Моля за съвети за ипотека

  • 1 066
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 003
Миналата година рефинансира ипотечен, за да изчистя два потребителски и да ми падне вноската или годините. Избрах да намаля вноската. Бях в ОББ и първо при тях отидох, но ми предложиха 3,95 лихва, а аз бях четири години на фиксирана лихва от 4%, т.е вноската нямаше да ми падне. Влязох в кредитния калкулатор, заложих това, което искам и получих най-добра оферта от ЦКБ, пътьом поисках и от ДСК. Та ДСК ми даваха 3,8%, а ЦКБ ми дадоха 2,6%. Условието им беше да прехвърля заплатата към тях и пенсионния фонд също. Направих го и съм доволна.

# 16
  • Мнения: 16
Благодаря. Имам предложение от Уникредит за потребителски въпреки болничния, в края на ноември, след изтичане на гратисния период на ипотеката ми, смятам да рефинансирам и да обединя и аз. Но със сигурност повече ДСК- никога! И да, разбирам, че такива са правилата, но имах неколкократно устно потвърждение от тях, че ще получа сумата и ще осъществя покупката.

Благодаря на всички за отговорите. Едва ли някой ще е точно в такава ситуация, но пък темата може и да помогне на някого.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Благодаря за коментара, проблемът не е с доходите ми и дори и с втората ипотека нямаше да съм на ръба. Тоест не ми отказват заради ниска заплата. Отказват ми заради почти три месечен болничен.
Вероятно ще се насочим към потребителския и след някой друг месец си го представям да рефинансирам и да взема средства за ремонт, за да погася това, което майка ми ще вземе, а и да се махна от ДСК, защото ми късат нервите от ден първи.
[/quote
Оооо, махай се от ДСК, чеп за бъчва не става от тях.
Пробвай Алианц, не са от най-бързите, но пък условията им са добри.

Общи условия

Активация на акаунт