Априлски мами 2022 - тема 2

  • 17 743
  • 758
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 835
Brin, ужасна история.. Дано бързо да минава. И аз съм на мнение, че макар и с усилия е добре да се спести болничния престой. Само ако тръгне да стават много зле нещата, ама наистина много зле, тогава. Ти имаш опит с болни деца, ще се справиш. Горещо стискам палци за вас!
Водна виолета, доколкото знам 10.30 трябва да е будуването за 8 месеца. Моята я натирих да прави интервалите на будувания, но заради добрия й нощен сън винаги е успявала да издържи 3 часа първи интервал. По принцип сутрешният интервал и неговата продължителност зависи от нощния сън. Моята прави всеки ден точно 10 часа нощен сън, но е почти непрекъснат, затова сутрин е пълна с енергия и издържа 3 часа. После на втори интервал 3.30 малко се мръщи накрая, но ако я сложа на по-кратък тогава дрямката автоматично се скъсява, затова консултантката от нани бебе съветва да се държи на интервала, за да е дрямката после качествена. Пък последният интервал ми е 4 или 4.30 зависи пак от втората дрямка. Според мен се води от втора дрямка за вечерния сън, щом твоят се превъзбужда според мен или му идва дълъг интервала или втората дрямка трябва да е по-дълга, за да издържа после интервала до вечерта. Ако се случи моята да направи по-кратка втора дрямка то тогава я слагам на 4 часа сън. Ако обаче направи над час дрямката - мога и на 4 и 30 да я сложа за вечерен. Знам, че по протокол се водят малко дълги, но при нас така действа добре за сега. Пробвала съм с по-кратки и става мазало. Аз също така будя от дневен сън, ако е над 1.30 часа.

# 466
  • Мнения: 1 193
Леле, вярно за тази възраст е вече 10:30 🤦♀ Те като казват консултантите, че при режимите и съня всичко е много динамично и бързо се променя, прави са били. Аз като съм се фиксирала в тия 10 часа, и 3:30 последен интервал и като го натискам онова дете да спи, а то не иска 🤦♀ Къс му е последния интервал, сега се осъзнах.

Иначе и при нас нощният сън е доста добре. Буди се 2 пъти да яде, като почти винаги заспива веднага. 11 часа спи, като му ги смятам по-малко заради храненето (с приготвянето на млякото и изпиването си отиват едно 20 мин). И въпреки това е голям зор първият интервал.
Иначе и аз будя, гледам дневния сън да е максимално 3 часа общо.

Брин бързо оздравяване на малката. Като има големи батковци и каки явно е неизбежно. Не знам какви са тези градински и училищни вируси, ама никой не подминават. Познавам хора, които рядко боледуват, откакто децата им тръгнаха на градина са всеки месец болни 🥲
Дано всичко по-бързо да отмине и да не се мъчи малката.

Бахар ние ходим всеки месец, но и за мен е безсмислено. Само мерки се взимат.

# 467
  • Мнения: 133
Тези зъби при нас по различен ред се появиха 😃След 5ия месеца и поникнаха две отдолу. После вместо отгоре пак се появи долу едно зъбче, сега едно проби и горе вече. Значи има 3 отдолу и 1 зъбче горе 😁😁

Вие ходите ли всеки месец на консултация??
Защото нашият лекар, по точно сестрата,  последния път като бяхме ми каза, че вече може през 3 месеца да отиваме.Нямало смисъл там при болни хора да стоим, ако няма някякъв проблем.Иначе вярно от една страна,много хора има там винаги...Но незнам и малко странно ми прозвуча..

Ние ходим всеки месец. Аз държа на тези прегледи, заради хидроцелето, което му откриха на Ники когато беше на  1 месец. ( въпреки че уролога ни вика през 6 месеца на контролни) Плюс, че неговата педиатърка обяснява много подробно за захранването и всичко, което ме интересува.

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 1 027
Brin, много бързо да оздравявате, пожелавам ви повече нищо да не ви връхлита. Около нас половината деца са в болница с бронхити, било вирусно. Малък кошмар Sad

Ние със съня от 2 седмици сме на 2 дремки, като сутрин става в 7 и в 9:30 заспива до 12, после заспива в 15:30 и спи до 17 горе долу. Има дни,  в които не спи толкова много и дремките са 3 по 30 минути. Аз се водя по нея, видя ли я, че търка очи я слагам да спи. Ние също сме само с 2 заместени ядения, някак не бързам. Но тя през ноща се буди През час, ще ни съсипят тези зъби, та бутам цица През цялата нощ.

