НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 8

  • 18 201
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 194
Аз бях много отворена за идеята децата да тръгват на ясла, но днес някакви майки направиха група във Фейсбук и реално като осъзнах колко наближава, сърчицето ми започва да се свива. Ако имам правилната информация за групата, в която сме - госпожите много ми ги нахвалиха, обаче въпреки това самия факт, че дечицата вече порастнаха силно ме натъжава.
Много, много се надявам да се адаптират лесно и да не се разкъсва дълго майчиното ми сърце. Те ще са и едни от най-малките.
Отделно и родителската среща ще е на дата, на която планът ми беше да сме във Варна, та се чудя да си проваля плана или да пропусна родителската. Там май съм чувала, че освен да искат пари, друго кой знае колко съществено не се случва май.

П.С. Абе от няма и седмица насам Петър страшно се е променил. Някак рязко се е отворил и е започнал да става много щур. Преди сестра му всичко му взимаше, тя измисляше щуротиите, а той повтаряше, а сега не мога да си позная детето. Чуди се само каква глупост да измисли, ходи дърпа играчки, кара се на другите деца по площадките да не пипат съоръженията те Rolling Eyes, изобщооооо не мога да го позная Thinking всички бяха набедили, че сестра му ще е дивата, а той агнето, ама рязко започна да им променя мнението.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 511
Пропусни я, ще разбереш после какво се иска от майките.
Аз лично не бих си нарушила почивката заради родителска среща.
Обикновено винаги ходя, но не е нещо, което няма как да не научиш после. При мен е повече заради жаждата ми за контрол.

И моите дивачки тръгват, живот и здраве, но на 12 октомври. Преди това ще ходим в яслата да си играят, но някак си подсъзнателно избягвам този момент.
Хем ми се иска, хем ми се къса сърцето.

Има дни, в които искам още на следващия да ги пратя на ясла, ама.... Милите душички.
Единствено мен ме притеснява това, че Диана е много бойна. В кооператива на Вики като са много бързо се интегрира, играе с децата и няма проблеми, но на нашата площадка има две, които буквално плачат само като я видят - тя от любов ли от какво, отива прегръща и хапе. На едно даже кръв пусна Sad Много хапе, всъщност, и сестра си (която й отвръща с щипане) и ме притеснява в детската докато се научи на малко по-кротко взаимодействие с другите, какво ще е.

В тези моменти ми се иска да ги пускам в кооператива и грам да не ги мисля, ама.... туй то.

# 77
  • Мнения: 528
Не си разваляй плановете на родителската среща не се случва нищо като цяло. Всичко, което те интересува може да го обсъдиш и в друг ден.
С нетърпение чакам да пусна малката, но и много ме е страх, защото най-вероятно много ще реве. Каката рева 2 месеца. Пък сега и таткото ще я кара и ще ми е още по притеснително, защото няма да я виждам.
Аз мисля първата седмица само по 2 часа да я карам, следващата до обяд и по следващата цял ден. Мисля, че няма да направят проблем, каката първата седмица я пуснах до обяд и следващата вече цял ден и много ревеше сутринта и като ходих да я взимам като ме види почваше.

# 78
  • Мнения: 2 745
Аз вече нямам търпение да тръгва. Постоянно сме заедно и с мен само хленчи и се тръшка, ако се случи да е с баща си сам или за малко с баба си е съвсем различно дете. И вече наистина имаме нужда от въздух и пространство далече един от друг

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Мерси за пожеланията, момичета. Heart

Маргаритка, ще пробваме с колектор, но се оказа, че трябва да пуснем изследванията една седмица преди яслата, затова още не съм пробвала. Иначе дори да го търпи, си мисля, че много трудно ще съберем, защото той постоянно се чекне и катери някъде и не знам как ще се задържи това нещо. 🤷

При нас адаптацията ще бъде според Борко.  Разбрахме се с госпожите, че ако плаче, ще си го вземем след час, но ако не плаче - може да стои и до обяд още първия ден. Казаха, че доста деца напоследък се адаптират много бързо, понеже им харесва в детската. Съответно ще се чуваме по телефона през час да казват какво е положението. На Борко много му харесаха стаите и играчките, но ще видим как ще е без мен.
Това, което ме притеснява най-много е, че той не е свикнал на толкова динамична среда. Няколко деца да щуреят покрай него и да няма никаква тишина за секунда.. мисля си, че в някакъв момент ще му дойде в повече и ще иска да се скрие някъде. На детски кът не е имало проблем, но сме ходили за по 1 час максимум. При по-дълъг престой на гости сред други деца, макар само 1-2, винаги е имало драма и е ставал много много крив. В такива моменти сме се усамотявали двамата в някоя стая и така се успокоява. Но сега няма да има тази възможност. Sweat
Иначе хубавото е, че ще може да си вземе мечето за сън и да си го гушка. Поне това ще му действа успокояващо.

