WIZZAIR - 42

  • 36 162
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 490
може да вземеш билетите с флекс и да се канселираш после
Защо да си харчи парите за закупуване на флекс, при положение, че съфорумката се притеснява дали ще бъде канселиран полета?! Ако wizz  го направи, ще върне парите за билета.

Ми не, съфорумецът се оплаква, че трябва да купи билет и за себе си, пък няма да лети.

На съфорумката с притеснения за отказ съм писал по-нагоре

# 721
# 722
  • Мнения: 4 619
Скрит текст:
Имам въпрос. Ще пусна въпроса си  и в двете теми, защото в двете посоки пътувам с двете компании.
Въпросът ми е следния : Закупих билети само с ръчен багаж. Сега бих искала да добавя и допълнителен 10 кг. - 55 см x 40 см x 20 см. Но този багаж бих искала да го чекирам, за да може да не се съобразявам с течности. Възможно ли е? Ако е възможно, то трябва ли някъде предварително да обява, че искам да е чекиран  или направо като отида на летището да го чекирам?
И другият ми въпрос е , както писах, билетите са само с 1 бр. ръчен багаж. Важи ли правилото, че 48 часа преди полета ще ми изпратят на имейл бордните карти? Трябва ли нещо да направя предварително?
Извинявам се за въпросите си, но за първи път купувам аз билети и наистина не ми е ясно, а се притеснявам да не пропусна нещо важно.
Единият 10 кг. багаж, който качваш на борда е приорити и е в секция "Кабинен багаж"

Другият се води 10 кг. чекиран багаж и е в секция "Чекиран багаж"

Отговорът на този въпрос е да, можеш да добавиш и няма опция да закупиш без да отбележиш дали е чекиран.

# 723
  • Мнения: 4 853
И аз с едно въпросче относно багажа - ако маркирам 20, 26 или 32 кг. багаж, значи ли, че трябва да е един куфар или може 2 куфара, които общо да тежат 20, 26 или 32 кг съответно? Flushed

# 724
  • Мнения: 4 619
Аз доколкото знам за един куфар става въпрос.

# 725
  • Мнения: 4 853
Аз доколкото знам за един куфар става въпрос.
Имаме само 55 см. куфари, а май опцията с 20 кг. и нагоре излиза по-изгодно при повече хора... освен да взема от някой от по-големите куфари, отколкото да плащам 3-4 по 10 кг.

# 726
  • Мнения: 4 619
Аз доколкото знам за един куфар става въпрос.
Имаме само 55 см. куфари, а май опцията с 20 кг. и нагоре излиза по-изгодно при повече хора... освен да взема от някой от по-големите куфари, отколкото да плащам 3-4 по 10 кг.
Като пари е по-изгодно. Обмислете го добре, така един ще трябва да търкаля куфара на всички. Предполагам сте група.

# 727
  • Мнения: 2 479
И аз с едно въпросче относно багажа - ако маркирам 20, 26 или 32 кг. багаж, значи ли, че трябва да е един куфар или може 2 куфара, които общо да тежат 20, 26 или 32 кг съответно? Flushed

Трябва да е един куфар със съответното тегло. Не може вместо 20 кг да са два по 10 кг например.

# 728
  • Мнения: 4 490
И аз с едно въпросче относно багажа - ако маркирам 20, 26 или 32 кг. багаж, значи ли, че трябва да е един куфар или може 2 куфара, които общо да тежат 20, 26 или 32 кг съответно? Flushed

Това с няколко по-леки куфара беше възможно преди да навлязат масово нискотарифните…

# 729
  • Мнения: 1 883
Ние когато пътувахме преди за по-дълго време от 2-3 дни и ръчен не ни е достатъчен купувам голям куфар. Така събирам всичко мое, на мъжа и детето.

# 730
  • Мнения: 4 853
Ние когато пътувахме преди за по-дълго време от 2-3 дни и ръчен не ни е достатъчен купувам голям куфар. Така събирам всичко мое, на мъжа и детето.
И аз така май ще направя. Имам 3 малки, но няма смисъл, като почти винаги аз търкалям багажа и на децата. Май ще е по-изгодно за семейни пътувания един голям, отколкото няколко по-малки.

# 731
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Аз с друга АК летях последно , но имах подобна дилема с тегло и брой куфари. Реших въпроса, като предадох 2 малки куфара напъхани в голям сак. Така на практика се получи 1 брой багаж с тегло 26кг. След кацането извадихме куфарчетата и всеки си тегли своя.

# 732
  • Мнения: 549
neuromancer Благодаря за уточнението по-рано!

Предстои ми полет за Барселона с Wizz. Прочетох, че в градския транспорт упоруто си изискват маски. Искат ли маски в самолета на Wizz до там от София?

# 733
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 489
Колко дни е Черния петък,утре ще има ли?

# 734
  • Мнения: 7 640
neuromancer Благодаря за уточнението по-рано!

Предстои ми полет за Барселона с Wizz. Прочетох, че в градския транспорт упоруто си изискват маски. Искат ли маски в самолета на Wizz до там от София?
В автобусите са стриктни, в метрото - не. В самолета - без маска.

Общи условия

Активация на акаунт