Работа, CV-та, HR-и, съвети - 80

  • 25 308
  • 853
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 562
Sherylin, кандидатствам за позиции, за повечето от които не се изисква специална квалификация и има голямо търсене.  Кандидатствам по "пресни" обяви.
Опитът и квалификацията, които имам са доста над изискуемото, но не  биха били от особена полза. Възрастта ми, обаче, на хартия изглежда зле, въпреки че аз не се усещам "стара".

Не стигам до интервю, но то, най-вероятно ще бъде първо и единствено и още на него ще се разберем. Та се чудя колко време след кандидатстването да го "отпиша" - 3 дни, седмица, две? И има ли смисъл да звъня?

# 826
  • Мнения: X
Pipelot, ако си написала реалната ти квалификация и кандидатстваш за по-ниски позиции - затова не те викат.

Overqualified.

# 827
  • Мнения: 42 093
Ама то има различни начини да се кажат нещата. Ако официално не си назначена на високата позиция можеш да кажеш "аз работя като такава и такава" и това няма да е лъжа. Нещата опират до това как да се представи твоята сегашна позиция даже и без да лъжеш. Да не говорим, че много хора и лъжат и това не е подсъдно - ако те спипат просто не те назначават, а ако не те спипат, а те назначат и се справяш победителите не ги съдят. Но принципно може да не се стигне до явна лъжа, а е нужно само подходящо излагане на фактите.

# 828
  • Мнения: 30 130
Опитах се заобиколно да обясня, но все пак не мога да кажа директно - Шефката ми е еди каква си и се налага да ѝ върша цялата работа, което дори не ми влиза в длъжностната характеристика.
Както и да е, вероятно има по-добри кандидати...

# 829
  • Мнения: 1 004
Soul Free, а сигурна ли си, че това, което вършиш в твоята фирма се припокрива със задачите на човек на такава позиция в друга фирма? Питам, защото от постовете ти съм останала с впечатление, че работиш на едно място от много години. А така можеш да загубиш представа какво се изисква за такава позиция на други места. Освен това ако нямаш и база за сравнение, т.е. и друг работодател, при който да е имало човек на въпросната позиция и ти да си наясно какво прави той, може да имаш доста погрешни впечатления.
Освен това са те извикали на интервю, ако държаха непременно да пише точната позиция в трудовата книжка, нямаше. Също така са ти се обадили, че не си одобрена и са обосновали отказа си, което както знаеш рядко се прави. Значи не те пазят и за резерва, просто наистина не им покриваш изискванията.
Ако искаш по-висока позиция, за мен най-добрия вариант е да намериш някой, който вече е на такава и да го разпиташ. Тогава ще можеш да сравниш дали наистина в момента вършиш неофициално всичко като такава.

# 830
  • Мнения: 30 130
Работя от 6 години, но вероятно наистина не им отговарям на изискванията. То наистина няма универсалност в моята работа. Ама все пак искам да направя крачка нагоре и не знам как точно да стане... изключвам чрез познати. Нямам такива, които да ме препоръчат.

# 831
  • Мнения: 1 004
Аз нямам предвид да търсиш познат да те препоръча, а да ти разкаже работа си в детайли. Шефката ти делегира някакви задължения, но вероятно има и други, които остават за нея. Затова са преценили, че нямаш достатъчно опит.

Другите варианти са да помолиш за промяна на длъжността официално, но предполагам, че това вече си го пробвала. Да започнеш във фирма, която си набира вътрешни кадри за позициите. Разбира се няма гаранция кога ще се отвори позиция. Или допълнително обучение - курс, магистратура.

# 832
  • Мнения: 30 130
Да ти кажа, достатъчно съм подготвена с курсове и магистратури, че и със самата работа. Няма да навлизам в детайли. Предполагам, че някъде другаде ще се получи. Все пак това е първото интервю (и кандидатстване изобщо) от 6 години насам, на което се явявам. Като цяло не искам същата работа в нова фирма или съм склонна само срещу двойно заплащане, което по обява трудно се намира....обикновено хубавите работни места и заплати рядко стигат до jobs.bg.
Да търся познат в точно определена фирма, който да ми разкаже за работата, ми се струва невъзможно. Ако по случайност някой работи там, да (вероятност, клоняща към 0), но иначе как да стане...

# 833
  • Мнения: 740
Минах онлайн интервю и кандидатствах за по-висока позиция от сегашната ми. Казаха ми, че няма да ме изберат, защото нямам точно такъв опит на същата по-висока позиция, което е видно от СВто ми. Чудя се как да натрупам опит на по-висока позиция, когато не ме вземат на такава, понеже нямам опит....?!?
Като цяло в момента работя работата точно на тази по-висока позиция, обаче не е облечена официално, водя се обикновен служител.

Значи трябва да проведеш един разговор със сегашния си работодател. Правите си една среща, описваш си задълженията, постигнатите резултати и когато се съгласи, че добре се справяш - искаш да те назначи официално на тази позиция. Ако каже, че в момента не може, в зависимост от причината се уговаряте за разумен срок. През цялото време трябва да поддържаш позицията, че (1) се справяш добре и  (2) искаш да растеш. Ако е умен, ще те повиши - хем ти ще получиш каквото искаш, хем той ще си запази служителя, който познава и от който е доволен и ще има основание да ти даде повече отговорности.

