Стюардеса Wizz Air

  • 5 750
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте! Кандидатствах и съм приета в екипа на Wizz air като стюардеса. Ще се преместя в друг град за работата си, така че всякакво мнение,  споделящо опит ме интересува. В чуждестранните форуми прочетох негативни отзиви и това ме притесни!

# 1
  • Мнения: 9 436
Искам да разбера и аз, така че се записвам в темата.

# 2
  • Мнения: 8 799
аз пък като пътник ще ви кажа, че ми харесва как работят екипажите на Wizz. Много добре си организират нещата, има ред и дисциплина. Дразни ме само произнасянето с монотонен безразличен глас на съобщенията за пътници, не знам записи ли са или е в реално време.

# 3
  • София
  • Мнения: 16 024
В реално време са, но произнасящия не винаги владее езика.
А и ако си станал в 03.20 и това ти е 5тия полет няма да си много ентусиазиран и изразителен.
Авторката, честито! Поработи там, опознай хората и работата. Ако не ти хареса винаги може да се прехвърлиш в друга авиокомпания. Все от някъде трябва да се започне.

# 4
  • Мнения: 72
Здравейте! Кандидатствах и съм приета в екипа на Wizz air като стюардеса. Ще се преместя в друг град за работата си, така че всякакво мнение,  споделящо опит ме интересува. В чуждестранните форуми прочетох негативни отзиви и това ме притесни!

Здравей! Няма как работата като cabin crew да е лека. Ще имаш много отговорности и максимално тежък график и сравнително ниско заплащане, за да може полетите да са печеливши за работодателя ти. Това е подходяща работа, докато си здрава и ентусиазирана. С времето сама ще си отговориш, дали можеш да правиш кариера така. Моята препоръка е - поработи, докато събереш средства. А после си избери образование и работи нещо по-високо квалифицирано.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 565
Позната работи в техния конкурент, дето почва с Р. Каза, че не е много тежко, работят по 10 дни в месеца, полетите им са кратки, защото летят само в Европа. Най-голямата трудност са пътниците, разбира се. Ще срещнеш всякакви, така че трябва да имаш здрава психика. Мисля, че недоспиване и часова разлика не са проблем, защото в Европа сме с малка часова разлика.

# 6
  • Мнения: 34
Позната работи в техния конкурент, дето почва с Р. Каза, че не е много тежко, работят по 10 дни в месеца, полетите им са кратки, защото летят само в Европа. Най-голямата трудност са пътниците, разбира се. Ще срещнеш всякакви, така че трябва да имаш здрава психика. Мисля, че недоспиване и часова разлика не са проблем, защото в Европа сме с малка часова разлика.

Добре звучи. А заплата коментирали ли сте?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 565
Не, нямам представа за заплата.

# 8
  • Мнения: 8 799
е как? оттам трябваше да тръгнеш (от заплатата)

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Едва ли ще е много висока заплатата в Уиз еър за кратки полети в Европа. Предполагам става за работещи студенти и млади хора, за кариера е трудно да се говори. Временна работа, така го виждам.
От години пътувам с Уиз, екипажът винаги е млад.
Едно време бяха доста по- свежи и отзивчиви, в последните години ми се струват отегчени и кисели. Но няма как да е иначе, вече кой ли не пътува с нискотарифните компании, кой знае с какви образи им се налага да се занимават и да бъдат любезни с тях.

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 00:05 от VickyTaylor

# 10
  • Мнения: 711
Преди 5-6 г. стартовата заплата на стюард там беше 2000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт