Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 15

  • 64 357
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 292
Ами не е точно така. Случвало ми се е когато продавам имот брокерите да се уговарят с мен за цената, която съм обявил и да кажа пред техните клиенти по-висока цена.
И обратното е било, интересувал съм се от имот частна обява, срещам се с човека обсъждаме цена и т.н. След седмица, две засичам обява в района от агенция с няколко хиляди евро по-висока цена. Мисля си, че е друг имот и за да не стане грешка им обяснявам, че съм ходил на оглед еди си къде и да не стават излишни разходки. Успокоиха ме, че е друг имот. На срещата преди да видя имота и да подпиша документите, се срещаме със собственика, с който две седмици по-рано съм правил оглед. Предполагам са единични случаи, но си има такива брокери.

# 511
  • Мнения: 4 590
Уф тази тема в фейса имоти без посредник постоянно ми излиза. Масово не реални цени и сума ти гневни коментари отдолу.
В момента не бих продавала, защото няма какво да правя с парите,  да ги държа да се обезценят ли. Абсурд да купя в тази спекула след пандемия и след потопа от украинци, които вдигнаха даже и наемите. Който пък може да даде точна прогноза дали ще паднат или ще се покачват цените може да вземе нобелова награда. Ако се гледа историята през около 7г има движение надолу или нагоре.
Ами преди 10г нашия апартамент на Окръжна под наем му искаха 700 за квадрат, аз тогава взимах заплата в детската градина 390лв.и естествено ми беше скъп да го купя. Сега от позицията на други доходи ми се струва без пари, но тогава е ясно че не е било така. Затова и всяка цена с времето си. Аз очаквам задържане на сегашните цени още година, после  може да има спад 10/20% но имотите на хубаво места ще растат нагоре, както е във всички големи европейски градове.

# 512
  • Мнения: 25 739
Според мен ( не съм експерт само наблюдавам пазара лаишки) в трите големи града, а именно София, Варна и Пловдив, спад няма да има. А ако има ще е толкова незначителен, че голямото чакане балона да се спука, няма да си струва чакането...
Казвам го от позицията на купувач и наблюдател в последните 20 г.
Ще има винаги миграция към тези градове с цел,  както образование, така и съответно реализация работа, трайно установяване, деца, семейство...
Предвид, че във момента във Възраждане на тъмно зелено се продава на 1000€/м2 и паркоместата там са над 10k евро, не очаквам скоро да спадне нито търсенето, нито цените.

Движението към София винаги ще е по динамично, там дори и да има реална криза, спад, крах...цените няма как да паднат драстично. Винаги ще има желаещи да стават столичани. И това не е осъдимо разбира се, обосновано е много добре със сътветно по широкия пазар на труда, и ред други преимущества.
Интересни сме ние българите, уж нямаме пари, но всеки има имот, или няколко имота...Smiley
Цените на селските къщи в радиус 25км от големите градове полудяха. И се купуват.

# 513
  • Мнения: 652
Реших се да давам апартамента, който не използвам под наем - двустаен, обзаведен, лк тракия, югоизток, 600лв. Ако знаете човек, който търси… Имам познати в агенция, в краен случай ще се обърна към тях. Досега не съм го давала на непознати и ми е малко свито какво ще се получи и дали няма да го разсипят, но вече е 15годишен и няма да е съсипване на съвсем нов.

# 514
  • Мнения: 36
Здравейте, имам въпрос някой от вас запознат ли е със сградите, които се строят в момента в Пчелина и по конкретно на Апарт Инвест Иванови?

Познавам го Иванов, строи си в срокове,  няма проблеми с акт.16, съотвествие качество - цена си е напълно Ок за това, което предлага. Не твърдя на 100% , но по мое мнение бие цяла Варна по достъпни цени.
Има нови проекти от други инвеститори в Пчелина, където ще се строи с по-скъпи материали, сградите ще са доста по-луксозни от неговите, но цените им на дупка почват на неговите с акт.16. 
Разбира се, не е Яворов, нито дори Билд Инвест, и Пчелина не е на входа  на морската градина, но за тези цени, това е горе долу.
Иначе, моето мнение за Пчелина си е все същото, има потенциал там, но години ще минат.

В интерес на истината, апартамент на Иванов с подобни причудливи форми като цитирания по-долу в друг пост, не съм виждала. Неговите са с правилни форми. Освен да е някакъв тавански, но той и тях не ги строи така. Странно.

Честно, член съм на почти всяка измислена група за имоти във Варна, във фб, коментарите дори не ги чета, най-често са от хора, който търсят двустаен в добър район, да не е тотал щета, до 35 000 евро, не виждам какво значение имат мненията им.

