Семейството ми не ме търси.

  • 5 122
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 372


майка ти не допуска ли създаване на твое бъдещо семейство със съпруг и деца?
Възможно е. Има родители, които искат децата им, каквато и възраст да са достигнали, да останат зависими от тях (например емоционално), за да се чувстват самите те нужни и значими.
Иначе, да, прави впечатление, че авторката говори за роднините като за семейство, сякаш не прави разлика между едното и другото.

# 61
  • Мнения: 9
Да веднъж карахме цяла седмица на чешмяна вода! Няма нищо, кой знае колко невероятно! Има хора в България които, ако ви разкажа как мизерстват..
Ама нали сития на гладния не вярва..
И защо темата ми да е фалшива?
Пари ли ви искам какво? Защо да ви лъжа?
А Нарцѝса е изключително злобна!
Изобщо не е разбрала темата ми за какво е!
КЪДЕ и КОГА, съм казала че с майка ми, сме искали пари от роднини?
Казах че искам да бъда, близка с роднините си, че искам да се обичаме, търсим и уважаваме!

Но явно трябва да приема, че и от двете страни на родата, на майка ми, и баща ми, мен не ме имат за човек, освен ако не съм някоя супер богаташка.
Този роднина е беден, онзи е богат за това с него ще сме си "гъсти"!
За съжаление някои хора, така разсъждават!
Аз НЕ ИСКАМ пари от никой, нито някой да ме дондурка! Работя, взимам заплата. Искаме да имаме хубави семейни отношения!

# 62
  • Мнения: X
Добре, ти какво очакваш от братовчедите си? Да се интересуват какво имаш за ядене ли? Как ще знам, че някой има нужда от помощ, ако той сам не каже? А и вие не си общувате често.

Хем да сте близки, ама ако може да ти предлагат и непоискана помощ.

Приеми, че отношенията между хората не са идеални. Създай си кръг от приятели, някой ден и свое семейство. Не отговори на колко си.

# 63
  • София
  • Мнения: 35 332
Искаш, ама няма. Приеми го.

# 64
  • Мнения: 7 031
Защо искаш отношения с хора, които не те ценят и които ще се сетят за теб само ако забогатееш или се хванеш с богат мъж? Защото така трябва според майка ти?

# 65
  • Мнения: 12 933
...
На практика имам 6 първи братовчеда, но никой никога не ме търси.
Чувствам се изключена от цялото семейство. Мама понякога плаче и ми казва: Аз като умра, какво ще стане с теб?
Тежко ми е да приема, че при толкова кръвни роднини, аз съм сам сама. Не искам пари от никого. Независима съм. Боли ме че нямам семейство зад гърба си.
Ти си направила, каквото е трябвало: потърсила си ги.
Опознала си ги - не струват. Това е, обръщай страницата и си живей живота.

Пишеш, че имаш много приятели - някои хора пък приятели нямат. Нищо не е идеално в този живот.

Какво толкова може да стане с теб, като умре майка ти? Ще ти е тъжно, но така е с всички. Това са естествени неща. Ще си живееш, както до онзи момент, само че без нея. След като имаш работа и приятели, ще можеш да си продължиш пътя, както намериш за добре.

Само да вметна: имам двама първи братовчеди, не ме търсят. И аз не ги търся. Не мисля, че е лошо или хубаво, просто сме се разминали.

# 66
  • Мнения: 1 281
Oф,честно, .дразня се вече. Ти харесваш ли тия хора? За какво са ти? и тази настройка на жертва "аз не съм човек", "бедни сме", няма да те доведе до нищо хубаво

# 67
  • Мнения: 5 372
Защо искаш отношения с хора, които не те ценят и които ще се сетят за теб само ако забогатееш или се хванеш с богат мъж? Защото така трябва според майка ти?
Авторката май не иска да отговори на тези въпроси.

# 68
  • Мнения: 7 031
Ако авторката цели да се изкара жертва и да получи съчувствие, най-добре да поиска ключ на темата. Ако иска някаква помощ, няма да е зле да отговори на въпросите ни.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 039
За да има отхвърляне от роднините трябва да има причина. Аз съм от обратната страна на барикадата, преди време баба ми ме натискаше да общувам с една братовчедка която щяла да остане сам- самичка. Пробвах това общуване, но не се получи химията между нас. Години пробвах и всеки път след тези проби се чувствах уморена. Преди 3 години спрях да инициирам срещи и общуване, сега само поздравявам за рождения ден.

Организирам програма забавления, говоря, общувам, опитвам някакво сближаване- отсреща никаква реакция. Усмихване и кратки отговори " да", " не","добре". Не става така. Много е трудно намирането на тема за разговор с човек, с който нямате никакви общи интереси. Единственото общо е кръвната връзка.  Сега ми е сърдита, че съм спряла да я търся. Ще го преживея.

# 70
  • Мнения: 9
На майка ми и е болно, че братовчедите ми са толкова материално настроени. И нямат интерес да поддържаме връзка.
Казва ми вие сте една кръв, трябва да сте си близки. Старай се. Утре други ден, ще останеш самичка. Нямаш си брат, нито сестра. Приятелите, мъжете, идват и си отиват. Роднините са завинаги. Не става въпрос те да ме издържат или нещо такова. Просто да ми бъдат някаква опора в живота.

# 71
  • Мнения: 7 031
С други думи - майка ти ти вкарва тези глупости в главата. А ти какво мислиш по въпроса? Смяташ ли се за толкова смотана, че ако останеш сама, няма да се справиш? Не си ли на мнение, че един ден основна опора в живота ти ще бъдат мъжът ти и детето/децата ти?

# 72
  • София
  • Мнения: 2 428
Ако ти не си си опора, няма кой. Какво значи нямаш брат или сестра? И да имаше и те да са на другия край на света и я се виждате на няколко годину, я не? Трябва да се научиш да разчиташ на себе си.

Как може да искаш да поддържаш връзка с роднините, след като си видяла какви са? Те няма да се променят.

“Трябва да сте близки” - не трябва, такива неща не стават на сила.
 
Всички разбираме “проблема ти”, но не разбираме явно какво искаш от нас.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 214
Глупости. Не може да разчиташ на неособено близки хора да ти бъдат опора (каквото и да се има предвид с това), особено ако са и некачествени духовно, както ги описваш. Не е задължително, Ако и да сте "една кръв". И това не е от сега, класически произведения по темата колкото щеш.

А аз на африканчетата вярвам, но на сЕдмицата на чешмяна вода не, точно защото не сме в Африка и не мога да си представя майка да гледа детето ѝ да гладува, при положение, че може да направи нещо (не е настанал повсеместен глад и мор, все пак, може да се намери поне еднократна помощ). Но хайде, да приемем, че това е някакво преувеличение за ефект.

# 74
  • Мнения: X
Майка ти те настройва зле. Не знам на колко си, но е време да започнеш да мислиш с главата си. Майка ти нека си ги говори тия глупости, пускай ги покрай ушите си.

Ще имаш мъж, деца, ще сте си опора. Много хора нямат никакви отношения с братя и сестри. И това се случва. Не е задължително да сте близки. Човек се оправя сам, ако ножа е опрял в кокала. Не ти трябват насила контакти с родата.

Общи условия

Активация на акаунт