# 469
  • Мнения: 1 136
Брин, бързо оздравяване ви желая. Дано мине без сериозни състояния. Опит или не, като ти е болно детето все е гадно… 😞

Аз втори ден давам закуска и така се получава кърмене в 5:30-6, закуска в 8:30-9, обяд към 12:30-13ч и после сз се пада чак в 17ч заради дремките. Преди да заспи я кърмя. Като цяло се чудя с кърменето какво да правя през деня.

Иначе ние сега ходим всеки месец на преглед, но с баткото се падна точно локдаун и не бяхме стъпвали сигурно 6 месеца на преглед. Ваксините се забавиха и всичко. Щом така е преценил лекар, според мен е ок. То така или иначе при проблем пак се ходи.

# 470
  • Мнения: 1 183
Момичета, най-накрая смених личната на детето. Нямах търпение да се махнем от предната и целият медицински център, в който работи.

Разликата е от земята до небето. Вчера бяхме за първи път. Отдели супер много време на бебето. Измери й всичко (глава, гърди, ръст, тегло), преслушаш я, прегледа да я за сраствания, устичката, фонтанела, свод на ходила, захват на ръчичките, как стъпват крачетата, как сяда.

Попита ме до къде сме със захранването и как да продължа. Накрая забрави да ми даде направление за стерилна урина (аз също забравих) и по-късно ми се обади да ми каже, че е пуснала.

Не мога да повярвам на какви малки неща се радвам. Предната ЛЛ беше абсурдна, 90% от тези неща не ги е правила, дори имената на ваксините не ми е нанесла, само дати. Повърхностна работа. А да не говорим как все иска по телефона да те лекува и да не й висиш в кабинета.

Освен това при старата се смесваха болни и здрави, а при новата не.

# 471
# 472
  • Мнения: 293
Аз тотално се отказвам да се филмирам с тези интервали. Няма шанс да я държа толкова време будна…явно си е поспалива. Ляга в 19.30, става към 7. Издържа макс до 8.20, ляга и става към 9.15-20. После заспива към 11.15 и спи до 12.30- 1 без нещо. После заспива към 16 пак за около час. Чувства се добре явно като я слагам да спи през деня, просто я оставям и за 3 мин е заспала. Най-киселия ѝ интервал в последния през останалите си е Ок. И така оставаме на този вариант докато не си покаже друго.

# 473
  • Мнения: 1 136
То тези интервали са ориентировъчни за случаите, когато има проблем. Понякога дневния сън измества нощния и започват едни събуждания, будувания.. цирк. Само че някои дечица са си ок и с повече сън и нямат такива драми (блазе на майките им) 🤣 щом вс си е наред и аз не бих пипала 😀

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Моята спи по 12ч през нощта (пу-пу). Храня я в сънено/заспало състояние. Има един биберон късно вечер, понякога един през нощта и после един рано сутринта. Проспива си и трите хранения.

За сметка на това през деня не спи много. Понякога има сутрешна дрямка, но не всеки път. И следобед спи около 2 часа.
Изобщо не се съобразявам с никакви интервали. Водя се по нея. Като видя, че се вкисва, е ясно, че й се доспива и я приспивам.

# 475
  • Мнения: 1 193
Има деца сами си правят режим, сами си заспиват, сами преминават от 3 на 2 дремки и т.н. При други пък такива неща изобщо не важат. Спомням си че още от начало бях започнала да следя съня на моето човече, да се интересувам кога мога да му направя режим. После четох по групите майките да пишат, че нищо не следят и се водят по детето и си казах, да бе, много ясно че трябва да се водя по детето и всичко зарязах. Викам си ще робувам на часове и минути. И свекървата каза, че не съм добре с тези интервали 🤣 Такъв хаос стана всичко, че после 2 месеца едва оправих нещата. Моят син сам се научи да седи, пълзи и да се изправя, ама ето за съня има нужда от моята помощ и от режим. Не следя нещата до последната минута, но горе-долу да е съобразено с възрастта.

