🌷Истанбул🌷 [тема 59]

  • 43 816
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 7 880
Емиии, 😍 разкажи ми още!!! ❤️ 💕 ❤️

Днес последно проверих къде е аджеба  един магазин за обувки, дето го следвам в ИГ.
За всеки случай. 😉 😜

https://instagram.com/lescarpe.global?igshid=YmMyMTA2M2Y=
И в понеделник, ако не ми мине котка път 🤞 🤞 🤞 , потеглям.

# 511
  • Мнения: 59
Какво мислите за плана ми? Според вас възможен ли е и натоварващ ли е?

Ден 1 - 21(петък)
* 4:30- 5:00h Тръгваме 🚘 🛣
* 11:00h Пристигаме в хотел Bellezza 
* Обядваме и хващаме водно такси до -->
* Двореца Бейлербей . От там хващаме такси 8мин до -->
* Camlica camii 🕌 и с такси за 20мин се връщаме в хотела
* Вечеря в Sunset bar&grill или Nusret и после може в Ruby или Sortie

Ден 2 - 22(събота)
* Закуска в Bazlama Kahvalti
* Разходка обяд и шопинг по Taksim
* Обратно до хотела и хващаме такси към -->
* 18:00 Camlica TV tower . От там с такси 15 мин до -->
* Watergarden show 🎇 + 🛍 и вечеря

Ден 3 - 23(неделя)
* Закуска в Ортакьой
* Разходка с корабче по Босфора🛥 (продължителност 40мин)
* Кафе в Cirgan Palace или Роофтоп или ако нещо не сме успели  да видим. С колата към -->
* Mall of Istanbul  🛍
* 19:00h Тръгваме към България 🛣🚙

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 362
Може ли да споделите транспорт до джамията Чалмъджа.Предстой ни екскурзия през октомври вече си запазихме и хотел и си  организираме програмата.

# 513
  • Мнения: 246
Може ли да споделите транспорт до джамията Чалмъджа.Предстой ни екскурзия през октомври вече си запазихме и хотел и си  организираме програмата.

До джамията, но откъде? Ако ползвате Мармарай от европейска част, слизате на Юскюдар, и оттам като излезете ще видите до джамията доста спирки, подредени на 2 реда, намирате тази, на която пише 15С. Първа спирка е и автобуса идва празен, като не се чака много. Джамията е на последната спирка, като пътуването няма 30 мин, автобуса се движи бързо и е интересно да се зяпа навън, особено към Босфора какви гледки има отвисоко, а в същото време се набираш по някой баир Simple Smile)).

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 362
Мислим да я комбинираме с пазара в петък в Юскодар ще отидем с корабчето и от с автобуса после до Джамията.Благодаря за информацията.

# 515
  • Мнения: 1 652
Моля, ако някой е ходил с агенция или има информация за агенция пътуваща до Истанбул да сподели , коя агенция е най-добра или коя препоръчва.

# 516
  • София
  • Мнения: 13 166
До голямата джамия отидохме от Кадъкьой с 14F. Автобусът минава и покрай двете интересни съвременни джамии - женската Шакирин и тази към Мармарайския богословски факултет. На Шакирин не бяхме планували да слизаме, защото сме ходили 2 пъти, но бях решила да слезем и да разгледаме другата. Отказахме се. Автобусът беше така натъпкан, че като си представихме, че после ще сме правостоящи, решихме да отложим за друго посещение. Simple Smile Първоначално си мислехме, че с 14F сме пътували прекалено дълго, но после се прибрахме с 15С и не мисля, че беше по-кратко пътуването. Въпросното 15С мина покрай Бейлербей и покрай Кузгунджук.

Просто давам идеи с какво друго може да се съчетае. Запазила съм си една стара статия със снимки на джамията, която не успях да видя. И тя е "лъскава" като тази на Чамлъджа.
http://www.haberturk.com/yenimedya/haber/1143517-iste-merakla-be … n-tatbikat-camii#

# 517
  • Мнения: 281
Здравейте, момичета. Предстои ми пътуване до Истанбул, но буквално всичко стана в последния момент. Имам въпрос относно Истанбулкарт, сигурна съм, че е коментиран, но не мога да наваксам с всички страници ...

Преди картите се продаваха почти навсякъде по павилиони за вестници и тн., но помня, че мин. година въведоха някакви промени и сега въпросите са ми следните:
* Откъде мога да закупя карта и отново ли 1 карта може да важи за двама души или трябва да закупя отделни? На мястото, от където я купувам мога ли да я заредя първоначално, както беше преди или това става само на автомати?
* Помня, че мин. год. коментирахте, че след закупуване трябва да се регистрира някъде онлайн и много момичета имаха проблем с това -все още ли е така и може ли малко повече подробности ...
*  Има ли някаква разлика в картите, когато си я купувам или е еин тип (гледах в нета различни цветове и реших, че може да има и разлика в услугата ...)

