Моля за съвет, какви са правата ми?

  • 1 293
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 173
Евенце, едно ще ви кажа, който не е виждал детето си лежащо с температура и не се е панирал, само той може да се изказва високопарно.
Имам дете, знам. И въобще не съм се изказвала високопарно, даже гледах да съм максимално мила, че виждам авторката е ... емоционална. С паниране и емоции докъде се стига, какво се постига?
А, и акъл не давам. Както искате, ваши са си децата. В Гърция ентеровируси няма.

# 16
  • Мнения: 1 625
Аха, ясно. Е, простете невежеството ми. Не ви се е получило.
Конско на тема ваши са си децата.
И Гърция
Мерси.
Хипотеза-все пак ми се случва в Гърция, защото застраховка няма за това кой кога ще е зле.
А, да то ще се случи на другите, не на мен.

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 20:53 от janakrasi

# 17
  • Мнения: 75
защото ако така напишете и жалбата няма да ви обърнат внимание.
Ако така напише каквато и да е жалба, със сигурност никой няма да прочете дори. Ако има сериозни намерения за такава, то юрист да се задейства.

Иначе от целия емоционален разказ разбрах, че много сте предобрили нещата. Първо, вместо да оставите детето в покой и да му се дават съответните лекарства и задължително електролити, вие сте го помъкнали по спешни центрове и пътувания на дълги разстояния. Имате дете, трябва да сте адекватна, да имате малко обща култура за различните състояния, какво и как се прави. И второ, вирус е, естествено, какво друго да е? Тъпчете децата с улична храна на морето и после ... опа, имаме проблем.
Мизерията по болниците е пълна, научете се да я избягвате. Това с чаршафите ми дойде също в повече, не сте на хотел все пак. Ако толкова имате претенции носете си от вкъщи и си ги сменяйте на всеки половин час.
Изключително грозно изказване госпожо .Да не би да сте от персонала ?
 Първо не дават да се внасят нищо с удоволствие иначе бих си внесла и чаршафите както ме накараха да си купя всички лекарства  за детето сама .Не съм ги викала да ми ги сменят ,а исках нови да си ги сменя .Чаршафите бяха мокри от пот ,термометър си донесох ,защото не даваха техния и измерих беше вечерта 35 градуса .Викате да си спим на мокрите чаршафи още повече болести да си докараме .Сама си и чистих стаята беше окаяно мръсна . Явно това на вас би ви харесало така като гледам как се изкарвате и няма да си потърсите  правата .Детето ми повръщаше всичко дори и лекарства не знам колко още трябваше да чакам естествено ,че ще я заведа в спешен кабинет тя беше ужасно спешен случай и го пише в епикризата с мно зле показатели в изследванията .Ходете си в Гърция ,но явно сте били с нас на морето че така твърдо коментирате с какво съм си хранила детето .Пожелавам ви да не ви се случва това ,което ни се случи на нас . Така  като гледам и ви слушам ви харесва здравната ни система и бихте си замълчали в този момент ?Съмнявам се .Да не говорим ,че 4 доктора ни казват различни диагнози и така и не разбраха какво и има да не говорим колко изписани лекарства имаше през престоя ,които при прегледа днес се оказа ,че няма въпросния проблем като например болки в ушите , за които имаме антибиотични капки  и бяха сигурни ,че от там вдига темепратура ,а тя няма такова нещо .В Гърция вируси няма ,но не всички болни си идват от морето и във вашия град сигурно има дано не ви хваща разбира се ,не ви го пожелавам ,че не знам как ще си лекувате детето вкъщи при повръщане на всякакви лекарства . Емиционална съм да става въпрос за детето ми и не само за моето утре може да е вашето ,на ваш близък изказах се неправилно ,но мисля ,че уточних  и някои хора ме разбраха други като вас слушат избирателно .

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 21:22 от Mariq_L

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Mariq_L, видимо не търсите съвет, каквото е заглавието на темата. Всяко различно мнение от вашето не ви харесва. Апропо може ли да ме научите как да прескоча бюрокрацията при назначаване на лекар, може би ще мога да назнача инженер на негово място.
Не съм от персонала и аз, не приемливо е такова отношение, но истината е, че това е мизерна общинска болница, която е не е финансирана и ходят много неосигурени в нея. Иначе казано социална болница. Аз лично никога не бих отишла там, както и в никоя чисто държавна болница.

# 19
  • Мнения: 75
Mariq_L, видимо не търсите съвет, каквото е заглавието на темата. Всяко различно мнение от вашето не ви харесва. Апропо може ли да ме научите как да прескоча бюрокрацията при назначаване на лекар, може би ще мога да назнача инженер на негово място.
Не съм от персонала и аз, не приемливо е такова отношение, но истината е, че това е мизерна общинска болница, която е не е финансирана и ходят много неосигурени в нея. Иначе казано социална болница. Аз лично никога не бих отишла там, както и в никоя чисто държавна болница.
Къде вие посочихте към кого да се обърна ? Разказа ми е неточен признах си,но уточних .Системата се прескача лично аз със връзки съм ,но не в тази сфера ,а за съвсем различно нещо .Не знам защо мислите ,че не е възможно не сте се сблъсквали явно с бюрокрация и по-добре .За първи път и аз влизам в такава болница не съм влизала  и по-добре . Дано не ми се налага повече ,но дори и да ми се това беше първия и последен път в който използвам тези услуги .Дефакто аз си платих всичко сама освен банките със системите .

# 20
  • Мнения: 6 173
други като вас слушат избирателно .
Други като мен ви желаят успех с правата. И отглеждането на децата. Толкова от мен.

# 21
  • Мнения: 75
други като вас слушат избирателно .
Други като мен ви желаят успех с правата. И отглеждането на децата. Толкова от мен.
Да по-добре не коментирайте достатъчно се нагледах на заяждащи се дами ,лелки и госпожи . Успех и с отглеждането на вашите деца явно само вие  успявате да си ги отгледате .

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Mariq_L, явно и не четете. 1 стр на вашата тема ,пост 3. Написала съм ви точната последователност.
Явно сте свикнала с връзките. Ако може да се назначи протеже на работа, това е едно, но няма как да назнача инженер на позиция лекар. И повярвайте лекари се търсят навсякъде в града-никой не се бие за Първа градска, че да се налагат връзки.
Колкото до коментара всичко си платих ,ще го пропусна, явно за вас труда не се заплаща.
Успех!

# 23
  • Мнения: 1 495
Само да вметна, че точно специализант ми помогна в болнично отделение,три дни с температура над 38,5,с вливане на неточния антибиотик и лекуващия лекар -специалист ми казва,че било рано.....еми не... специализантът ми премери температурата,сложи система и ми направи проба за друг антибиотик.Изчака 4 часа,отчете пробата и ми сложиха новия антибиотик, оттогава не съм вдигала температура!
А по отношение на вашите преживявания,вие си знаете!Постъпете както намерите за добре!
Успех!

# 24
  • Мнения: 75
Само да вметна, че точно специализант ми помогна в болнично отделение,три дни с температура над 38,5,с вливане на неточния антибиотик и лекуващия лекар -специалист ми казва,че било рано.....еми не... специализантът ми премери температурата,сложи система и ми направи проба за друг антибиотик.Изчака 4 часа,отчете пробата и ми сложиха новия антибиотик, оттогава не съм вдигала температура!
А по отношение на вашите преживявания,вие си знаете!Постъпете както намерите за добре!
Успех!
Благодаря да аз не го говоря попринцип за всички специализанти . Поправих си поста говоря конкретно за тази болница .
Mariq_L, явно и не четете. 1 стр на вашата тема ,пост 3. Написала съм ви точната последователност.
Явно сте свикнала с връзките. Ако може да се назначи протеже на работа, това е едно, но няма как да назнача инженер на позиция лекар. И повярвайте лекари се търсят навсякъде в града-никой не се бие за Първа градска, че да се налагат връзки.
Колкото до коментара всичко си платих ,ще го пропусна, явно за вас труда не се заплаща.
Успех!
Не мисля,че изобщо се полага някакъв труд там .  Отчитат такъв  от първо лице ви го казвам . Simple Smile 4 дена виждам какъв труд вършат за да си изчистя сама  мръсната стая .Едната вечер едното от бебенцата вдигна висока температура половин час не могат да събудят лекаря да каже какво да правят видимо неадекватен . На 1 месец бебе казва Нурофен от обща култура се знае ,че на такава възраст не се дава Нурофен .Ако това е работа здраве му кажи. А и пушат в детско отделение вътре ,че ги мързи да слезнат до долу . Много скоростно защитавате ,но това е ужасно .Дано не попадате на такова място.Не всеки има пари да си плати на частно и се налага да търпи това ,защото няма избор .
Сега видях коментара ви епикриза отказа да ми дадат днес ,а в Понеделник . Разбрах ,че не е правилна след като заведох детето на частно  описала съм . След разправии и в крайна сметка ги заплаших  ,тъй като видях доста нередности и те си ги знаят решиха ,че ще ми я дадат

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 22:19 от Mariq_L

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Епикризата не могат да ви я дадат веднага. Дава се няколко дни след излизане от болницата. Трябва да се напише от лекуващия лекар и да се подпише. Отнема два дни поне. А кое ви гарантира, че другата диагноза е вярна.
И не никого не защитавам. Много по-добре знам от вас недостатъците на системата и съм изпадала в доста по-тежки ситуации. И грешна епикриза съм имала.
Опитвам се да ви обясня ,че ви трябват факти ,а не емоции. Още нямате епикриза-тоест не знаете каква е диагнозата написана там. От описаните симптоми не вярвам да не знаят каква е диагнозата. Дъщеря ми три пъти лежи в ..... и на епикризата пише пневмония ,а тя е с алергия. Лекуват я адекватно ,но парите за пневмония са два пъти повече. И не защото болницата иска да вземе повече пари, а защото нямат такава клинична пътека. Може би трябваше да оставят детето ми да умре, ако действат по правилата? Тогава щеше да има друго -не помогнаха на детето ми, пращат ме в друга болница с бебе на 1година и с анафилактичен шок.

# 26
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 405
Mariq_L, видимо не търсите съвет, каквото е заглавието на темата. Всяко различно мнение от вашето не ви харесва. Апропо може ли да ме научите как да прескоча бюрокрацията при назначаване на лекар, може би ще мога да назнача инженер на негово място.
Не съм от персонала и аз, не приемливо е такова отношение, но истината е, че това е мизерна общинска болница, която е не е финансирана и ходят много неосигурени в нея. Иначе казано социална болница. Аз лично никога не бих отишла там, както и в никоя чисто държавна болница.

Вие сериозно ли ?
И като са неосигурени и мизерници как изобщо ги взимат и ги обслужват-за Бог да прости и за родино..?!

И ако може да ми дефинирате понятието "мизерна,общинска или иначе казано социална болница" ?Thinking

# 27
  • Мнения: 75
Епикризата не могат да ви я дадат веднага. Дава се няколко дни след излизане от болницата. Трябва да се напише от лекуващия лекар и да се подпише. Отнема два дни поне. А кое ви гарантира, че другата диагноза е вярна.
И не никого не защитавам. Много по-добре знам от вас недостатъците на системата и съм изпадала в доста по-тежки ситуации. И грешна епикриза съм имала.
Опитвам се да ви обясня ,че ви трябват факти ,а не емоции. Още нямате епикриза-тоест не знаете каква е диагнозата написана там. От описаните симптоми не вярвам да не знаят каква е диагнозата. Дъщеря ми три пъти лежи в ..... и на епикризата пише пневмония ,а тя е с алергия. Лекуват я адекватно ,но парите за пневмония са два пъти повече. И не защото болницата иска да вземе повече пари, а защото нямат такава клинична пътека. Може би трябваше да оставят детето ми да умре, ако действат по правилата? Тогава щеше да има друго -не помогнаха на детето ми, пращат ме в друга болница с бебе на 1година и с анафилактичен шок.
Епикриза имам след разправии   очевидно може и след 2 часа да се даде щом съм я взела . Явно и вие не четете .И не говоря за това ,което пишат за да мине пътеката . ДА ОБЕСНЯ ПО ПРОСТО КАЗАНО .Всеки ден детето се преглежда от педиатрите там всеки от тях каза различна диагноза , не говоря затова , което са писали на епикризата , за да мине пътеката !!! Диагнозите бяха гнойна ангина ,бактериална инфекция , отит , вирусна , нищо й няма , просто си повръща , чревен вирус и за всяко едно изписваха нови лекарства през час  без изследвания .

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 04:39 от Mariq_L

# 28
  • Мнения: 21 613
Тези диагнози са много близки, ангината може да бъде бактериална, или вирусна, чревен вирус също, не ви ли правиха изследвания?

Моят съвет е, ако ще се жалите, да ограничите жалбата си до няколко неща, например това, че в отделвнието работят специализанти не бива да е от тях. За лошите условия - мръсотия и липса на персонал може да го включите. Намерете правилника на отделението, който със сигурност сте подписали, че ще спазвате, но вероятно не сте го прочели и вижте какво е нарушено. Чаршафите едва ли се сменят всеки ден, според мен се сменят на престой. Всъщност вие сами  сте участвали доброволно я нарушаване на правилника, като през всичкото време бащата е бил при вас, но затова не вярвам да им търсите отговорност, а точно това е нещото за което някой може да получи наказание.
Посъветвайте се с адвокат и формулирайте добре нещата, той ще ви посъветва

Това, че една болница е общинска, не значи, че трябва да е като от филм на ужасите. И колкото на финансиране е въпрос и на организация, която явно в случая куца.

# 29
  • Мнения: 101
Епикризата не могат да ви я дадат веднага. Дава се няколко дни след излизане от болницата.

Това пък изобщо не е вярно. Не може да се изписва пациент без епикриза и ако има някакви изследвания, които се чакат, се издава временна и когато излязат, окончателната. Не подвеждайте хората. Ако на места има практика да се издава епикриза след Х дни, това е друго нещо, но практиката невинаги съответства на нормативната уредба, иначе казано, това е нарушение.

Общи условия

Активация на акаунт