# 834
  • Мнения: 30 130
Благодаря ти за съвета. Вече го направих и резултатът е нищо и половина..... Голи приказки и обещания евентуално за нещо в бъдеще, но толко далечно и мъгляво, че усещането ми остана, че само ми говори така, за да не си хвана директно пътя. По-висока позиция не можели да ми предложат. Дори и шефката ми да се махне (скоро ще се пенсионира), имало друг човек, който да сложат (да се разбира парашутист), заплатата не можели да ми вдигнат, но можели да ми дадат повече работа, чрез която да се развивам.....(ти да видиш!!!) Grin

Именно затова започнах да се оглеждам, но като цяло само ровичкам в джобса. Ако ще е за същата позиция или пари, не си струва да се местя. Работата ми е ок, колектива горе-долу, не е нещо, от което да искам да се махна на всяка цена, както беше с предишната ми работа. Но все пак искам да не тъпча на едно място и да се развивам, ако не на позиция, поне на пари..... Grin

Някои от колегите също опитаха с разговори, но им се посочи вратата.

# 835
  • Мнения: 740
В такъв случай продължаваш да ходиш по интервюта. Все някъде ще се отвори вратичка, защото звучиш като човек, който иска да работи, а това е търсено качество. Лично аз ако ми откажат повишение бих "отказала" и съответните задачи - ще ги върша последни, ако остане време.

# 836
  • Мнения: 30 130
За съжаление отказът не е опция. Казва ми се, след 2 дни да е готово и не ми дават право на възражение, нито някой го интересува как ще се вместя във времето. Няколко пъти се опитах преди време да обясня, че не е точно моя работа, което беше извъртяно в мой ущърб. Както и да е, аз съм се примирила, върша всичко необходимо и "се развивам чрез работа".... Grin
Пак казвам, работата ми не е лоша, напротив, харесвам си я, станала ми е рутина, колегите ми са горе-долу ок, но разни несправедливости ме дразнят.

Все някъде ще стане, но рядко пускам СВ на обяви, на които не отговарям на 90-95% от изискванията. Както и в този случай, но явно не успях да ги убедя точно какво върша.

# 837
  • Мнения: 740
Няколко пъти се опитах преди време да обясня, че не е точно моя работа, което беше извъртяно в мой ущърб.

Неее, не се прави така. Усмихваш се, казваш "да, разбира се, само да приключа с *тук изреждаш редовните си задължения*". Ако кажат, че другото е по-приоритетно вършиш него, но в никакъв случай не оставаш в следработно време да вършиш всичко. Ако трябва, казваш, че имаш важен ангажимент, не зависи от теб и толкова. Първия път е много страшно, после свикват и служителя и работодателя. При толкова задължения, ограниченото време е единственото ти оръжие, ползвай го. Единствения страничен ефект е, че няма да можеш да израснеш в тая фирма, но доколкото разбирам, така или иначе пътя ти нагоре в нея е отрязан.

# 838
  • Мнения: 30 130
Лошо съм ги свикнала вече. Няма да има оправия, та затова се оглеждам....

Преди време, когато си мислех, че мога да направя нещо по въпроса, се опитах с "ще направя приоритетното нещо", при което ми се каза - Ама това не отменя и другите неща, които трябва да се направят до еди кога си.

Лека-полека ми се дават все повече и повече неща, сроковете ми стават все по-къси и по-къси, вменяват ми се все повече задължения (направи го сега, че ХХХ хич не го бива в това......аааа, ама защо да е работа на ХХХ, нали ти го направи предния път.....)

Честно казано сама съм си виновна, че го търпя това, но другата опция е просто да напусна.

# 839
  • Мнения: 2 979
Няколко пъти се опитах преди време да обясня, че не е точно моя работа, което беше извъртяно в мой ущърб.

Неее, не се прави така. Усмихваш се, казваш "да, разбира се, само да приключа с *тук изреждаш редовните си задължения*". Ако кажат, че другото е по-приоритетно вършиш него, но в никакъв случай не оставаш в следработно време да вършиш всичко. Ако трябва, казваш, че имаш важен ангажимент, не зависи от теб и толкова. Първия път е много страшно, после свикват и служителя и работодателя. При толкова задължения, ограниченото време е единственото ти оръжие, ползвай го. Единствения страничен ефект е, че няма да можеш да израснеш в тая фирма, но доколкото разбирам, така или иначе пътя ти нагоре в нея е отрязан.
Не, не е така. Първо си върши задълженията по длъжностна характеристика, после, ако иска и има време, допълнителните задачи. Ако теъгнат да спорят и да се заяждат за неизпълнени задължения по длъжността могат да я накажат дисциплинарно или да я уволнят, а за това, че не е свършила чуждата работа не могат.
Ако ще опитва да ги принуди с лошо трябва си знае точно правата и задълженията и да се придържа към тях.

Общи условия

Активация на акаунт