WIZZAIR - 42

  • 35 837
  • 775
  •   1
Отговори
# 360
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
Благодаря за отговорите . Ако успея да се доредя до автобус - ще го използвам . Ако не - пеша ( 15-20 минути не са чак толкова много , по - добре отколкото да чакам 40-50 минути ) . Без това няма да имам много багаж .
А как стои въпорсът с носенето на пакетирани неща ( шоколади , бонбони , бисквити и т.н. ) , които не са закупени от летището? Мога ли да ги сложа в чантата , с която ще бъда в самолета или могат да се пренасят само в чекирания багаж ? И течностите , които са до 100 мл и общ обем от 1 л трябва да са само в един прозрачен плик или мога да ги разпределя в 2 по 500 мл примерно ?

# 361
  • Мнения: 3 587
- в 1 плик течностите
- няма проблем за нетечна храна
- ходене пеша между терминалите не бих правила и без багаж, какво остава с някакъв багаж. Автобус 84 или шатъл, няма да чакате час.

# 362
  • Мнения: 489
Здравейте,
Аз пак с моето питане за паркинг. Уж като резервирах цъкнах опцията да запазя паркинг, но сега като проверя на wizzparking.com не ми излиза нищо.
Номера на резервацията е един код 6 знака с букви, нали?
Освен това защо в имейла цената ми е 1724, 20лв,а са ми изтеглили 1943,85лв? В евро сумата е една и съща?

Този ред STFA какво значи?

Изглежда билети 1724 + паркинг = 1944 лв ... свържете се с тях (и-мейл или телефон в раб.време) и питайте как се ползва паркинга

# 363
  • Мнения: 262
Течностите трябва да са в опаковки не по-големи от 100 мл.

За превалутирането ми се е случвало доста пъти и каквото и да правя, не мога да го премахна. Писах жалби, въпроси, без отговор.  Случвало се е дори да ми обърне два пъти цената, демек от лв в евро и обратно. Накрая си направих нов профил, защото вземаше и валутата на страната, в която е регистриран профила и от къде летя. Сменях всичко -език, адрес за фактура, не ставаше. С новия профил май за първи път платих нормална цена.

Наскоро имаха техническа грешка и трябваше да закупя място в последния момент, за да мога да се чекирам. Не се и занимавах даже да им пиша, от кол центъра ме изключваха няколко пъти в момента, в който вдигнат.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 20:02 от BNHP

# 364
  • Мнения: 1 691
Здравейте, детска лятна сгъваема количка като чекиран багаж ли е и трябва ли да е отбелязана допълнително при резервацията? Може ли да се вземе с нас в самолета?

# 365
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Здравейте, детска лятна сгъваема количка като чекиран багаж ли е и трябва ли да е отбелязана допълнително при резервацията? Може ли да се вземе с нас в самолета?
Количката може да се вземе до самолета, само проверете до каква възраст допускат безплатно и трябва да се мине през чек-ин гишето за да лепнат стикер. Последният път като летях с Уиз от София имаше семейство   на което им направиха забележка, че не регистрирали количката на гишето и трябваше да задържат опашката при качването докато им напишат ръчно стикер.

# 366
  • Мнения: 1 853
Безплатно количка само, ако пътува детето. Иначе като багаж.
Няколко страници по-назад има детайлно обяснено за количките по друго питане. Накратко.
Ако детето пътува - чекирате, безплатно е, дава се или на чекинга или пред стълбите. Получава се или на стълбите, или на лентата за багаж.

# 367
  • Мнения: 1 691
Безплатно количка само, ако пътува детето. Иначе като багаж.
Няколко страници по-назад има детайлно обяснено за количките по друго питане. Накратко.
Ако детето пътува - чекирате, безплатно е, дава се или на чекинга или пред стълбите. Получава се или на стълбите, или на лентата за багаж.
А няма ли вариант да е с мен в самолета? Нашата е малка като се сгъне. Страх ме е като е чекирана да не се счупи.

# 368
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Дали е чекирана или не- пак отива в багажното. Предимството е, че се товари последна и се вади първа, ако предадеш на стълбите. Ако е сгъната и се побира в позволените мерки за ръчен багаж и се пъхне в чанта- тогава може да се вземе в кабината. Виждах такива колички няколко пъти това лято, имаха си специална чанта и ги качиха в кабината.

# 369
  • Мнения: 838
Аз имам едно питане ако някой тук се е сблъсквал със следния казус . Съпругът ми има един пирон в пръста. Утре ще изравяме документа , който има от болницата , но преди да звъня на уиз да ги питам как да процедираме дали да го носим с нас за удостоверяване. Някой минавал ли е с метали в себе си 🤣🤣 Той обяснява , че тоя 1 гр едва ли ще изпищи на машинити , обаче аз съм Тома неверни .

# 370
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз имам едно питане ако някой тук се е сблъсквал със следния казус . Съпругът ми има един пирон в пръста. Утре ще изравяме документа , който има от болницата , но преди да звъня на уиз да ги питам как да процедираме дали да го носим с нас за удостоверяване. Някой минавал ли е с метали в себе си 🤣🤣 Той обяснява , че тоя 1 гр едва ли ще изпищи на машинити , обаче аз съм Тома неверни .
Боже, чак за такива неща не пищят машините. И ако се притесняваш, звъни на летището, а не на авиокомпанията.

# 371
  • Мнения: 838
Аз имам едно питане ако някой тук се е сблъсквал със следния казус . Съпругът ми има един пирон в пръста. Утре ще изравяме документа , който има от болницата , но преди да звъня на уиз да ги питам как да процедираме дали да го носим с нас за удостоверяване. Някой минавал ли е с метали в себе си 🤣🤣 Той обяснява , че тоя 1 гр едва ли ще изпищи на машинити , обаче аз съм Тома неверни .
Боже, чак за такива неща не пищят машините. И ако се притесняваш, звъни на летището, а не на авиокомпанията.
Благодаря много . Ще звънна утре , за да ми е по - спокойно да нямаме такива нерви. 🙂

# 372
  • Мнения: 1 691
И още един въпрос - закупила съм членство wizz go family, каъо ми излиза безплатно чекиране на летището. Кое според вас е по-удобно? Да чекирам онлайн или да чекирам на летището?

# 373
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Аз имам едно питане ако някой тук се е сблъсквал със следния казус . Съпругът ми има един пирон в пръста. Утре ще изравяме документа , който има от болницата , но преди да звъня на уиз да ги питам как да процедираме дали да го носим с нас за удостоверяване. Някой минавал ли е с метали в себе си 🤣🤣 Той обяснява , че тоя 1 гр едва ли ще изпищи на машинити , обаче аз съм Тома неверни .
Боже, чак за такива неща не пищят машините. И ако се притесняваш, звъни на летището, а не на авиокомпанията.
Благодаря много . Ще звънна утре , за да ми е по - спокойно да нямаме такива нерви. 🙂
Майка ми е с няколко пирона и една планка в десния крак и сменена тазобедрена става на левия крак, която също е метална. Пътувала е няколко пъти от Букурещ до Базел и от София до Баден Баден. Проблеми е нямала. Имали сме ги и ние тези притеснения, защото е на 80 години и не знае чужд език.

# 374
  • Мнения: 10 570
И още един въпрос - закупила съм членство wizz go family, каъо ми излиза безплатно чекиране на летището. Кое според вас е по-удобно? Да чекирам онлайн или да чекирам на летището?
За мен е по-удобно онлайн. Но аз обичам всичко да ми е готово предварително 🙂.

Общи условия

Активация на акаунт