Априлски мами 2022 - тема 2

  • 17 688
  • 758
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 293
Аз съм разколебана дали все пак да не взема нещо като обиколник за леглото. Бях си твърдо решена да спазвам препоръките за безопасен сън и в кошарата ѝ бяма нищо освен бухалчето Оли в долния край. Но тя се върти като пумпал и като стигне до някоя от преградите се чуква леко не го отразява, явно не я боли, но знам ли…и сега се чудя дали взе пак да не взема нещо🤔

# 451
  • Мнения: 1 452
Моята бебка е с обиколници и от първия ден 😄 Не виждам нищо страшно - в началото ги махнахме защото не мърдаше и нямаше смисъл, после ги сложихме и сега махнахме единия защото намира начин да ги сваля и да се крие с тях. Ще ги махна един по един, но според мен не е по-добре да се удря особено ако е постоянно. Зависи и какво е леглото, на моята бебка е дървено и въобще не съм се и замисляла да я оставя да се удря. Вече разбира и като ги махна не се бута в таблата да се удари. Преди когато не разбираше и не се пазеше нямаше как да я оставя без обиколници. Възможно най-тънките са и са плътно прилепнали към стените на леглото и няма опасност да се задуши например. Завързали сме ги здраво и сме ги залепили с тиксо (колкото и да е странно) Обаче вече като пораства намира начин да ги развърже и разлепи и ги махам един по един. Но се е научила да не се удря така че са си свършили работата 😉 Знам всички препоръки, но няма да си оставя детето да си блъска главата в дърво по сто пъти на ден?! Според мен препоръките са за сгъваемите кошари от плат където и без това няма къде да се удари и слагат едни големи обиколници като възглавници и наистина му отнемат от въздуха на детето. Има и такива хора....

# 452
  • Мнения: 1 136
Аз второ дете гледам без обиколници. Не сме купували изобщо, но не са ми и трябвали🤷🏼♀

DareAngel, ако купуваш обиколник сега гледай какъв е и как се закрепя. Деца на мои приятелки успяваха да ги натъпчат и да си правят стълбичка от тях, за да се покатерят. Нашите повечето още не могат, но до 2 месеца и това ще стане. Да се изправят, да се катерят.

Иначе препоръките са си препоръки независимо в каква кошара спи детето. В огромен процент от случаите няма да стане нищо. Нашите също така си мисля, че вече са големи и ще могат да се отдръпнат, ако забият глава в обиколника и не могат да дишат.

# 453
  • Мнения: 272
Взех пюре от риба на Plasmon,как да давам?😃
С друго зеленчуково пюре заедно ли или така дирекно?
И не става някаква реакция например като изпие и млякото си.нали?
Защото нали казват риба и млечни продукти могат да навредят..

# 454
  • Мнения: 293
Полoвината бурканче го смесваш със зеленчуково пюре. То става достатъчна порция за едно ядене и не давам мляко. А до следващото има доста време.


Взех пюре от риба на Plasmon,как да давам?😃
С друго зеленчуково пюре заедно ли или така дирекно?
И не става някаква реакция например като изпие и млякото си.нали?
Защото нали казват риба и млечни продукти могат да навредят..

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 10:23 от DareAngel

# 455
  • Мнения: 1 452
Момичета, извинявайте за оффтопика, но можете ли да ми препоръчате нефролог за мен, НЕ за бебка? Имам проблеми с бъбреците и днес пуснах урина, в която излезнаха бактерии, албумин, протеин, левкоцити и дори кръв в урината Scream Много съм притеснена и се чудя дали мога да отида някъде събота и неделя за преглед? За София става въпрос, ако някой знае ще съм ви много благодарна Hug

# 456
  • Мнения: 1 424
Уинтърче, за спешен преглед Тоуда или Здравето, аз не бих отишла на друго място събота и неделя.

# 457
  • Мнения: 1 136
Уинтър, бързо оправяне ти пожелавам. Отиди на преглед да си спокойна.

Как сте вие иначе? Напоследък затишие. Ние пак го закъсахме със съня. Сополиви сме с поредния градински вирус. Пробиват две зъбчета наведнъж, а и май е в скок на растежа, защото точно се научи да пълзи като ранен войник 😀 нощем се буди, пуфти, върти се. Нещо страшно. Баткото не е на градина, заради вируса и ми се натрупа много умора, но пък е хубаво да сме си заедно. Беше започнало да ми доскучава само с бебето. Пекохме коледни сладки, извадихме елхата, правихме гирлянди от гланцово блокче, картичка коледна. Въобще сме го обърнали на работилница 🤣

# 458
  • Мнения: 272
И нашто батко е вкъщи от 1 седмица, кяшля.Засега бебка е добре поне.Пробиха и две зъбчета, но май още ще има. Сигурно затова и при нас е проблем съня.Вечерта си спеше сама, сега иска люшкане пак.Ръцете си не усещам вече 😳😒
И тя се научи да пълзи, ноо без да си вдига дупето и корема 😃като змия е и е много бърза..Сега немога и за миг да я оставя, защото все отива на неподходящи места, а не иска и в кошарата си да стои...
Баткото не пълзеше и май беше по-лесно 🤣

