Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 55

  • 20 515
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 33 422
То в кутията с глюкомер са и те към 5 някъде.

# 61
  • Мнения: 4 627
А кажете на какво прилича това Confused От събота 18 ч. до момента (днес на обяд ще приключа) съм на чисто кафе, вода и 330 мл газирана вода, кантарът тази сутрин каза + 700 гр Scream
Оплаках се и пожелавам прекрасна седмица на всички Simple Smile

# 62
  • Мнения: 293
А кажете на какво прилича това Confused От събота 18 ч. до момента (днес на обяд ще приключа) съм на чисто кафе, вода и 330 мл газирана вода, кантарът тази сутрин каза + 700 гр Scream
Оплаках се и пожелавам прекрасна седмица на всички Simple Smile


Прилича ми на смачкан метаболизъм, увеличен кортизол, задръжка на вода и вследствие на това огранизмът ви ще се удовлетворява от мускулното тегло, за да запази мазнините за сериозни периоди на глад.

# 63
  • София
  • Мнения: 630
Да споделя и аз какви ги свърших - бях 4 дни в командировка, за съжаление по обед около мен нямаше нищо подходящо за хапване и реших, че по-малкото зло е да мина само на вечеря. За съжаление вечерята се случваше късно - около 21 часа и в различно заведение. Хапвах си по една голяма салата, първата вечер риба, после пиле с рататуй, последната вечер нещо от типа на плескавицата. През деня - сутрин по едно нормално кафе без нищо и по 3 л минерална вода, но беше такава жега и задух, че за цял ден пишках само един път, но пък мокра от пот. Вечер още 1,5 л вода. Вчера се прибрах след обяд и си хапнах, но снощи имахме голям повод и пак на заведение, та отгоре на всичко изпих и един коктейл. Изобщо доста глупости, но.... Днес си правя обичайния понеделник само на вода.
 КЗ днес 5,1. Другите дни не съм мерила, че си бях забравила уредчето. Кг - само с 1 надолу, но имах и проблем с ходенето до тоалетна. В момента си усещам как ми е подут корема.
Сега се чудя, вече свикнах и мога да мина само на едно хранене на ден - обикновено вечер, но има ли смисъл?
Метаболизмът така и така ми е бавен - и без това свалям по около 2 кг на месец, а имам още да свалям, Имам и Хашимото. Да не говорим, че и годинките вече не са малко и всичко е все по-трудно.
Ако мина на едно хранене дневно - мисля, че ще е по-добре за ИР, но дали ще е така и за Хашимото?
Или да си карам на както досега - две хранения на ден Thinking

# 64
  • Мнения: 13 179
А в това едно хранене на ден има ли достатъчно храна за деня или си е порция като занормална вечеря? Ако е второто, това си е системно недохранване и поне аз не бих го правила редовно и продължително. И за щитовидната май не е много ОК това. За от време на време не би трябвало да е проблем де.
Смисълът на малко хранения на ден не е да се намали с много приемът на храна а просто да има дълги периоди без храна. Според мен направи някаква там груба сметка какво и колко приемаш за една такава вечеря и тогава решавай. Редовно недохранване хич не оправя бавен метаболизъм, даже напротив. Фаст без храна е различно от това да се яде ама прекалено малко.