Много благодаря!!

# 518
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Истанбулкарт се купува от автомати и от супермаркети Бим, мисля бяха. В първия пост е описано кой автомат как работи, има ги на всяка спирка на трамвая и в метростанциите. Зареждат се отново там. При поставяне на банкнота от 100 лири 50 са за карта и 50 за депозит, не може да се избира размера на депозита. Има меню на английски.
В супера си искате на касата Истанбулкарт и казвате колко да е депозита.

Картата може да се ползва до 5 човека, отстъпка дава само на първия от групата.

Няма нужда да се регистрира нищо онлайн, това беше мярка свързана с Ковид и тя отпадна.

Истанбулкарт за туристи е анонимна карта, не е обвързана с данни на конкретен човек. От показаните в рекламите е червена. Другите са за местните и те са индивидуални и не могат да се преотстъпват.

# 519
  • Димитровград
  • Мнения: 809
И от магазини Мигрос в Истанбул може да се закупи и зареди.

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 22:02 от papaone

# 520
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Истанбулкарт се купува спокойно от жълтите автомати на всяка спирка на влизане в метрото или трамвая, като много често охраната на спирката помага при нужда. Менюто на автоматите е на няколко от основните езика, има руски, английски, немски, френски и други. Хубавото е това, че може да се плати с банкова карта, просто при начин на плащане изберете с банкова карта. Ако пристигнете като мен рано сутринта, и имате само едри турски банкноти, или нямате турски лири, това е чудесно решение.
И аз се завърнах наскоро. Прекрасен, модернизиран, и доста по-комерсиален от последното ми ходене, но все така незабравим и пристрастяващ Истанбул. Българска реч се чува често по улиците, което беше голяма изненада за мен. Лудницата е голяма и на моменти доста уморителна. За сметка на това, открих Арнавуткьой и сърцето ми остана там Broken Heart
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 521
  • Мнения: 281
Страхотни сте момичета, благодаря!

Букнах хотех във Фатих, близо до Света София. За втори път ще бъда в Истанбул, първият ппсетихме едни от основните забележителности, возихме се и на корабче, сега искам да стигнем до Балат, Свети Стефан, пеещите фонтани, Нишантъшъ, Пиер Лоти и другото време да го прекараме в разходки.

Някои от дестинациите са доооста далеч от хотела ни и трябва да сменяме по 4-5 превозни средства и се чудих дали наистина такситата са толкова евтини там, колкото ги дават в онлайн калкулаторите - за 20 км, от Сеета София до Истанбул мол -70 лири.

# 522
  • Мнения: 7 880
Да се разпиша преди тръгване (чукам на дърво, че все още има малко време да се скапе нещо 😁).
Вчера анулирах и последната си резерва от букнатите хотели.
Няколко дена преди това ми изпратиха писъмце на имейла, че напоследък имали затруднения с неизползвани резервации и да съм отговорела ще се явя ли или не. 😂
Аз обаче си изчаках срока на безплатното анулиране, защото имах колебания дали този път да не пробвам престой в Кадъкьой.
Накрая реших да заложа все пак на познатото, че отговарям и за друг човек и след анулирането, стаята веднага цъфна в букинг на по-висока цена.
 Беше, че само с 5 лв на човек на ден, но явно това ни очаква вече - инфлацията в действие...

Имам резервация за май, какво ли ще е дотогава. 😂

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 09:46 от pepel_ot_rozi

# 523
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Пепелче, много весело изкарване 🍀 Да напълниш кошницата с положителни емоции, вкусна храна и красиви гледки 🤗

Влог от Истанбул, да видят новочетящите, че нито е страшно, нито невъзможно. ✌🏻

ЦЪК

# 524
  • Варна
  • Мнения: 3 947
стаята веднага цъфна в букинг на по-висока цена.
 Беше, че само с 5 лв на човек на ден, но явно това ни очаква вече - инфлацията в действие...
 😂
ние се плашим от 17 - 20% инфлация ама за турците последните години е 40 - 60 - 80 % Sad
ИСТАНБУЛКАРТ може да се купи/зареди от всички будки за вестници/цигари.
Екстра на някой хотели е да имат няколко карти и да ги дават на клиентите си да си ги заредят и сетне да ги върнете - питайте на рецепцията си.
Които са в Лалели/Фатих ( повечето) да  слязат на брега на Мраморно море около Yenikapi IDO ferry fast Port и около Yenikapı Şehir Parkı има ресторантчета/сеа фуудс( а и по пътя до там ) с хубава гледка към морето и Босфора.

Общи условия

Активация на акаунт