Особено пък откакто заспива самостоятелно, се родих. Беше кошмар това будене и кърмене по хиляда пъти.

И при нас заспиването за нощен сън беше трудно, и то отскоро, но откакто прочетох Гети и увеличих интервала си заспива за нула време. Слагам в кошарата и след 5 мин е заспал.

Най-важното е детето да се наспива, и родителите също, а пък как няма никакво значение.

# 476
  • Мнения: 1 136
Waterviolet, докато сме на тая тема, ще споделиш ли как разбираш, че детето е гладно нощем? 😀 ние от голям напредък пак сме крачка назад след последното боледуване. Сополите й пречат да спи нощем и се буди често, иска да суче. Понякога се оказва гладна, а аз не й давам, мислейки си, че търси успокоение. Снощи например от 22 до към 1:30 се будеше на 30мин до час да проплаква. В 1:30 вече реших да я накърмя и спа до 4. В 4 пак я кърмих. Понякога още в 22-23 я кърмя и спи до 2, после до 5, после до 6:30-7. Тоест си се буди на 2-3 часа като новородено 😀

Онази вечер излизах с приятелка и мъжа ми й даде АМ за “вечеря”. Спа от 20ч до 2:30 без да се буди, в 2:30 я кърмих и спа без да се буди до 6:30. Сега той казва, че според него или нямам кърма достатъчно, или не е “хранителна” и предлага да минаваме и ние на АМ. Малко ми е болно и се чудя какво да правя. Хем искам да я кърмя още, хем искам да спим нормално.

# 477
  • Мнения: 1 193
BMR в абсолютно същото положение бях и аз с храненето. В някакъв момент си пролича, че кърмата не му стига. Сега не знам за количество и качество (дали е хранителна), но през нощта се будеше на 2 часа да яде и явно не успяваше да хапне достатъчно, просто защото заспиваше. Сега с шишето си го изсмуква до последната капка и тогава заспива. При нас разликата е, че се буди като истерик, с голям рев, а не просто да проплаква, мрънка и т.н. И е почти по едно и също време 22-23 часа и 3 или 4 сутринта. През останалото време не гъква. И той е със сополи от два дни и съответно взе да се буди често, проплаква, премрънка, но пак заспива.

Минаването на АМ съвпадна с опитите за самостоятелно заспиване и да ти кажа всичко стана почти изведнъж. Спря да се буди по хиляда пъти или пък да будува посред нощ.

На мен също ми беше много мъчно. Първо беше АМ през нощта, после и вечер, защото час след кърмене изпадаше пак в истерия, една вечер дадохме АМ, и се успокои. И един ден започна  и за останалите дневни хранения да ме избутва и да не иска кърма. Бая си поревах. Не че не е поправимо, но колкото и да го мислех, нямаше смисъл от кърмата. Сигурно вече 3 седмици е на АМ и да ти кажа още ми е кофти. Сигурно е нормално.

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
waterviolet, нормално е.
И на мен ми беше мъчно като я отбих и аз си поревах малко. Но важното е, че бебетата са добре.
Моята с кърмата не наддаваше много. То не, че сега наддава кой знае колко, но поне виждам колко изяжда и мога да реагирам по някакъв начин - да й предложа да яде по-рано и то пълна порция, а не да си мисля, че е яла и да се успокоявам, че не е гладна. Защото моята е толкова злояда, че и нищо да не е яла пак няма да си поиска.

# 479
  • Мнения: 1 136
Бяхме на консултация сега с малката и попитах лекаря. Посъветва ме да вкарам вечеря. Мислих си, че е рано, но каза, че не е. Също ме посъветва да вкарам още 2 кърмения през деня. Каза вечеря към 18, 18:30 и после преди сън кърмене. Понеже буквално онзи ден вкарах закуска ме посъветва да махна СЗ засега - към 16 да давам нещо малко за хапване с пръсти+ кърма. Ще го пробвам това.

Като ви чета и от онази вечер като излизах ми просветна, че наистина може да не суче достатъчно и затова да се буди нощем. То и гърдите ми напоследък едни празнииии. Ужас направо. С баткото изобщо не сме имали такива драми. Той се будеше по часовник в 3 и после 6 и това е.

Общи условия

Активация на акаунт