# 65
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Да споделя и аз какви ги свърших - бях 4 дни в командировка, за съжаление по обед около мен нямаше нищо подходящо за хапване и реших, че по-малкото зло е да мина само на вечеря. За съжаление вечерята се случваше късно - около 21 часа и в различно заведение. Хапвах си по една голяма салата, първата вечер риба, после пиле с рататуй, последната вечер нещо от типа на плескавицата. През деня - сутрин по едно нормално кафе без нищо и по 3 л минерална вода, но беше такава жега и задух, че за цял ден пишках само един път, но пък мокра от пот. Вечер още 1,5 л вода. Вчера се прибрах след обяд и си хапнах, но снощи имахме голям повод и пак на заведение, та отгоре на всичко изпих и един коктейл. Изобщо доста глупости, но.... Днес си правя обичайния понеделник само на вода.
 КЗ днес 5,1. Другите дни не съм мерила, че си бях забравила уредчето. Кг - само с 1 надолу, но имах и проблем с ходенето до тоалетна. В момента си усещам как ми е подут корема.
Сега се чудя, вече свикнах и мога да мина само на едно хранене на ден - обикновено вечер, но има ли смисъл?
Метаболизмът така и така ми е бавен - и без това свалям по около 2 кг на месец, а имам още да свалям, Имам и Хашимото. Да не говорим, че и годинките вече не са малко и всичко е все по-трудно.
Ако мина на едно хранене дневно - мисля, че ще е по-добре за ИР, но дали ще е така и за Хашимото?
Или да си карам на както досега - две хранения на ден Thinking
Зависи дали ще можеш да си набавяш достатъчно протеини, защото в крайна сметка най-големия алерген е храната, но при хашимото е нужно хем да се внимава да не се прекалява с протеини (тъй като антителата атакуват белтъчни клетки), хем обаче организма да не страда от белтъчни липси, тъй като протеините са нужни за производство на щитовидни хормони. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4 627
Прилича ми на смачкан метаболизъм, увеличен кортизол, задръжка на вода и вследствие на това огранизмът ви ще се удовлетворява от мускулното тегло, за да запази мазнините за сериозни периоди на глад.
Добре че тренирам по 5 пъти в седмицата (фитнес) и всяка сутрин 10 мин йога за разсънване. Храня се всеки ден на обяд и вечеря ( до 19 ч)  и веднъж седмично съм на воден пост. За какъв глад се подготвя този организъм не разбирам Confused
Ще пусна изследвания след почивката да видим без стрес от работа какво ще покаже. Благодаря за включването.

# 67
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Идвам с огромен букет за tays, бутилка розе и каквото си поиска. За гъбата, за която се разкара чак до Дружба и вчера до другия край на София да я носи на майка ми съм и мноооого благодарна, разбира се, но най-вече за друго........

Майка ми е във възторг от отслабването на tays, начина, по който изглежда и даже се заинтересува от диетата на tays. tays и казала, че е режимът, който аз спазвах. Майка ми е със затлъстяване, високо кръвно, високи триглицериди. От 8 години и меля за този режим. Видя ме болна, видя ме с корема в края на август 2014 и ме видя с очите си отслабнала в средата на октомври 2014г. Виждала ми е и всичките резултати от първите 4 OGTTта и как се подобряваше инсулинът и КЗ. Като чу по телефона на каква диета съм се разкрещя и ми каза да приемам по лъжичка мед за да не ми се разложи мозъка. Вчера пак ми каза, че било нормално КЗ да се вдигне над 10, но след 1ви час трябвало да падне. Добре си било меленото месо. Другото било жилаво и докато се сготви, изфирясвали витамините. Магнезия бил опасен. Можело да спре сърцето от магнезий. Е, аз да не би да си го инжектирам!

Сега майка ми иска да се обажда на tays за да разбере повече за режима и 😻. А, отдаде лесното отслабване при нея (tays) и на възрастта и 🌞. Явно и приличам на баба и 🥳.

Изобщо не се заинтересува от кефир и полезностите му за високо кръвно като и обяснявах. Нито   бактериите, нито гъбите в него я трогнаха. Даже не ми мина през ума да я помоля да иде тя да го вземе, защото зная какво щеше да следва 🥵. Сега майка ми ще си прави кефир и ще си остави част от гъбата за нея. А, дано!

tays, какво я направи майка ми за 5 минути? Все едно с друг човек говорех. Коренна промяна в интереса.

Вие как се справяте с домашните? Саботират ли?

# 68
  • София
  • Мнения: 5 835
Скрит текст:
Идвам с огромен букет за tays, бутилка розе и каквото си поиска. За гъбата, за която се разкара чак до Дружба и вчера до другия край на София да я носи на майка ми съм и мноооого благодарна, разбира се, но най-вече за друго........

Майка ми е във възторг от отслабването на tays, начина, по който изглежда и даже се заинтересува от диетата на tays. tays и казала, че е режимът, който аз спазвах. Майка ми е със затлъстяване, високо кръвно, високи триглицериди. От 8 години и меля за този режим. Видя ме болна, видя ме с корема в края на август 2014 и ме видя с очите си отслабнала в средата на октомври 2014г. Виждала ми е и всичките резултати от първите 4 OGTTта и как се подобряваше инсулинът и КЗ. Като чу по телефона на каква диета съм се разкрещя и ми каза да приемам по лъжичка мед за да не ми се разложи мозъка. Вчера пак ми каза, че било нормално КЗ да се вдигне над 10, но след 1ви час трябвало да падне. Добре си било меленото месо. Другото било жилаво и докато се сготви, изфирясвали витамините. Магнезия бил опасен. Можело да спре сърцето от магнезий. Е, аз да не би да си го инжектирам!

