Усещате ли магнитните бури?

  • 8 757
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 490
От снощи като се започна, още ме държи. Кръвно, сърцето ми прескача. Не мога да се понасям. Сега погледнах и се оказа, че имало магнитни бури и то не за подценяване.
Няма такова нещо- няма и нямаше:
https://pagmag.ngic.bg/
https://www.swpc.noaa.gov/products/geospace-geomagnetic-activity-plot
https://geomag.bgs.ac.uk/education/current_activity.html

Не си търсете причини да не ходите на лекар Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 яну 2025, 13:13 от petiaivanov

# 76
  • Мнения: 6 659
Имаше.
https://www.standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/do-dni-udryat- … -buri-586260.html
Вярвайте ми, не съм за лекар. Следя си редовно състоянието. Кръвното спадна, сърцето още ми се прави на интересно. Blush
А и Боби Лазаров каза сутринта, че е имало магнитни бури и има големи колебания в нивата на атмосферното налягане.

Последна редакция: нд, 26 яну 2025, 14:25 от #RAngelova

# 77
  • Мнения: 14 490
Имаше.
https://www.standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/do-dni-udryat- … -buri-586260.html
Вярвайте ми, не съм за лекар. Следя си редовно състоянието. Кръвното спадна, сърцето още ми се прави на интересно. Blush
А и Боби Лазаров каза сутринта, че е имало магнитни бури и има големи колебания в нивата на атмосферното налягане.
Тук не можеш да ме убедиш-баш по моята част е Simple Smile
Няма как да имаш геомагнитна буря при такива скорости и такова динамично налягане на слънчевия вятър, няма как да имаш буря при такива стойности на Dst индекса  и при при  индекс Kp<5.5. Цитирах ти местата, където се определят тези неща (включително и България, която дава данни на световните мрежи), а какво е казал някой си Боби, няма никакво значение. Той може и някакви прогнози да гледа, но те обикновено са много неточни. Това е така, защото като движещото се Слънце "изригне", не е ясно баш накъде в Космоса ще започне да се движи тази плазма и  дали ще достигне Земята, за да смути нейното магнитно поле, така че смущението да достигне ниво "буря".

За колебанията в стойностите на атмосферното налягане може, но за другото абсурд. И аз усещам промените в атмосферното налягане.
Скрит текст:
Боби Лазаров кой е (знам, кой е) , как си позволява и откъде си ги измисля? Сега дали ще излезе да се извини на зрителите?! Опазил го Господ, на тях сензации им дай....

# 78
  • Мнения: X
Усещам ги. Събирам границите.

# 79
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 661
Освен магнитни бури има и т.нар резонанс на Шуман, че и парад на планетите. Много мощно започна тази година

# 80
  • Мнения: 14 490
Освен магнитни бури има и т.нар резонанс на Шуман, че и парад на планетите. Много мощно започна тази година
Шумановият резонанс си глобално, обичайно и ежедневно явление, свързано с активността на мълниите.
Прави ми впечатление, че повечето хора до преди 30 години не бяха чували за тези неща и знаеха от какво вдигат кръвно и им бучат ушите, а днес повечето са чувствителни към тези неща и са абсолютно наясно, че не е от фактори, които са свързани със самите тях и начинът им на живот.

# 81
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 661
Aми не е така, баба ми редовно отдаваше неразположенията си на магнитни бури, преди повече от 30 г.

# 82
# 83
  • Мнения: 14 490
Какво е станало днес? Това не е буря, а още повече е прогноза, изчислена по данни за параметрите на слънчевия вятър, а не по реални смущения на магнитното поле, измерени на земята.
Между прогноза и реалност в този случай има бая разлика.
Реалността-пак от същия институт казва, че има едно кратко смущение, което е траяло около 2 часа:
https://pagmag.ngic.bg/

# 84
  • Мнения: 6 659
Силна слънчева буря се насочи към Земята
https://it.dir.bg/nauka/silna-slancheva-burya-se-nasochi-kam-zemyata

# 85
  • София
  • Мнения: 8 817
Усещам ги с ужасна мигрена, някой път продължава с дни.

# 86
  • Мнения: 1 729
Незнам от какво беше, но снощи стана нещо много странно. 2-ри Юни
Страдам от болест на нервна почва, която е овладяна. Пия хапчета все още. (тези неща се лекуват с години)
Снощи ми примала леко, излезнах от банята, стана време за легло.. Легнах си в леглото и сякаш слушах някакви неадекватни гласове в главата ми, но се говореше едно и също/повтаряне?? Какво подяволите? Опитвах се със зор да игнорирам. Заспах. През нощта се събудих да пия вода около 3:30 - 4 АМ и отново се започна същото, но по-леко ... този път успях по-лесо да заспя.

По-предният ден за много кратко и леко ми случи нещо подобно но през деня. Не бях се махала от лаптопа нз колко часа, защото работех над проект и си мислех, че е преумора. Но след това което ми се случи снощи, при положение, че си бях в почивка незнам. *но направих и разходка през деня навън.

До сега не съм обръщала внимание на магнитни бури и прочие, но миналите дни май Ники Василковски спомена нещо такова преди прогнозата за времето, че щяло да има някаква доста мощна?

Възможни ли са подобни реакци? Сигурно всичко е индивидуално разбира се .

# 87
  • Мнения: 5 302
Ние вкупом от два дни, вкъщи всички сме с главоболие. Аз го владея с обезболяващи хапчета, мъжът ми е упорит и “аз не пия отрови!”. При него е с гадене.
И при двама ни е тъпа болка в челото, при мен отива към цялата глава и пулсира.
Вчера писах с моя приятелка в България и тя ми каза същото - ужасно главоболие.

Казаха, че няколко дни ще има много силни слънчеви изригвания.

# 88
  • Мнения: 1 729
Ох, ще игнорирам този факт, защото лошите мисли не ми докарват хубави неща Simple Smile
Дано преминат бързо тези неща ... и бури, и всичко ...

# 89
  • Мнения: 6 659
Лошите ви мисли нямат нищо общо с магнитните бури.

Общи условия

Активация на акаунт