Работа, CV-та, HR-и, съвети - 80

  • 25 308
  • 853
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 576
Или и някакъв единичен случай.

# 811
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 928
Имате ли впечатления, какво е заплащането при платените стажове в аутсорсинг компаниите?
При нас бяха 1600-1800 лева чисто за финансови позиции.

# 812
  • Мнения: 2 979
Ама 5 цифрен бонус за бизнес анализатор някак ме накара да се зачудя. Явно е преувеличена сумата или е добавена нула Simple Smile
Защо не, 100.00 лв. са точно 5 цифри Joy

# 813
  • София
  • Мнения: 17 941
Имате ли впечатления, какво е заплащането при платените стажове в аутсорсинг компаниите?
При нас бяха 1600-1800 лева чисто за финансови позиции.
Че то много хора не взимат 1800 заплата. Става дума за стаж, не за джуниър позиция, без никакъв опит?

# 814
  • София
  • Мнения: 3 061
Здравейте. Малко лаишки и дори с клюкарски привкус ще е въпросът ми, та мола чувствителните потребители да прескочат.
За DXC е питането ми. Бивш служител, който е работил там като бизнес анализатор или нещо подобно ми обяви някакви баснословни бонуси, които служителите получавали. Въпросният младеж не притежава някакви свръхкомпетенции - нищо по-специфично от перфектен английски. Освен заплатата ми говори за някакви 4 и 5 цифрени бонуси при завършен проект. Е, тук е питането ми. Такива ли ся наистина възнагражденията там, защото от преди време знам, че не бяха нещо кой знае колко уау. Ако е така, да се засилваме натам ") че някои явно доста сме се прекарали.

А защо е бивш служителят? 😀
Иначе по въпроса, DXC много западна последните години - много гърч за малко пари, назначават и много junior, за да дават малко пари.

# 815
  • Мнения: X
Да, наистина защо е бивш… един бивш колега работи там, по едно време ме навиваше да ме препоръчва. Заплатите наистина са добри, ако нивото на позицията съответства на сложността. За ниво специалист вече гони 4000 чисто. Каза, че последните години са оправили проблеми с изравнявания на заплатите при вътрешно местене, и изобщо оплакванията от заплатите. И бонуси им дават, но чак пет цифрени:) вероятно 13-та заплата или нещо такова. Другото е, че им плащат и сертификации към външни вендори.

# 816
  • Мнения: 7 157
Познавам хора, които са работили в DXC или сравнително скоро са почнали там. Зависи от отдела и позицията все пак, но съм останала с впечатлението, че компанията е ок най-вече за хора с не много опит или за по-мързеливи и скатаващи се служители. Може да не е много натоварено, но може и в даден отдел да не смогват с работата. Не знам сега как е, но преди имаха доста често фрийзове дори в тимовете, които имат страшно много работа. Чувала съм, че голяма част от мениджмънтът в България е некадърен, но като не съм работила там и не знам доколко е вярна информацията.
Все пак компанията стои добре в СВ-то и ако позицията и парите са добри, не пречи да се пробва.

# 817
  • София
  • Мнения: 3 061
Познавам хора, които са работили в DXC или сравнително скоро са почнали там. Зависи от отдела и позицията все пак, но съм останала с впечатлението, че компанията е ок най-вече за хора с не много опит или за по-мързеливи и скатаващи се служители. Може да не е много натоварено, но може и в даден отдел да не смогват с работата. Не знам сега как е, но преди имаха доста често фрийзове дори в тимовете, които имат страшно много работа. Чувала съм, че голяма част от мениджмънтът в България е некадърен, но като не съм работила там и не знам доколко е вярна информацията.
Все пак компанията стои добре в СВ-то и ако позицията и парите са добри, не пречи да се пробва.

Да, некадърният БГ мениджмънт там взе връх и кадърните хора започнаха да бягат. Има много екипи, които са мноого натоварени и или не търсят хора заради фрийз, или не могат да намерят за заплатата, която предлагат.

# 818
  • Мнения: 46 653
Моля, пуснете нова тема.

# 819
  • Мнения: 562
Здравейте! Не съм изчела темата, но се надявам хора с опит в търсене на работа /отдавна не ми се е налагало, а и бяха други времена/ да помогнат със съвет.
Накратко - опитвам се да си намеря работа по обяви в jobs.bg.
Кандидатствам със CV и мотивационно писмо.
Колко време е "нормално" да мине преди да преценя, че не проявяват интерес към мен? Редно ли е в даден момент да попитам по телефона  и колко време след кандидатстването по обявата би било да го направя?

# 820
  • Мнения: X
Колко време е нормално след като вече са се свързали с вас и е минало интервюто или след пускане на св?

Ако е само пуснато св и не се обаждат, не бих ги търсила.

Ако е минало интервю, значи са дали някакъв разумен срок за отговор. Ако не го спазят, тогава пиша/звъня и повдигам въпроса.

# 821
  • Мнения: 30 130
Минах онлайн интервю и кандидатствах за по-висока позиция от сегашната ми. Казаха ми, че няма да ме изберат, защото нямам точно такъв опит на същата по-висока позиция, което е видно от СВто ми. Чудя се как да натрупам опит на по-висока позиция, когато не ме вземат на такава, понеже нямам опит....?!?
Като цяло в момента работя работата точно на тази по-висока позиция, обаче не е облечена официално, водя се обикновен служител.

# 822
  • Мнения: 758
Soul, щом работиш това, което ще е на по-горната позиция можеше да го споменеш на интервюто. Все пак за тях е важен именно опита, а ти казваш, че го имаш.
Има и друго, много е важно да умееш да се продаваш по време на интервю. Може и да си най-добрият в работата си, но как ще го докажеш това на човек, който не знае?

# 823
  • Мнения: 30 130
М, да, явно имам проблем в това да се "продам". Като знам какви хора има, въртят, сучат, изкарват се най-големите специалисти, а после нищо не е, както трябва.... Disappointed Relieved

Опитах се да кажа, искаха да опиша какво точно работя и нещата, които обясних, са си точно за по-висока позиция. Просто при нас в момента аз върша всичко нужно....без значение причината, но е така. Обаче казаха - ами не, ти нямаш опит на тази позиция, ние търсим някой, който е работил точно това.

# 824
  • Мнения: X
Вариант е да не си успяла да обясниш, че вече си на тази длъжност, макар не и облечено в позиция.

Друг вариант е да са харесали друг повече и да са те отрязали.

Или наистина да не звучиш уверена и да не са ти повярвали.

Общи условия

Активация на акаунт