Сега майка ми иска да се обажда на tays за да разбере повече за режима и 😻. А, отдаде лесното отслабване при нея (tays) и на възрастта и 🌞. Явно и приличам на баба и 🥳.

Изобщо не се заинтересува от кефир и полезностите му за високо кръвно като и обяснявах. Нито   бактериите, нито гъбите в него я трогнаха. Даже не ми мина през ума да я помоля да иде тя да го вземе, защото зная какво щеше да следва 🥵. Сега майка ми ще си прави кефир и ще си остави част от гъбата за нея. А, дано!

tays, какво я направи майка ми за 5 минути? Все едно с друг човек говорех. Коренна промяна в интереса.

Вие как се справяте с домашните? Саботират ли?

Оглушавам прогресивно, когато започнат с лекциите.

Какво му има на меленото месо?

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Много бързо се пълни с бактерии, които предизвикват ИР и диабет меленото месо. Трябва да се мели на място и да се изяжда веднага. Не бива да се претопля.

Бактериите, които разяждат месото са същите, които разяждат крайниците на диабетиците и заради които им режат краката.

Идеалното е да се купува цяло парче месо, да се реже у дома и да се готви веднага, като се добавят много подправки като черен, лют червен пипер, джинджифил, сол, които да спират развитието на бактериите. Да се яде веднага и никога претоплено.

Много диабетици споделят, че КЗ им се вдига много над обичаиното след консумация на месо в ресторант или от топла витрина. Вчера някой сподели КЗ 5.8 след мюсли и 6.1 след кебапчета от домашно месо и салата. Ако беше от глицемичен товар, би трябвало да е обратното. Оня ден споделиха за висока КЗ след ресторант. Азара беше писала за скок на КЗ след пиле от топла витрина. В една група съм виждала резултати на КЗ след дадено количество пилешко, пуешко, свинско, говеждо, риба в ресторант и същото количество у дома. Ядено е само месо. При месата имаше фрапиращи разлики, при пуешко и риба по-малко, а очаквах обратното. Няколко пъти са мерили хората и в различни ресторанти. Същото ставаше и след евтини, малки, индийски ресторанти и никакво количество подправки не можеше да замаже факта, че яденето е престояло в хладилник и не е никак прясно.

Едното ми дете умира за бургери и ММ купува, но гледам да не ям.

Част от успеха на WFPBD се дължи на това, че в растителната храна такива бактерии липсват или са в много по-малко количество.

# 70
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
Идвам с огромен букет за tays, бутилка розе и каквото си поиска. За гъбата, за която се разкара чак до Дружба и вчера до другия край на София да я носи на майка ми съм и мноооого благодарна, разбира се, но най-вече за друго........

Майка ми е във възторг от отслабването на tays, начина, по който изглежда и даже се заинтересува от диетата на tays. tays и казала, че е режимът, който аз спазвах. Майка ми е със затлъстяване, високо кръвно, високи триглицериди. От 8 години и меля за този режим. Видя ме болна, видя ме с корема в края на август 2014 и ме видя с очите си отслабнала в средата на октомври 2014г. Виждала ми е и всичките резултати от първите 4 OGTTта и как се подобряваше инсулинът и КЗ. Като чу по телефона на каква диета съм се разкрещя и ми каза да приемам по лъжичка мед за да не ми се разложи мозъка. Вчера пак ми каза, че било нормално КЗ да се вдигне над 10, но след 1ви час трябвало да падне. Добре си било меленото месо. Другото било жилаво и докато се сготви, изфирясвали витамините. Магнезия бил опасен. Можело да спре сърцето от магнезий. Е, аз да не би да си го инжектирам!

Сега майка ми иска да се обажда на tays за да разбере повече за режима и 😻. А, отдаде лесното отслабване при нея (tays) и на възрастта и 🌞. Явно и приличам на баба и 🥳.

