект еднодневки (36-46номер)за западняците !🤪

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 10:51 от Анонимен

# 107
  • София
  • Мнения: 13 763
Бихте ли дали пример за развития свят, понеже в моя развит свят се събуват. Сигурно съм изпуснала къде е развитието.

# 108
  • Мнения: 52
Калцуни предлагам на нежелаещи да се събуят. Няма да чистя мръсотии от улиците, защото някой се прави на важен.
Не става въпрос за важност. Когато ме канят на гости гледам да се облека подходящо, обикновенно празнично и обувките са част от тоалета ми. Така приемам уважение към домакина. Така го правят и на черешката на тортата. Ако сложа чехли става много смешно и се губи чара на вечерта. Когато излизате с приятели на ресторант по чехли ли ходите? Идеята на гостито е същата, но в дома на някой от приятелите. Когато бях малка и чакахме гости нашите ме караха да си слагам нови дрехи и обувки, може би такова ми е възпитанието. Идеята е да покажеш уважение към хората които си поканил, да се нагласиш, да приготвиш нещо хубаво за вечеря , да имаш питиета, музика и т.н. Сега ще кажете сноби, но това е.... хората са различни. Тук е място за различни мнения и споделяне на различна информация. Не е нужно да се убеждаваме един друг и непременно единия да "победи".

# 109
  • София
  • Мнения: 13 763
Не бих казала сноби, а хора, които не си ценят труда и пространството.
Официални поводи и гостувания по къщите от години не съм виждала. Изключвам градински партита, където е ясно, че хората ще са с обувки и са в двора или в лятната кухня към някоя къща. Всички други важни събития нашите познати организират на заведение.
По къщите си гостуваме само неофициално с най-близките и с тях винаги срещите са непринудени и точно по пантофи.
Последно официални гости с кетъринг и с обувки вътре май идваха за моя бал и после за сватбата да ме вземат роднините на съпруга ми, а сме женени от 25 г.

# 110
  • Мнения: 52
Не бих казала сноби, а хора, които не си ценят труда и пространството.
Официални поводи и гостувания по къщите от години не съм виждала. Изключвам градински партита, където е ясно, че хората ще са с обувки и са в двора или в лятната кухня към някоя къща. Всички други важни събития нашите познати организират на заведение.
По къщите си гостуваме само неофициално с най-близките и с тях винаги срещите са непринудени и точно по пантофи.
Последно официални гости с кетъринг и с обувки вътре май идваха за моя бал и после за сватбата да ме вземат роднините на съпруга ми, а сме женени от 25 г.
Това е вашия опит. С нашите приятели си имаме традиция и се редуваме 4двойки на гости. Стават наистина хубави вечери и да, костват доста труд, но си струва. Всички живеем в къщи и много често някои остават с приспиване. Не виждам защо се борите с мен, хората са различни. Това дали се събувам или не, не ме определя като човек, нито вас!

# 111
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Всеки е свободен да прави каквото иска в собствения си дом, но когато си на гости, редно е да се съобразиш с правилата на домакинята, за това иде реч. Иначе ми е все тая кой как си прави гостито, дали с бални рокли или по анцуг.

# 112
  • София
  • Мнения: 13 763
С никой не се боря. Пиша за себе си и собствения си опит.
Единствено се включих, заради това, че на гости следва човек да се съобразява с домакините.
Щом дават чехли, сваляш стилето. Ако кажат, че може с обувки, може. Не хората да дават чехли или калцуни, гостът да се врътка, че ще му се развали визията. Останалото е въпрос на начин на живот и разбирания.

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 08:27 от Fever Ray

# 113
  • Мнения: 52
Всеки е свободен да прави каквото иска в собствения си дом, но когато си на гости, редно е да се съобразиш с правилата на домакинята, за това иде реч. Иначе ми е все тая кой как си прави гостито, дали с бални рокли или по анцуг.
То от мокета до къде стигнахме. Чак пък бални рокли! Най- важното е да внимаваш кой каниш в къщи и като си го поканил и ти да се съобразиш с него, а и обикновенно те канят себеподобни. Така че аз проблеми с обувки и чехли почти не съм имала. След като ходите толкова по ресторанти сигурно и по хотели ходите. Обърнете внимание другия път на подовата настилка! В 90% от стаите ще е мокет.

# 114
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
В хотелите слагат мокет, защото мърсотията личи по- малко. Ако се изтропкаш с обувки върху мокет и по ламинат, по ламината ще останат стъпки, песъчинки и т.н. , докато в мокета ще се забият в тъканта и измежду власинките.

# 115
  • Мнения: 2 352
Развит свят и после Черешката на тортата Grinning Ти на гости ли си отишла, да се срещнеш с приятели/роднини или да си показваш тоалетите.

# 116
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Това с Черешката беше готино 😀
Добре е да правим разлика между тв предавания и реален живот.

# 117
  • Мнения: 52
Развит свят и после Черешката на тортата Grinning Ти на гости ли си отишла, да се срещнеш с приятели/роднини или да си показваш тоалетите.
И двете. Аз ще си ходя на гости облечена както искам, а вие си ходете по анцуг, клин или по пижама. Въпрос на възприятие. Някои мъже вкъщи си стоят голи, така и гости посрещат сигурно, само за ресторант се обличат. Revolving Hearts

# 118
  • София
  • Мнения: 13 763
По филмите също се мятат с обувките в кревата и това често оставя впечатление, че е масова практика по света. В реалния живот е напълно различно.

Лина, между официален тоалет и анцуг, клин или пижама има цяла вселена и не е или едното, или другото, но явно ти липсва житейски опит.
Вярно е, че масово манталитетът е да се гласиш за ходене/идване на гости, а в останалото време да търкаш дивана по стар анцуг, но далеч не е масово това. Себеуважаващите се хора са винаги добре облечени и за вкъщи си имат подходящи домашни обувки. Аналогично, между високите токове и развлечение домашни влечки също има цяла вселена. Wink

# 119
  • Мнения: X
Ако ще ме каните на гости ме предупредете да си нося лични чехли Simple Smile
Ние няма да те поканим. Ти не си ли носиш лични чехли, когато отиваш на гости? Защо очакваш на някого да му пука за твоите разбирания относно събуването и чехлите, след като на теб не ти пука за молбата на домакините в техния собствен дом да не се влиза с обувки? Както си искаш ще си ходиш у вас, а не в чужд дом, капиш?

Общи условия

Активация на акаунт