# 515
  • Мнения: 371
Реших се да давам апартамента, който не използвам под наем - двустаен, обзаведен, лк тракия, югоизток, 600лв. Ако знаете човек, който търси… Имам познати в агенция, в краен случай ще се обърна към тях. Досега не съм го давала на непознати и ми е малко свито какво ще се получи и дали няма да го разсипят, но вече е 15годишен и няма да е съсипване на съвсем нов.
само го обяви и ще го вземат веднага. Какво ти пречи да е през агенция, ще се лишиш от половин първи наем,но ще ти отсеят клиентелата. Аз не съм сменяла наематели вече 5 години и въпреки това ми звънят агенции всеки ден.
Не очаквам спад в цените на имотите ,който чака такъв само ще загуби. Единият ми наемател влезе с идеята да е за малко,докато купи,така и нищо не хареса ,а цените вече са двойни и се оплаква,че с пари за апартамент вече може да купи гараж.
Добре, че дойдоха тези украинци да се раздвижи пазара на отдаване,преди това цените на наемите не съответстваха на инвестиционните,купуваше се скъпо,отдаваше се евтино,сега бива.

# 516
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Аз също приключих с покупките на този етап. Просто нямам толкова пари, а с банки не ми се занимава. Съжалявам хората, които стискаха и чакаха големия спад. За хубавите имоти на добри места, скоро май няма да има такъв. Явно продължава да има много свободни пари, които определят търсенето, съответно цените.

# 517
  • Мнения: 1 997
само го обяви и ще го вземат веднага. Какво ти пречи да е през агенция, ще се лишиш от половин първи наем,но ще ти отсеят клиентелата. Аз не съм сменяла наематели вече 5 години и въпреки това ми звънят агенции всеки ден.
.......
Добре, че дойдоха тези украинци да се раздвижи пазара на отдаване,преди това цените на наемите не съответстваха на инвестиционните,купуваше се скъпо,отдаваше се евтино,сега бива.
От моят опит, не смятам, че агентите отсяват клиентелата. На тях им пука единствено да го отдадат бързо, защото за наем вземат по малка комисионна а е голямо обикаляне. От гледна точка и на наемодател го казвам, а от другата на наемател още повече са ми хабили нервите. Винаги и в двата случая сделките ми са ставали през агенции обаче. Знам, че сега много минават през ФБ групите, но аз там не бих публикувала. Пускам сама обяви , но с предплатена карта - дам ли ключа - спирам телефона.
Освен ако не работите само с един брокер доверен.

Те и сега цените на наемите не съответстват на инвестиционните - да се закупи с тази цел.
Който е закупил и обзавел преди това е друго нещо.  

Gold digger кои Билд Инвест визираш аз само софийски проекти съм срещала на такава фирма

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 09:13 от Casual

# 518
  • Мнения: 8
Здравейте! Някой има ли мнение за K-Sky Възраждане? Би било много полезно, ако някой вече е заживял и да сподели.
Благодаря предварително!

# 519
  • Мнения: 4 590
Освен студенти кой наема двустаен? За мен са неоправдано големи наемите да не говорим че изобщо не са удобни като обзавеждане за живеене. Ако не бяха украинците наемите нямаше да е вдигнат.
Ще паднат, но на панелите в кварталите.
Прави ми впечатление още, че на
 Константин и Елена е пълно с празни нови сгради.

# 520
  • Мнения: 1 997
Освен студенти кой наема двустаен? За мен са неоправдано големи наемите да не говорим че изобщо не са удобни като обзавеждане за живеене.
Апартамент с една спалня се наема от сам човек, двойка без деца. Имала съм и две работещи момичета - спалнята имаше възможност да се разделя на 2 ед.легла ( както в хотелите )
Не знам какви апартаменти сте гледала, аз съм виждала и изключително добре направени функционално.

# 521
  • Мнения: 16
Да има някой с по вътрешна информация около този проект https://metalexbuild.com/prodajbi-towers . Дали изобщо ще строят или е схема ? От две години се рекламира и продават , но все някакви оправдания около старта на строителство .

# 522
  • Мнения: 6
Здравейте! Някой има ли мнение за K-Sky Възраждане? Би било много полезно, ако някой вече е заживял и да сподели.
Благодаря предварително!

Приятел има там апартамент, вече живеят от няколко месеца. На първо
четене никакви проблеми.
Помагах му за ремонта, нямаше остатъчна влага, мазилката по стени и тавани
е доста добре в сравнение с  други обекти на които съм попадал.
Ако нещо по конкретно те интересува пиши.

# 523
  • Мнения: 102
Здравейте, да сте чули или забелязали нови проекти тепърва започващи или планирани в близкото бъдеще? Някой да е закупувал от Кулински?

# 524
  • Мнения: 94
Здравейте, имате ли някакво мнение за Хоризонт Делукс. Мисля, че се намира до военна болница

Общи условия

Активация на акаунт