# 80
  • Мнения: 376
Ние го пуснахме на 1 г. и 6 м. на ясла. Аз не бях особено притеснена, опитвах се поне, макар че в началото ми се искаше постоянно да им звъня да чуя как е, звънках по 1 път на ден първата седмица, за мое си спокойствие. Определено трябваше повече от месец, дори и два, за да се адаптира и най-вече да започне да спи. Сега можем спокойно да кажем, че това беше едно много добро решение, за което изобщо не съжаляваме. Донесе само позитиви за детето, както и за нас, защото вече беше много сложно с дете и работа (хоум офис).
Тези дни си говорихме точно, че ако трябваше сега да го пускаме тепърва, щеше да е доста по-трудно, защото вече разбира много повече неща и колкото по-големи, толкова по-трудна раздяла и за двете страни. Поне така разсъждавахме ние.

Успех на всички тръгващи скоро и най-вече да попаднете на грижовен персонал!

# 81
  • Мнения: 3 045
Болни сме и най-вече аз. Коксаки вирус. По-ужакяващо чудо не бях преживявала.
Децата го минаха сравнително леко, но не питайте за мен.
Този вирус се характеризира с достигане на температурата до 39-40 гр. Децата я вдигнаха, но аз едвам не умрях. Сега ръцете и краката ми са подути, целите в обрив. Нито мога да си стъпя на краката, нито мога да правя нещо с ръцете. А как сърби - идва ти да си скъсаш кожата.
Ужас! Ковида даже лично за мен беше по-лек.
Дезата минаха без обрив.
Познайте откъде е този вирус - от градината, естествено.
За децата не е чак толкова страшен, но за възрастен....
А не може и да се яде, защото гърлото наподобява на ангина..
Също като шарката. Възрастен пипне ли я е ад.

# 82
  • Мнения: 1 019
Леле, ужасно звучи този вирус.
За събирането на урина при нас най-успешно е да го съблека гол в банята и да пусна водата от чешмата. Чакам минута две обикновено. Това е сутрин след сън, защото през деня пишка по-малко като цяло.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Helinor, ужасно звучи Fearful Дано се оправяте скоро!

Apricity, аз лично се изумявам на хората, които успяват да работят от вкъщи с малки деца. Вие доста сте издържали. Моя мъж си нае офис, още когато Борко стана на 9м, за да може да свърши някаква работа. Аз онзи ден се пробвах да поръчам нещо и малкия едва не унищожи лаптопа. Flushed

# 84
  • Мнения: 376
Helinor17, бързо възстановяване! Звучи наистина доста сериозно и неприятно... Дори не бях чувала за такъв вирус, но то из детските колективи какво ли не се среща...

Ние дори open home office си правим понякога, смея да кажа, че малкият проявява разбиране към нас в по-голямата част от времето. Но това са единични дни, със сигурност не е за всеки ден. Ние изкарахме, хм... поне 4-5 месеца (разбира се, беше и по-малък) и двамата работа от вкъщи. Имаше спокойни дни, но имаше и пълна лудница. Все още си спомням как сутрините си имаше като ритуал и сядаше на един стол до прозореца и над половин час си гледаше навън - коли, хора, движение... От време на време че викаше да ми покаже нещо Grinning Като се замисля и до сега обича да гледа навън и прекарва сам така някакво време. Има дни, в което си мисля, че вероятно бихме смогвали и с него вкъщи... но бързо размислям.

# 85
  • Мнения: 229
Болни сме и най-вече аз. Коксаки вирус. По-ужакяващо чудо не бях преживявала.
Децата го минаха сравнително леко, но не питайте за мен.
Този вирус се характеризира с достигане на температурата до 39-40 гр. Децата я вдигнаха, но аз едвам не умрях. Сега ръцете и краката ми са подути, целите в обрив. Нито мога да си стъпя на краката, нито мога да правя нещо с ръцете. А как сърби - идва ти да си скъсаш кожата.
Ужас! Ковида даже лично за мен беше по-лек.
Дезата минаха без обрив.
Познайте откъде е този вирус - от градината, естествено.
За децата не е чак толкова страшен, но за възрастен....
А не може и да се яде, защото гърлото наподобява на ангина..
Също като шарката. Възрастен пипне ли я е ад.

  Бързо възстановяване!
  И Мони е с коксаки вирус и херпангина, но ние стигнахме до болница, повръщаше антибиотик, лекарства, не искаше и вода да пие,камо ли да яде.От вчера следобед сме на система, но снощи я свалиха в 4 сутринта,защото ръчичката и до лакътя  се беше подула и е с компрес. Сутринта ни събудиха в 6,30 да и сложат нов абокат и пак пуснаха системата. Сега поне си доспива,дето почти цяла вечер се тръшка и дето я събудиха сутринта.
  По темата с яслата- трябва да съм на родителска среща на 2,9, но ще пратя таткото да види какво е.Мисля да я пусна малко след като направи две годинки да видим ще се адаптира ли или не и без това имам 53 дена отпуска да взимам, а на работа хич не ми се връща.
  С памперса сме до кривата круша,не ще и не ще да стои в гърнето и както сега се разболя ще го отлагам още явно.

# 86
  • Мнения: 1 042
Ех, изпуснала съм ви. Благодаря за темата.
Съжалявам за корсакито. Аз също го изкарах миналата седмица. Само че при мен от паднал имунитет. Хлапето мъкне какво ли не от яслата, познайте кой е най- зле - аз. 😀 То не бяха мораксели, стрептококи, пневмококи. Той ги минава за три дена, пряко сили пет, аз се влача буквално със седмици. Последният път след две седмици пневмококи, вдигнах почти 40 градуса, след което на другия ден се събудих с обривите. 😂 Аааааайде още седмица корсаки. Трагедия. 😀 Нямам месец без антибиотик аз самата, откакто е тръгнал на ясла, детето все още не е пило (за щастие). Толкоз антибиотик не съм пила за последните 10 години. Хомеопатията не работи при мен. 🫤
Та Хелинор, стискам палци бързо да минава. За обривите препоръчвам ригенома, на мен много ми помогна за утихването им.

# 87
  • Мнения: 511
Здравейте мами.
Бързо възстановяване  Хелинор
Като ви слушам че децата боледуват много ще се замисля дали да ходи на детска градина догодина .
Сигурно ще си го гледам аз.
Може да го пусна направо предучилищна.
След това 1 клас.
Той не ми боледува.
Здрав е даже и не кашля.
Бъдете живи и здрави.

# 88
  • Мнения: 1 042
Танче, всеки прави, каквото работи за него. Ако това си е окей за теб, действай си. Но
пиша само за да вмъкна, че ако си мислиш, че ще избягаш от боледуването, като си задържиш детето вкъщи - в грешка си. Просто като си пуснеш детето в предучилищната, ще почне да боледува тогава, защото до този момент няма да се е срещало с бактериите, с които повечето деца са се сблъскали още в детската градина. Имунитет се гради именно така за съжаление. Разбира се, може да си дива късметлийка с дете, здраво като бик, и в действителност да не боледува изобщо.
Аз бях същата, викам си ми той не ми е боледувал изобщо с изключение на два пъти стомашен вирус, значи сто процента ще издържи на градинските бацили. Нищо подобно. Да, кара ги сравнително леко на фона на другите дечица (без бронхиолити и пневмонии), но си ги кара - няма начин. Та вече не си правя илюзии, радвам се, че все пак прави там някакъв имунитет, пък явно и аз покрай него имам нужда да опресня имунитета от преди 20 години. 😀

# 89
  • Мнения: 1 938
Подкрепям напълно мнението на Misery, но пък го има и другия момент, че едно малко дете, както аз пуснах Марти на ясла на 1 г и 2 месеца е много по-трудно да се гледа (поне така мисля), когато се разболее. Имам предвид това, че не може да си каже, да се оплача и е много трудно да го излъжем да пие нещо, което е решило, че не иска.
Но е факт, че на каквато и възраст да са децата ни, ще ни е жално да ги гледаме болни.
По темата за яслата и градината, си имам мнение, което няма общо с боледуването и мисля съм го споделяла вече.
Относно "бабините илачи", мога да споделя какво правих сега, когато Марти беше болен.
За смъкването на температурата разбивах белтък на яйце, мажех стъпалата и слагах чорап.
За кашлицата мажех гръбчето (без гръбнака) с мед преди сън. По принцип се слага отгоре вестник и така се облича тениската, но Марти не търпеше вестника.
За хремата след промиване на нослето му капвах сребърна вода.
Който не е запознат, да прочета за това вълшебство сребърна вода. Бях забравила, но мога да кажа, че много му помогна.
Пожелавам бързо оздравяване на всички, които са болни и дано децата ни не боледуват сериозно.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 14:16 от m-angel

Общи условия

Активация на акаунт