# 459
  • Мнения: 293
На Ема ѝ избиха двата долни зъба, но определено я мъчат и другите. За момента помагат Камилия и гръцкото Mundisal.
Не мога да кажа, че пълзи по-скоро е като ранена антилопа😂🤪 но успешно се придвижва към желаната цел с търкаляне и избутване.
Има заместени 3 хранения и е захранена с почти всичко, даже от януари мисля да я запиша на кухня. Но нещо не мога да се оправя с храненето, защото в момента първото и последното хранене е с АМ. Обаче тя става към 7, следователно закуската идва към 10-11, обядът в 2, а СЗ чак към 5 и едва я удържам до 19.00. Така интервала между двете хранения е доста къс и не знам как да ги разпределя и дали да не махна сутрешното АМ и като стане директно да ѝ дам закуска.
Другото са дневните дремки. След като стане около 7 едва издържа до 9. После пак няма и 2.30 часа и пак ѝ се доспива. В момента ми се вижда невъзможно да мине на 2 дремки, както е по ориентировъчните интервали. Освен това понякога се буди през нощта и като се събуди напълно ѝ давам мляко, защото си е гладна.
Иначе бяхме на коледна фотосесия, много добрв се получи. Много коледни подаръци, повечето са за по-големи дечица, но нея в момента я вълнуват всичко, което може да си набута в устата😂🥴та ги взех в перспектива. Днес и до Панаира книгата отидохме и взех доста интересни книжки, определено проявява интерес, особено към рези с капачетата, научи се сама да си ги отваря.
Може да прави боц и обожава уши….включително така заспива като си хваща ушите само се надявам да не клепнат😂🤔

# 460
  • Мнения: 831
Моята изведнъж започна да пълзи и то бързо. Буквално се случи от днес за утре.. Не мога да повярвам.. Нали уж беше от по-мързеливичките, не го бях планирала да се случи сега 😂 Brin, твоята как е, нали и тя беше ленивичка в началото май?
И при нас има лека регресия на нощния сън, буди се и будува около 1 час, като си лежи в кошарата и кротува. Няма как да няма, водят я най-силна регресията в 8-ми месец заради новото умение пълзене.
Моята ляга рнао и става рано, което ме устройва. Пие ам рано сутринта към 6.30, после попара към 9.00 и след попарата ляга за първа дрямка. Интервалите ни са 3.00-3.30-4.00 като аз й ги насилих да са такива, имаше период на свикване около седмица да свикне и вече над месец и нещо е с този режим.
 Dare angel, от 7 до 10 как издържа само на Ам? Моята като пие Ам и след 2 часа е гладна. Гледай като й дадеш Ам в 7.00 да я измориш едно хубаво, за да огладнее и да можеш в 9.00 да дадеш закуска. Така обядът ще ти дойде 12.30. Поне при нас е така, като аз давам дори след сутришната първа дрямка и плодово пюре 50-60 фрама, за да засити и да обядва към 12.30 макс 13.00
И моята започна да дава боц. Като я пита къде е еди какво си или еди коя си играчка и веднага гледа към нещото. Друга мания й е лампата, да я включва и изключва.
Бързо оздравяване на всички болни!

# 461
  • Мнения: 293
Ами като става в 7, най-късно 9 без нещо е заспала и 40 мин да спи (днес откара почти 2 часа🤪😳) то става 10. Опитах да я държа повече будна, но рядко ми се получава нищо не я успокоява и само като усети леглото и биберона и е заспала.

# 462
  • Мнения: 1 192
DareAngel и моят син е така. Вече месец се борим да удължим сутрешният интервал на 3 часа. От около седмица се получава, но ето вчера на 2рия час заспа 🤷♀ Другите 2 са по около 3:30 и там рядко да заспи по-рано.

Гети общо будуване 10:30 не ли много за възрастта 🤔 Аз нещо не мога да се оправя с последния интервал. Не мога да преценя колко дълъг трябва да е, за да му е добре. Много се превъзбужда и трудно се успокоява. Пробвахме всякакви ритуали преди сън, нищо не го успокоява, като хипер активен е, всичко го превъзбужда, баня, четене на книжка, носене на ръце…

Иначе вече заспива сам, но е голямо мятане из леглото докато заспи и изглежда нервен. А може това да е неговият начин да заспи. Знам ли. Буди се 1-2 пъти за ядене, не знам до кога ще продължава това, иначе се буди, давам му бутилката, аз си лягам и припадам, той обикновено като я изпие и веднага заспива. Нощният му сън е от 19:30-20:00 до към 6:30-7 часа. През деня понякога издържа дори по 4 часа без ядене, но предполагам защото и през нощта се храни. Днес в 7:30 АМ и после чак в 11:30 обядва. В 15:30 следобедна и в 18 вечеря. Друг път 9-10 има закуска. Качил е 600 гр от предния преглед, но вече не се кърмим. И по-добре, защото се будеше през час да иска гърда. И почна да ме хапе, долу почти едновременно избиха 2 зъба, горе ги чакам всеки момент.

# 463
  • Мнения: 272
Тези зъби при нас по различен ред се появиха 😃След 5ия месеца и поникнаха две отдолу. После вместо отгоре пак се появи долу едно зъбче, сега едно проби и горе вече. Значи има 3 отдолу и 1 зъбче горе 😁😁

Вие ходите ли всеки месец на консултация??
Защото нашият лекар, по точно сестрата,  последния път като бяхме ми каза, че вече може през 3 месеца да отиваме.Нямало смисъл там при болни хора да стоим, ако няма някякъв проблем.Иначе вярно от една страна,много хора има там винаги...Но незнам и малко странно ми прозвуча..

# 464
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Брин защо ще отбиваш малката и минавате само на АМ?
Наложи ми се да приемам лекарства за неопределен период, които не ми беше много ясно дали са съвместими с кърменето. Единият лекар каза, че мога да кърмя, АГ пък ми каза по-добре да спирам да кърмя... Отделно предстоеше грипния сезон с двама ученици вкъщи и не се виждах с месеци да не мога да пия лекарства. Реших, че ще ми е по-спокойно, ако спра да кърмя. А и малката не беше много-много по кърменето и кърмата постепенно започна да намалява.

По отношение на говоренето - моята казва "тата'' и ''ньень''. Но най-вече предочита да наддава бойни викове.

Моята е дребосък (7кг) и все още си ползваме зимния кош за новородено (дават го до 9 кг). Не й пречи, че не е седнала, защото през повечето време спи в количката. Но сега като навърши 8 месеца смятам вече да го сменям със седалката. Не ми се иска, защото ще съвпадне точно със зимния период, но тя вече започва да го израства и нямам избор.

Миналата седмица водихме децата на коледна фотосесия при нашия си фотограф. Аз съм му голям фен и ходим при него от 2015г. Винаги съм оставала много доволна от коледните фотосесии, защото много добре си изпипват декора - много шарен, джиджан, с богат реквизит и всичко в стил подходящ за деца. Разбра се и снимките са супер. Но тази година декорът не беше особено детски, явно са решили този път да е по-универсален (за деца и за възрастни), което вече не ми допада. Почти никакъв реквизит. Сега си чакам снимките и дано поне те да се получат добре. Засега необработените снимки ми харесват, ще видим как ще са след обработката. Иначе Малечка се държеше много добре на снимките, нито рева нито се вкисна. Даже имаме снимки с усмивки.

В момента имаме само две заместени хранения (зел. пюре за обяд и безглутенова каша с плод за вечеря). Сега се чудя кое да е следващото - закуска или вечеря (и да изместя кашата за СЗ). Още не съм въвела глутена. Смятам да го направя при навършени 8 месеца.

Все още няма зъби. Но на големите зъбчетата им пробиха късничко, така че не очаквам при нея да е по-различно.

Гети, бебка вече седи. Не е много стабилна, винаги се подпира на ръце и не е съвсем изправена, но седи самостоятелно. От няколко дена започна и да пълзи. Бавничко и определено не е спец, но се научи като си вдигне едната ръка да пази равновесие и да си прехвърля тежестта. Преди при вдигане на ръката губеше равновесие и си забиваше главата в матрака. За бързо придвижване предпочита да се търкаля. Ортопедът ми каза да не й помагам нито за сядане (с подпиране, с възглавници), нито за прохождане (с проходилка), защото каквато е кашкавалена, трябва сама да се бори, за да си направи мускулчета. Иначе е много подвижна и прави много странни пози, като някаква бебешка йога. Тия крака ги няма за нищо, постоянно прави разни шпагати и изобщо нещо краката само й се пречкат да се върти във всички посоки.

Бахар, не я водя всеки месец на консултации. Педиатърката не я иска, защото има много болни. Ние взимаме мерките, които ни иска, и й ги пращаме по Вайбър.

И сега да се оплача - баткото донесе някакъв вирус от училище. Направи бронхит и зарази и бебето. Сега и бебка е с бронхиолит и е на инхалации с Вентолин и Пулмикорт. Биха й и инжекция Урбазон, че правеше спазми от кашлицата. Отделно й изолираха Мораксела в носния секрет, та е и на антибиотик Sad. За капак и каката се разкашля. Та от няколко дни обикаляме по болници. Педиатърката искаше да направим рентген на белия дроб на бебка, също предложи да ни приемат в болница. Аз отказах и двете - караме на домашно лечение, ходим на прегледи през ден през два и всеки ден се чуваме по телефона с педиатърката.

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 03:17 от Brin de muguet

Общи условия

Активация на акаунт