Вегетарианска тема - 17

  • 41 637
  • 624
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 271
На тигана - главичка лук, една чушка , консерва нахут, кашкавал и дом сос.
Салата - маруля с чери доматчета.

# 211
  • Мнения: 348
Аз чета темата заради дъщеря ми,която е вегетарианка.Изпращам й рецепти и идеи.На мен изключително много ми харесват снимките!Радост за очите!Ще бъда доволна,ако продължите да ме радвате с тях.

# 212
  • Мнения: 1 184
И аз харесвам снимки на добре приготвена храна. А рецептите на Бианка са много точни - като грамаж, начин на приготвяне и т.н.  и винаги се получава интересно ястие.

# 213
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Разбуних темата, не целях това. Форум е, за споделяне и мнения. Това беше моето. И все още е. Ще продължавам да чета, но няма да споделям. Ако съм обидила някого - моля да ми бъде простено.
Приятно готвене и добър апетит.

# 214
  • Мнения: X
ir74, споделяй, споделяй! Hug На мен ми е полезно. Най-вече ми е интересно колко неща, които тук никога не растат по едно и също време, има при вас на топлия климат.
Всъщност и тук в магазините има внос откъде ли не, но аз не мога да ям например ягоди и домати през зимата. Следвам си сезонността на продуктите и чинно си чакам да узреят местните. Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 036
ir74  споделяй, полезно ми е!
Май само блогъри станаха тук. Права си!
Едно и също и навсякъде, и само те! Да си направят тема и там, който иска да ги чете.

# 216
  • Мнения: 1 435
Благодаря за хубавите думи ginger37, Vanja66, за мен са важни. Дават смисъл!  
 Както казах, за да не смущавам никого със снимките си, няма да ги публикувам. Момичетата, които писаха, че харесват снимки- ако желаете, заповядайте в блога ми - Вкусно с Бети. Ако се абонирате, ще получавате имейл, когато публикувам. Или пък в Инстаграм.

Надявам се липсата на снимки  да бъде в добра посока и стимулиращо за повече споделяне на идеи от всички.
Hands Pray
Закуска- круши
Обяд- Веган шкембе чорба с кладница.  Салата червено зеле. Печени сладки картофи с кориандър, семена копър, кимион, сол, чили
Вечеря- Боб яхния, ферментирали зеленчуци
Утре мисля да отида до гората за коприва.
Десерт
Ябълков кекс с плънка

# 217
  • Мнения: 1 435
Моите закуски са плодове, но днес приготвих банички на тиган на останалите у дома.
Червена леща с картофи, куркума, джинджифил и кимион
Салата от цвекло и хрян
Морковено-мандаринови кексчета с овесено брашно - не са много сладки и много ни допаднаха.

# 218
  • софия
  • Мнения: 271
на тигана  - лук морков,бр зеле, царевица, чушка
После всичкото това в/у  тортили във фурната с маслини, чушлета, доматено песто и тофу.

# 219
  • Мнения: 1 184
Да се включа и аз - салата моркови със сушени домати в зехтин и марули. Поръсих я отгоре обилно с печен сусам. За вечеря - къри с моркови. Дублирахме с мъжа ми покупката на моркови вчера, та ясно защо менюто е морково преобладаващо Satisfied

# 220
  • Мнения: 1 435
Вечерята беше  брюкселско зеле на тиган, с масло, чесън, галета и малко индийско орехче. Поръсих със ситно нарязан магданоз. Салата от бейби листа, нар, репички. За десерт- домашен лимонов сладолед.

# 221
  • Мнения: 9 905
Много хубава салата си направих от сурово броколи(розичките), чери доматки, пресен чесън и царевица. Дресинг - просто зехтин с кисело мляко.

Стъблата на броколито заедно с моркови, лук, зелен фасул - станаха на къри. Добавих изостанали сварени пенне от сутринта.

Боб чорба онзи ден
Крем супа от тиква днес
Пълнена тиква - със стафиди, сини сливи, ябълки и черници, всички сушени.

# 222
  • София
  • Мнения: 2 163
Прекрасна тема с идеи Simple Smile
Записвам се със снощното меню: Салата - жито, домати, сирене, маслини, магданоз; Гъби с ориз на фурна.

# 223
  • Мнения: 592
Малко ми се промениха плановете в хода на готвенето. Започнах да правя ориз като плънка за сърми. Нашите в зелеви листа, за младежта в оризови кори. НО като отворих зелевия си буркан се оказа, че не са листа, а малки зелеви парчета. Та ги накълцах и направих деструктурирани зелеви сърми в гювеч, другия вариант си остана Simple Smile 
Салатка цвекло, дълга бяла ряпа и много магданоз.
Десерт сурова торта, която отдавна не бях правила: блат от слънчогледови семки, овесени ядки и кокосово масло, крем от банан, какаово масло, фурми и чия.

# 224
  • Мнения: 9 905
Feliche, може ли повече за този блат за торта? Като съотношения и някакви тънкости?

Общи условия

Активация на акаунт