Изобщо не се заинтересува от кефир и полезностите му за високо кръвно като и обяснявах. Нито   бактериите, нито гъбите в него я трогнаха. Даже не ми мина през ума да я помоля да иде тя да го вземе, защото зная какво щеше да следва 🥵. Сега майка ми ще си прави кефир и ще си остави част от гъбата за нея. А, дано!

tays, какво я направи майка ми за 5 минути? Все едно с друг човек говорех. Коренна промяна в интереса.

Вие как се справяте с домашните? Саботират ли?
Е, много ще се радвам майка ти да ми звъни, ако поне мен послуша.
Ние малко сме се разбрали като Куку и Пипи, ама карай. Joy
Тя констатацията и на живо беше, че изглеждам много добре, аз и отговорих, че това е благодарение на тебе, защото те слушам. Чела съм някъде, че си загрижена за нея и че не е от ентусиастите.
Явно се впечатли, защото после ми звънна да ме пита за гъбата нещо , но бях на Петте кьошета и дрънчаха трамваи, тролеи и ми се стори, че нещо съм я впечатлила, та си сподели жената, че ти и поставяш "непосилни условия". Викам, тя си е строга, защото е добронамерена, и аз не я слушам за всичко , особено за магданоза Joy

Така че да ми звъни, дано да съм и пример че режимът работи, макар че тя не ме е виждала преди режима, а аз нямам много свалени кила, де.
Неве, изобщо не ме е затруднила, жената предложи да дойде тя до нас, аз предпочетох да мина, защото и без друго щях да правя крачки.
Дано Невегъб пристигне без поражения Heart
Много е усмихната майка ти, екстра си е жената.

# 71
  • Мнения: 13 179
Страшна сила е тая тема, признала съм я Grinning
А домашните... Следобед май има план кекс да ми пекат. На мен, моля ви се Grinning Майка ми е майсторка, прави ги почти като мен дебели и всички много обичат. Очевидно някой друг пусна мухата че Натка от години не е яла от нейните кексове. Аз наистина не съм, ама дори и при близък оглед няма да си помислите че баш липса на кекс ми е кусурът Joy
Иначе ми е златна, не се е опитвала да ми се меси като минах на режим, макар че със сигурност е много различно от нейните виждания за здравословна храна. Даже чинно пита дали да ми прати нещо като е правила или не е добра идея.
Сега обаче съм довела и половинката при нея и е неудържима, час по час го кани с нещо. Направо разбива реномето на българските тъщи, срамота просто Joy

# 72
  • Мнения: 293
Прилича ми на смачкан метаболизъм, увеличен кортизол, задръжка на вода и вследствие на това огранизмът ви ще се удовлетворява от мускулното тегло, за да запази мазнините за сериозни периоди на глад.
Добре че тренирам по 5 пъти в седмицата (фитнес) и всяка сутрин 10 мин йога за разсънване. Храня се всеки ден на обяд и вечеря ( до 19 ч)  и веднъж седмично съм на воден пост. За какъв глад се подготвя този организъм не разбирам Confused
Ще пусна изследвания след почивката да видим без стрес от работа какво ще покаже. Благодаря за включването.

Ами, това е еволюционен механизъм на хомо сапиенс, да не говорим, че, ако тренирате здраво, повтарям здраво, по 5 пъти в седмицата, вие не само, че трудно ще се възстановявате, ами и с водния пост поставяте организма в “alert” зона.

# 73
  • Мнения: 1 693
МНого ми е полезна темата. Благодаря ви, че се включвате и пишете. Всеки път когато я чета научавам по нещо /ново. Това за мляното месо не го знаех. Невена, ако се замрази след като веднага се смели, пак ли ще има бактерии?
Аз го купувам цяло и го меля в магазина, но после седи в хладилник до вечерта. Това явно е проблем.

# 74
  • Мнения: 14 966
Откакто Невена ми обърна внимание за бактериите, готвя всички мръвки и зеленчуци в мултикукъра на висока степен.
Но не мога за всяко ядене пак да връщам в тенджерата и пак да вдигам налягането. Само първата доза е по правилата. Е и сега правя пуешко със зеленчуци така, но мм няма да го погледне .
Хората с големи семейства не знам как ще го приложат.
Аз обаче, ако наистина имам проблеми с дисбиоза, това е начинът. Иначе и в еърфрайера готвя, пека там риби и кюфтаци, мръвките са в тенджерата. Добре че има свежи зеленчуци в момента, че като убивам бактериите, убивам и витамините , поне така си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт