Отговори
# 45
  • Мнения: 2 111
То на някои деца, туй ДО, им дойде дюшеш, или да го кажем за всички. Едните са нон - стоп навън, а другите са нон - стоп по диваните, леглата, креватите, и джиткат в нета.
Сега ще ви пусна линк към едно хубаво местенце. Ако все пак на някого детето реши да попрочете нещичко от Лит., аз ще го метна на мързеланката, да видим дали, кога и изобщо ще почне да чете. Може пък и аз да почна, тамън да си поприпомня туй - онуй, че доста отдавна не съм чела, освен в нета и форума. Срам и позор, после се чудя на кого прилича, ми то една част определено си е на мен, останалото съм го разпределила по родата.Горкото мързеланче, нищо хубаво не му се е отредило.
https://chitanka.info/collections/school/viii-class - това е линка.

# 46
  • Мнения: 9 687
И моето подпира дивана. Не иска да излиза, много пари се харчели за глупости.

# 47
  • Мнения: 31
Много благодаря, Тони.
Моя също не си пада по излизането, но и по четенето хич го няма, сега дано го обеда да хвърли едно око на откъсите, че когато видя обема на книгите ме отряза. Цяла година бил учил здраво поне лятото да съм му оставила, че от септември пак се почвало.
А с тези митологии не знам изобщо какво ще прави в 5-ти клас такъв зор видя кой, кой е и каква им е родствената връзка, намрази ги жестоко. Сега като видя, че пак има митология, директно каза - не очаквай много от мен тази година по литература.

# 48
  • Мнения: 190
И моят е така. Дай му само интернет и не го търси. Цял ден на GSM,  лаптоп, you tube, телевизор и ги редува. Задължителната литература за 8 клас изобщо не му е  интересна. Вече съм се примирила,  че нищо от нея няма да прочете, но много ми се иска да чете.  Каквото и да е, но да чете.
Моля, препоръчайте ми книга, която е заинтригувала вашия седмокласник и я е прочел с интерес. Все се надявам да се намери книга,  която и моя син да го увлече. Все пак надеждата умира последна. 😃

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 19:09 от ХалиГали

# 49
  • Мнения: 781
И моето не излиза, но и не чете. Само  интернета го интересува. Аз сега имам притеснения, че не го записах в правилната паралелка. Сега около мен започнаха да ми казват, че съм сгрешила. А преди това мълчаха. Ще се "гръмна ".

# 50
  • София
  • Мнения: 1 370
И моето не излиза, но и не чете. Само  интернета го интересува. Аз сега имам притеснения, че не го записах в правилната паралелка. Сега около мен започнаха да ми казват, че съм сгрешила. А преди това мълчаха. Ще се "гръмна ".
А защо да не е правилната... И на мен ми казват защо в Природни науки съм го записала, ами защото там се класира и не ми се рискуваше за 4то класиране.

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 20:47 от aria_82

# 51
  • Мнения: 112
Моля, препоръчайте ми книга, която е заинтригувала вашия седмокласник и я е прочел с интерес. Все се надявам да се намери книга,  която и моя син да го увлече. Все пак надеждата умира последна. 😃
“Кестеновия човек” - прочете я за четири дни. Нооооо списъкът стои и чака.

# 52
  • Мнения: 781
И моето не излиза, но и не чете. Само  интернета го интересува. Аз сега имам притеснения, че не го записах в правилната паралелка. Сега около мен започнаха да ми казват, че съм сгрешила. А преди това мълчаха. Ще се "гръмна ".
А защо да не е правилната... И на мен ми казват защо в Природни науки съм го записала, ами защото там се класира и не ми се рискуваше за 4то класиране.
Той можеше във всяка паралелка, която поиска да бъде. От провинцията сме. Записах го английски с немски. А сега всеки, чак сега ми казва, че е трябвало немски с английски. Но каквото такова. Ако му се отдава немския, явно ще го доучва с курс,  естествено в нашия град такъв няма.

# 53
  • Мнения: 164
И аз имам подобни размисли, но все си мисля, че щом е станало така - значи е най-доброто. А, и всички тези съвети при свирен мач хич не са ми ок.
Време е да се отърсим от този седми клас. Simple Smile Идва осми, нови емоции ще има. И за децата, и за нас.....

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 22:04 от cutrem

# 54
  • Мнения: 112
И моето не излиза, но и не чете. Само  интернета го интересува. Аз сега имам притеснения, че не го записах в правилната паралелка. Сега около мен започнаха да ми казват, че съм сгрешила. А преди това мълчаха. Ще се "гръмна ".
Кой каквото иска да казва, Краси. Станало е това, което е било най-добре. Понякога си мислим, че ние взимаме решения,  хахах, само си мислим…но темата е друга.
Голямото ми дете учи английски в ЕГ, с втория език не напредна особено, зящото нямаше желание. Избра да учи в друга страна програма на английски език. Тръгна си по пътя. И да, беше в Шилер, учи немски сума години. И какво? Нищо. Ако твоето дете иска, винаги ще научи втори език. Желание да има. А английски според мен е задължителен. Мисля, че си избрала правилно. Важното е детето да си хареса училището и съучениците. И не му говорете какво е можело, трябвяло, било по-добре. Нека това дете тръгне уверено и с желание на новото място.
Сега е перфектно😊

# 55
  • Мнения: 781
Благодаря Ви за подкрепата. Изходих от принципа, че да се започне трети език, втория трябва да се знае като майчин. Идеята е да учи за IT, този немски не знам дали ще му е нужен въобще. Хвалят ми се  моето е с немски, а в последствие се оказва,че мразят немския. И реално не знаят качествено нито немски, нито английски.

# 56
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Изходих от принципа, че да се започне трети език, втория трябва да се знае като майчин.
Интересен принцип. Не съм го чувала.

# 57
  • Мнения: 781
Изходих от принципа, че да се започне трети език, втория трябва да се знае като майчин.
Интересен принцип. Не съм го чувала.
Не искам да подвеждам никого. Не казвам, че е правилно, при все че имам терзания. Някой тук го сподели.

# 58
  • Мнения: 1 376
На Банско... Миналата година Най-накрая го стегнахме апартамента, че си продадохме къщата и на прясно боядиса апартамент... Изби канала на комшията 🤯... Стените ни плувнаха🤪
Тази пролет всичко сухо... боядисахме и идваме сега да си наредим натуриите... И стените пак мокри 🤯
Според мъжО е централното захранване на сградата 🤯🤯🤯 Сега ще се ремонтира, а ние пак ще боядисваме😵 ама като изсъхне - догодина🥵
Та така... Просто е гадно и неприятно се изненадахме. Обаче на моя водопроводчик не мога да му простя, че на новата ми, страхотна мивка сифона е калпав и не мога да си мия на спокойствие 🤬🤬🤬 Помните ли емотикончето с една буля с панделка и точилка 🤣🤣🤣 Това съм аз 🙃

# 59
  • Мнения: 190
Записах го английски с немски. А сега всеки, чак сега ми казва, че е трябвало немски с английски. Но каквото такова.
Не съжалявайте за немския. Може така да е по-добре. Познато дете много искаше да влезе в ЕГ с немски и после да учи в Германия. Даже и университет си беше избрало. Но като започна да учи езика интензивно в 8 клас, така го намрази,  че вече не иска и да чуе нито за немски, нито за Германия. Казва, че и от съучениците му никой не харесва немския и не го учи с желание. Явно децата го сравняват с английския и им се струва много труден и неблагозвучен.
Важното е вашето дете. Ако то е доволно и се чувства добре в новия клас, значи сте направила правилния избор.

Общи условия

Активация на акаунт