Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 79

  • 38 999
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 2 259
SvetlaK, с  двойнозалепяща звучи много идейно! Ще пробвам и аз, че не ми се дупчи, а има artwork за поставяне и у нас.
SKK, страхотен винкел!

Аз закачам леки неща като картини по гипсокартонените ни стени (къщата е сглобяема с дървена конструкция) с двойнозалепваща лента. Някои издържат килограми. Е, стенния часовник не го издържа, ама той и без това беше стар Joy но пък 2 картини не са мръднали вече година Simple Smile

# 16
  • Мнения: 22 879
Не ги знам кое как се казва 😄, но скоро го гледах как закача една лампа с такова нещо самонавиващо се в изолацията на къщата.

# 17
  • Мнения: 8 076
За гибсокартон си има самонарезни/самонавивни дюбели в които може да се навие винт или кука на винт.


Дюбела се навива с отвертка. Не се дупчи дупка, най-много да се чукне с върха да поведе по-удобно...

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 16:29 от peneva_a

# 18
  • Мнения: 22 879
За гибсокартон си има самонарезни/самонавивини дюбели в които може да се навие винт или кука на винт.


Дюбела се навива с отвертка. Не се дупчи дупка, най-много да се чукне с върха да поведе по-удобно...
Ааа…баш такова беше.

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Аз също закачам леки картини с двойно залепващо тиксо. Доста е здраво всъщност (поне това, което аз ползвам). В стария апартамент свалях една картина невнимателно и отлюспих мазилка.

# 20
  • Мнения: 22 879
С двойно залвпващо не ви ли е страх, че именно латексът няма да издържи и картината ще
падне?

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Не. Нямала съм такива проблеми никога. Картини (не са тежки, да) ми стоят с години по стените, залепени с довйнозалепващо.

# 22
  • Хасково
  • Мнения: 438
Аз за картини и канави използвам такава 'дъвка'
 

# 23
  • Мнения: 3 945
Аз за картини и канави използвам такава 'дъвка'
 
И аз ползвам същата. Сега съм наредила "творчеството" на голямата дъщеря на една от стените в нейната стая, защото тя е доста непостоянна по отношение на вкус и предпочитания и често сменя визията. Закачам канави и не съм имала проблем с паднали или отлюспена шпакловка.

# 24
  • Мнения: 4 308
Тук сме с такава система и мога да си местя картините.
https://www.xn-----6kcabbjz5aamh8acfc0cxb9e.bg/

# 25
  • Мнения: 530
Здравейте,имам нижда от вашия съвет.При черна кухня Kungsbacka от Икея,искам подобен гардероб за коридора тк помещението е общо и ще е почти до кухнята.Спрях се на този модел от Икея,като цената му излиза около 2200 с монтажа.Струва ми се малко много,но основния проблем е ,че трябва да мисля как да сложа лост на шкаф с дълбочина 40см.
За съжаление Икея нямат черни гардероби,но днес видях този и цената много ме привлече.
Бих искала да попитам за мнение,а другото е тк не съм поръчвала мебели по поръчка колко би ми излязло да поръчам такъв гардероб и има ли смисъл или да купувам първоначалния избор.

# 26
  • Мнения: 1 983
Миналото лято, преди увеличението на цените, за гардероб МДФ 150/40получих оферта 1800. При мебелист с разумни, според мен цени.
На 40см дълбочина, може да се сложи лост, то и на 20 може, ама какво ще се събере там е въпросът?

# 27
  • Мнения: 22 879
Има изтеглящи се лостове за плитки гардероби:
https://www.elazbg.com/bg/products/51
Иначе 2000лв. за голям гардероб не е много.

# 28
  • Мнения: 6 292
Лостовете на "плитките" гардероби на икеа са като рамка :
https://www.ikea.bg/products/wardrobes/pax-wardrobes/wardrobe-in … kachalki/10446449
ако съвпада като ширина сигурно ще можете да го закрепите някак.
Щом ние закрепихме в гардероб неща от кухненския отдел, сигурно и обратното е възможно Simple Smile

# 29
  • Мнения: 530
Уха,доста ми се вижда 1800,но може би е ок.Просто ако дам толкова искам да знам,че ще може да се ползва .
Ще сложа само връхни дрехи в лявото крило,а в дясното рафтове за обувки  и за плитък ми трябва да е такъв лоста сега видях в сайта им този лост 60/40,ако го боядисам ще стане,нали?

Общи условия

Активация на акаунт