Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 55

  • 20 673
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 56
Сигурно 90% от българите ядат мляно месо( то ,ако е само месо е добре). Обикновенно месата по ресторанти, топли витрини т.н. се мариноват ,подправят и т.н. с цел да не се развиват бактерии и да не се разваля бързо съответно. Често( дали не е винаги) в марината или подправките има захар. Да не говорим за кюфтетата и кебапчетата от разни съмнителни места , в които има всичко друго ,но не и месо. Това на почти всички им е ясно.  Момичетата,които се оплакаха от висока захар, след ресторант, споделиха ,че са били заляти със сосове или ако не месото, то салатата. Много е трудно навън да избегнеш всичко забранено, даже и да внимаваш. Сигурно има бактерии в мляното месо, но няма как един човек, да ходи на работа , да си гледа децата и да готви нон стоп. Обикновенно една манджа се готви ,за да иман поне за 2 пъти. Все пак всички де опитваме да се храним максимално според режима , възможности и работа.  Аз на обяд готвих телешко варено със зелен фасул. Е като ми остана кво да го правя? Прекаленото взиране и вманиачаване не ни носи ползи. Извинявам се, ако вече се струвам рязка, ама няма някой нормален, да не претопля храна и да не ходи на ресторант отвреме на време. Даже и зеленчуците на грил са мариновани с нещо ,което има захар.

# 76
  • Мнения: 27 947
Dolce, след колко време мислиш да пускаш изследвания, за да видим как са ти хормоните? Сериозно ме замисли, обаче първо ще си пусна изследвания и тогава евентуално ще сменям с течен.
Мисля до края на август да пусна поне ТСХ, да видя дали има все пак поне някаква разлика. А хормоните ще са вероятно другия месец, не съм решила още. Мисля, че този месец няма смисъл да пускам и Т3 и Т4.🙂
Бриа, аз даже и преди да мия лице и зъби меря обикновено.🙂 Единствено малко вода мога да пийна преди първото боцкане за деня.  
Мен лично ме притеснява това да ми мелят месо в магазина- не знам кога за последно са смилали месо вътре и какво има в машината...🤔 Макар че, преди няколко години, се бях замислила дали да не ми мелят месото в магазина, но така и до днес не съм пробвала.
Естествено, че поне 90% от хората няма да могат за всяко хранене да готвят отделно. Обаче всеки се старае да прави каквото може. То и аз не мога на всяко хранене да си готвя отделно за мен, отделно за другите- просто в даден момент или ще полудея, или ще се преуморя, или нещо друго...😅
Днес -3,5 кг...или това са част от кг, които беше логично да съм свалила, когато наскоро ви се оплаквах, че нещо странно се случва с мен.😉
Ако някой се интересува, този месец в Рамус имат ето този пакет "Наднормено тегло" (все едно не можеш да имаш завишена глюкоза и/или инсулин, ако си слаб😅, но така са го кръстили🙂):

За 19 лв е добре.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 16:10 от dolce miele

# 77
  • Мнения: 2 987
Ово jе промоция, в "Бодимед" само инсулинът е 19,00 лв. (без таксата за вземане на проба)
При мен разни интересни явления се случиха в последните дни, но нещо нямам настроение да си събера главата и да опиша адекватно, по-нататък ще е.

# 78
  • Paris, France
  • Мнения: 14 426
tays, ето, на тебе ти звъннала за гъбата, а на мене никога, за нищо не ми звъни. За гъбата не искаше и да чуе от мене. Нещо си я омагьосала. Да, много беше впечатлена от външния ти вид. Тя те мисли за поне с 20-25 години по-млада, отколкото реално си, но пак е впечатлена. От моето отслабване и добри резултати не се впечатли. Не и казах, че си ми връстничка, а няма и значение, защото е и до ген.

Непосилни условия не съм и поставяла. Да, бих искала да опита да си промени храненето. Да, бих искала да махне тъпите хапове или поне половината, защото сутрешният и диуретик вдига ИР, задържа калий в организма, а магнезия се изпикава. За капак предизвиква ИР. Аз говоря от опит. Дадоха ми го през март 2014 за цикъла нещо и в края на юни бях + 10 кила. Ако тогава знаех това, което зная сега, честно, нямаше да го пипна.

Яд ме е, че 90% от това, дето го има е лесно поправимо, но от 10г седи, кърши ръце, ходи по всякакви специалисти и увеличава хаповете + нови проблеми. Мантрата и е, че е стара. Добре, но ако си беше оправила храненето преди 7 години, сега поне нямаше да и се появяват нови проблеми. Казва, че единият вид лекарства са до гроб, но savina_33 ги спря.

Каквото и кажа, като съм способна да го докажа със сериозни проучвания, го отрича. Захарта вдига кръвно - професор по кардиология и казал да си пие по едно кафе със захар за сърцето. Солта пречи - тя не ядяла солено. Като съм при нея не спирам да пия вода от сол и ставам нощем да ходя до кенефа.. Кефирът е полезен - аааа, в млякото имало антибиотици, хормони. Но мляко купува 🥳. Знам, защото каза, че купувате една и съща марка 😻. Зеленчуци - пълни с нитрати, пестициди, боли я корем от сурови. Добре, готвени - о, аз нищо не ям. Искала диета с ориз и картофи!!!!!!!! Някакъв тенисист правел диета с ориз. Черен дроб - въх, тази гнус, като бърчи и чело. Яйца - миризмата инапомняла на селяндурите по влаковете. Пристигам - направила баница ☹. Ама тя била домашна и с масло. Спагети - казвам, че не ща ВХ. Ама те са комплексни. Ям си салатата. Не е ли много? Е, няма и 300 калории. Ама не е ли много като количество? Ядосах се и напуснах масата. Това се е случвало няколко пъти. Откакто се помня купува всякакви сирена, колбаси, готови храни и ядем по ресторанти.

Мъж на нейна братовчедка казал, че трябва да се яде сусам и тръгна да яде. Мъжът е ослепял, от дебелина, дъртак с корем на бременна. Добре изглеждал и бил преподавател. Като я питах по какво - не знаела. То и той вече сигурно не знае.

Няма да ви казвам какво ми е да я гледам да яде хляб, сирене и грозде. Или пакетирани кроасани. Да ги свършела. Ами защо ги купува?

Сутринта и казвам за ходенето след хранене - йок, цялата кръв отивала към стомаха и не знам си какво щяло да стане. Аз и го казвам за 108ми път.

Мене ме боли, че има здравословни проблеми и ме е много яд, че не чете поне. Разбира от биохимия, докторат има в такава област, знае английски, ама ходи болна и дебела.

Трябва да те наемем за лектор 💐. Да съберем на Елора майката, моята и всяка, която може да бъде докарана на място. Явно те бива.

ММ е същият и по-зле. Всеки ден торби с бисквити, кроасани, готови храни, ресторанти, поръчана храна. Триглицериди над 0.7 не съм видяла при него, идеални КЗ и инсулин и на 54, след дни, има 2 бели косъма на главата. Баща му почна да побелява на 80г!!!!!!! Ядат захар като разпрани! А свекървата се докара до преддиабет.

Елица Б, да и след замразяване остават бактериите.

Е, ясно е, че е трудно да се храним непрекъснато по този начин, но ако КЗ не пада по друг и седи на дадено ниво, 2-3 месеца е необходимо.

Здрав човек, с добра лигавица на червата, добра чревна флора няма нужда да яде така. Неговите имунни клетки се справят с бактериите и гъбите в месото. Понеже чревната му флора е стабилна, новите нашественици не успяват да се заселят.

Аз не съм яла всичко под налягане, но моята КЗ падна трайно и без това упражнение. За отслабнал, спортуващ човек на режим с перманентно висока КЗ, която не мърда и от ходене 5 километра, не знам друг начин. Ако има, споделете го!

# 79
  • Мнения: 14 987
Те имат и други пакети, ей сега ще метна линк.
Аз ще се възползвам от "разширен метаболотен синдром", там е и инсулин, и гликиран. Предния път не си бях отнесла урина.
https://ramuslab.com/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%81% … 0%B5%D1%82%D0%B8/


Неве, ще и звънна след седмица да я питам за гъбата и ще си поприказваме.
Останах с впечатление, че ще пие кефир, макар да ми каза, че нещо не харесва кисело мляко.
Нямате грижи, ще събирам група, щом ставам за рекламно лице на кампания хаха. Разсмях се.
Неве, аз цял съдебен състав в Градския съд съм убедила, че ир е състояние, а не заболяване, та едни хора, на които дъщерите показват завидни резултата ли няма.
Не знам помните ли историята как пледирах в съда за ир и чее обратимо състояние, хем не беше по същество, а защото колежката твърдеше, че нейният клиент е с диабет , аууууу. Кой тип, питам аз , ааааа 2. Чакай малко. И като подкарах , и на съдиите им виснаха ченетата, гледаха ме опулени и не ме прекъсваха.
Сега гледам, че съм го спечелила делото и не знам кога ще отида до съда да видя има ли в решението нещо от моите мъдротии за диабета хаха.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 15:47 от tays

# 80
  • Мнения: 2 987
Невена, никой не е пророк в собствената си държава. Моите родители и двамата са лекари, хем баща ми е патолог и е виждал нагледно болни органи, няма, сестро, хранят се безобразно, просто безобразно, а имат и двамата по 1 шапка здравословни проблеми. Ама ми вика оня ден между 2 бисквити, които затъпка после с вафла и сладолед, "много са ти тия пържоли за човек, който иска да отслабне". 🌹Като се опитам да обясня нещо, "ти ли ще ме учиш, бе, лапе, виждала ли си кравата да бозае от телето". И хич не се разправям, имам си 3 мъжа + 1 кастрат да ми пилят нервите у дома, как ли пък няма да се хабя и с дървения философ баща ми. То насила можеш само да вземеш, не и да дадеш.

# 81
  • Мнения: 27 947
Невена, много се впечатляват от казано от друг/чужд човек. Когато е казано от близък, някак все клатят глава, гледат неодобрително, чудят се, не го приемат сериозно (дори и да имат доказателства) и т.н. Няма достатъчно тежест казаното и все са скептични и за всичко се намират и оправдания, и опровержения. Като става дума за човек на възраст...те са свикнали цял живот по един начин да живеят, едни "пропаганди" за типа на хранене да слушат. Разбира се, има и такива, които изобщо не са обръщали внимание на храненето си и не са се интересували кое е здравословно и кое не (то и думата "здравословно" се мени през всяко десетилетие или по-често). Другото нещо, което забелязвам е, че като цяло възрастните хора си обичат вгх- хлвб, ориз, картофи, банани, грозде, сладкишчета, сладичко за десерт. Дори и на тези, които се хранят с малки количества и не преяждат, с възрастта им се появява една такава склонност към вгх и сладко...

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 22:54 от dolce miele

# 82
  • Мнения: 14 987
Е , аз на когото кажа за режима, и че е без ориз и картофи, хляб, те питат "ми какво ядеш".
В това число и стоматоложката ми, с кз 16 сутрин. И на глюкофаж.
Това готвела.
Ама нали ви писах, че мучах тогава, докато ми разправяше как си живее така, а и лепне устата и се поти.
Е, имало е ефект, още на другия ден като отидох и каза, че си е записала час за 24 при някаква ендо.
Чакам да стане 24, за да и се обадя да видя какво ще и каже, и там бдя  Joy

# 83
  • Мнения: 2 987
Аха, долче, баш! Същият тоя мой баща ни даваше като бяхме деца бобоните под бройка и час, голям страх имаше да не се разболеем от диабет, постоянно се караше с майка ми, защото в тяхното семейство на захар живееха, най-близкият ни семеен приятел беше ендокринолог и постоянно ни пращаше в кабинета му да гледаме американски брошури за деца с диабет, да се информираме и плашим. Ама на. Остаря, почна хормони за щитовидната и не знам какво му прещрака, аз за 30 години не го бях виждала да сложи сладко в устата си, сега за ден яде повече сладкиши, отколкото аз като кърмачка унищожавах.

# 84
  • Мнения: 27 947
Тайс, мен не ме вълнува този пакет за метаболитния синдром- разширен, защото изследвах скоро холестероли и триглицериди, а ме интересува и ТСХ-то. А и още се въздържам от изследване на гликиран, сигурно бих изчакала още малко (да минат 3 месеца от нормализиране на железния панел).🙂 Иначе имат и други интересни пакети, така е.🙂
Мelusine, просто, като стигнат една възраст, доста хора и дума не дават да им се каже, влечението към сладкото се увеличава и от девет кладенеца вода се носи, че всъщност въобще имат такава склонност към сладкото.😉

# 85
  • Мнения: 4 697
Ами, това е еволюционен механизъм на хомо сапиенс, да не говорим, че, ако тренирате здраво, повтарям здраво, по 5 пъти в седмицата, вие не само, че трудно ще се възстановявате, ами и с водния пост поставяте организма в “alert” зона.

Чак да тренирам здраво не бих казала. По- скоро тренирам редовно, но не с големи тежести. Очевидно виждате проблем, който аз не успявам. Ще съм благодарна да споделите мнение какво да се промени/премахне/добави и т.н. Може и на ЛС, ако не искате да е в темата.

# 86
  • Мнения: 14 987
Тайс, мен не ме вълнува този пакет за метаболитния синдром- разширен, защото изследвах скоро холестероли и триглицериди, а ме интересува и ТСХ-то. А и още се въздържам от изследване на гликиран, сигурно бих изчакала още малко (да минат 3 месеца от нормализиране на железния панел).🙂 Иначе имат и други интересни пакети, така е.🙂
Мelusine, просто, като стигнат една възраст, доста хора и дума не дават да им се каже, влечението към сладкото се увеличава и от девет кладенеца вода се носи, че всъщност въобще имат такава склонност към сладкото.😉

Долч, аз щото се вълнувам от инсулина и гликирания и този пакет ми включва и двата.
Чудех се как да го избегна, нали кардиоложката ми е дала направление за ПКК плюс холестеролите и не помня вече какво беше, проверявах кодовете.
Та във всички случаи този ми е изгоден за моите проверки.
А на тебе много ти се радвам за килата Hands Plus1


Беки, ти дали пък няма да смъкнеш сега някое грамче, когато си започнала да се храниш.
Все е полза това гладуване, жалко , че аз се провалям.

# 87
  • Мнения: 2 987
beki8, можете ли да опишете горе-долу една тренировка, какви упражнения, колко повторения, с какви тежести, в каква последователност? Редувате ли комплекси, в смисъл да разделяте тренировките за големите групи мускули в различни дни, колко често (на какъв интервал от време) сменяте упражненията, такива неща.

# 88
  • Мнения: 293
Ами, това е еволюционен механизъм на хомо сапиенс, да не говорим, че, ако тренирате здраво, повтарям здраво, по 5 пъти в седмицата, вие не само, че трудно ще се възстановявате, ами и с водния пост поставяте организма в “alert” зона.

Чак да тренирам здраво не бих казала. По- скоро тренирам редовно, но не с големи тежести. Очевидно виждате проблем, който аз не успявам. Ще съм благодарна да споделите мнение какво да се промени/премахне/добави и т.н. Може и на ЛС, ако не искате да е в темата.

Беки, първо трябва да се отговори на много въпроси, като например, какво е телосложението ви, какви килограми сте, какви са целите ви, тренирате по програма ли или хаотично, какъв е калорийният ви прием, какви храни доминират в диетата ви, на колко сте години, сигурно има и още, но ще питам, ако се сетя?

Без отговор на тези въпроси, е трудно да се отговори на въпроса, къде грешите!

Ако сте в голям калориен дефицит, ако претренирате, то вие “мачкате” метаболизма и нервната система, така трудно ще отслабнете устойчиво. Минала съм по този път, говоря и от опит!

# 89
  • Paris, France
  • Мнения: 14 426
dolce miele, много, много се радвам за тебе 💐💐💐💐💐💐💐. Не честитя, та да не урочасам кантара 🥵. Е, още малко ти остава значи. Пак, пробвай да изместиш храненето сутрин и да ядеш яйца, примерно. Ако ям английска или шотландска закуска, друго не ми трябва и слабея като луда.

Мelusine, разбирам те много добре. И родителите ти ги разбирам. Като бях малка бях дебела. Майка не даваше да ям боклуци, баба ми не ми даваше да ям сладко. Съседите ме съжаляваха и ми купуваха сладолед, шоколад, боза, банички 😻. После майка не беше доволна от баба ми, а баба ми не ми даваше да ям хляб и сладкиши и се чудеше как дебелея от чушки, зеле, домати и риба. Като свърши ваканцията, обратно при родителството, дето разказваше за всяко ново проучване за маргарин, връзка тегло инфаркти итн и ме караше да ям чаша кисело мляко или сирене за вечеря. Отслабна и дойде ваканцията, мям, мям и се о🐖 пак. Родиха се децата ми. Тях майка ми ги води по пицарии, купува им сладолед и шоколади, готови кебапчета и кюфтета, пържени картофи. За закуска им прави кекс със сладко от вишни. Да има плод вътре 🍒🍒 А децата ми седяха слаби!!!!! Аз затова не църкам силно. Забелязах, че с деца, колкото повече буташ, толкоз повече не става. С времето хората омекват или натрупват опит, който им показва, че това, което правят не е 100% сигурно или даже правилно. Твоите родители са видяли много, много изключения, необясними случаи. Ако баща ти е видял 20 годишни спортисти с атеросклероза и 80 годишни пияндури с чисти артерии може и да му е писнало да брои бонбони. А той е видял. 

tays, верно ли за пледоарията? Ако си разказвала вече някъде, може ли линк? Има ли го делото качено? А на диабетичния клиент каква беше физиономията? На адвоката му?

Да, трябва да организираш лекция пред лекарския съюз 😇. И зъболекарски може. Те, че няма да се трогнат, няма, ама е добро начало. Е, в България са и доста стари, повечето.

Но да, трябва да организираме неформална среща като са на Мelusine родителите в София. Белким нещо стане.

Офд- след няколко дни куркума, черен пипер, карамфил и по глава лук и чесън не само не ми се яде сладко, ами изобщо не ми се яде. Мразех карамфил, но става част от менюто. След вечеря ми се ядеше винаги шоколад и ядях по 2 квадратчета. От 3 дена не ми се яде. И магданоз и кориандър ям, но не е от тях, защото ги ям редовно.

Общи условия

Активация на акаунт